Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina Club Junior logo
кошеня та ветеринар

Перша допомога кішці

Читати 4 хв

Немає нічого страшнішого, ніж коли наші домашні тварини нездужають або поранені, і ми часто впадаємо в паніку, бо не знаємо, що робити.

Наші коти в душі дослідники, та чи то лазять на дерево в саду, чи то блукають, щоб дослідити територію іншого кота. На жаль, ця любов до пригод іноді може призвести до неприємностей, і вам можуть знадобитися навички надання першої допомоги котам.

Ми створили цей посібник із основними порадами щодо надання першої допомоги котам. Ви завжди повинні телефонувати своєму ветеринару та шукати професійної допомоги як пріоритет, але у випадку надзвичайних ситуацій, які вимагають негайного надання допомоги, заходи першої допомоги нададуть вам дорогоцінний час, поки ви не потрапите до ветеринара. 

 

Як зрозуміти, чи страждає кішка від болю

Кішки дуже потайливі істоти, і через це ми не завжди знаємо, чи відчувають вони біль, тому може бути важко зрозуміти, коли їм потрібна перша допомога. Хоча це значною мірою залежатиме від конкретного захворювання чи травми вашого вихованця, кілька найпоширеніших симптомів захворювань котів, які вони проявлятимуть, є такими:

 • Ховаються, наприклад у темному місці
 • Прискорене і поверхневе дихання
 • Гарчання або шипіння
 • Агресія як до людей, так і до інших домашніх тварин в будинку
 • Частіше спить
 • Відсутність апетиту
 • Нав'язливе вилизування певної ділянки
 • Відсутність самодогляду
 • Небажання рухатися або гратися
 • Зміна в поведінці щодо туалету
 • Накульгування або труднощі з пересуванням

 

Перша допомога кішці

Коли ваша кішка відчуває біль або страждає, знання того, як реагувати, часто може мати величезне значення. Вам потрібно володіти собою, набратися духу та зберігати спокій, оскільки ваша кішка, ймовірно, буде знервована й налякана. У жодному разі в надзвичайній ситуації не варто погіршувати ситуацію, впадаючи в паніку, оскільки коти добре відчувають, як ми почуваємося.

Перше, що вам потрібно зробити, це звернутися до свого ветеринара. Зателефонуйте у клініку, і вони зможуть підготуватися до вашого прибуття, і якщо це буде екстрена ситуація, вони також можуть спробувати розповісти вам по телефону про базову першу допомогу котам.

Ніколи не давайте коту ліки, призначені для людиней, оскільки вони можуть бути отруйними та викликати побічну реакцію.

Як поводитися з пораненою кішкою

Якщо вам знадобиться взяти поранену кішку, щоб доставити її до ветеринара, вам потрібно буде знати, як поводитися з нею безпечно. Якщо ваш ветеринар не порадить інше залежно від обставин, ось наші вказівки: підійдіть до неї дуже повільно, потім помістіть одну руку під їх підборіддя на передній частині грудей, а іншу – між задніми лапами. 

Якщо вона здається особливо агресивною, ви можете скористатися товстим рушником, щоб захистити себе, а також одягнути захисні рукавички. Взявши кішку, помістіть її у м’яку переноску, щоб подорож була максимально комфортною. Ви можете накрити переноску рушником, щоб кішка менше боялася.

 

Допомога кішці, яка стікає кров'ю

Якщо у вашої кішки сдається кровотеча, важливо швидко надати їй першу допомогу, щоб запобігти шоку чи колапсу. Якщо ви опинилися в ситуації, коли вам потрібно сповільнити кровотечу, перш ніж можна буде звернутися за допомогою, виконайте такі кроки: спочатку тисніть протягом принаймні 10 хвилин за допомогою тампона марлі, серветки або чистої тканини – це може бути важко, і вам може знадобитися чиясь допомога, якщо ваша кішка чинить опір. Не накладайте пов'язку навколо області кровотечі.

