Ваш улюбленець - наше натхнення.
Коричнева та чорна собака сидить у полі на траві

Цікаві факти про собак

Читати 5 хв

Тисячі років собаки були нашими найкращими друзями, вірними улюбленцями та, найголовніше, членами нашої родини. Тож цілком природно, що ми просто