Коли ви тиснете на рану, у жодному разі не піднімайте тампон, щоб перевірити, чи зупинилася кровотеча, оскільки це може зрушити тромб. Якщо кров виступає через тампон, покладіть зверху свіжий тампон. Якомога швидше зверніться до ветеринара.

 

Перша допомога кішці при переломах кісток

Якнайшвидше відвезіть кішку до ветеринара. Підтримайте уражену ділянку, якщо можете, рушником знизу та обережно покладіть кішку у переноску. Ніколи не намагайтеся накласти шину самостійно, оскільки це принесе більше шкоди, ніж користі, і може спричинити прорив кістки через шкіру.

 

Перша допомога при опіках

Змочіть рушник або фланель у холодній воді та прикладіть безпосередньо до ураженої ділянки. Не застосовуйте жодних мазей чи кремів, оскільки це може викликати роздратування, але ви можете використовувати марлю, змочену фізіологічним розчином, щоб захистити область. Зробивши це, негайно віднесіть кішку до ветеринара.

 

Що робити, якщо ваша кішка отруїлася

Якщо ви знаєте, що ваша кішка отруїлася, з’ївши щось, важливіше звернутися до ветеринара, ніж витрачати час на надання першої допомоги. Вам потрібно буде знайти отруту, зателефонувати ветеринару та якнайшвидше доставити кішку в клініку. Важливо, щоб ви взяли з собою етикетку або будь-яку інформацію про те, що їла ваша кішка, або, якщо це рослина, дізнайтеся її назву та візьміть з собою зразок або фотографію.

 

Допомога при нападах у кішки

Поширена помилка господарів, коли вони бачать, що у їхнього кота напад, в тому, щоб намагатися його утримати. Замість цього вам слід затемнити кімнату, вимкнути все, що створює шум, і переконатися, що ви прибрали все, чим кіт може поранити себе. Зробивши це, зателефонуйте ветеринару, і він порекомендує вам подальші дії.

Укуси комах

Надаючи першу допомогу котам для лікування укусів комах, перше, що ви повинні зробити, це перевірити, чи жало все ще є у вашому вихованцеві. Якщо це так, спробуйте обережно вийняти його пінцетом, стежачи за тим, щоб не стиснути, оскільки ви можете випустити додаткову отруту.

Якщо ви хвилюєтеся, залиште його та віднесіть до ветеринара, щоб він видалив жало. Якщо жало вийшло, промийте це місце лугом, наприклад харчовою содою, розчиненою в холодній воді, для укусів бджіл або комах, або використовуйте замість цього лимонний сік або оцет для укусів ос. Якщо ви не впевнені, що це за комаха, використовуйте чисту воду.

Якщо укус або жало комахи знаходиться в роті ваших домашніх тварин, негайно віднесіть їх до ветеринара, оскільки вони можуть набрякнути та спричинити проблеми з диханням.

 

Що робити, якщо кішка подавилася

Якщо ваша кішка подавилася, загорніть її в рушник і відкрийте рот. Важливо, щоб ви не відхиляли її голову назад, оскільки це може призвести до того, що предмет впаде їм у горло. Для цього можуть знадобитися двоє людей: один, щоб тримати кота, коли інший шукатиме предмети в роті кота. Якщо предмет видно, і він не прикріплений до тіла кішки, вийміть його тупим пінцетом. Якщо предмет виглядає так, ніби він до чогось прикріплений, не тягніть за нього. Зв’яжіться зі своїм ветеринаром і негайно віднесіть кішку до клініки.

Першу допомогу слід використовувати лише для того, щоб допомогти вашій кішці, доки ви не потрапите до ветеринара. Перша допомога ніколи не замінює професійну допомогу, її застосовують лише у випадках, коли потрібні негайні дії. У вашому телефоні має бути номер вашого ветеринара, оскільки ви ніколи не знаєте, коли він вам може знадобитися.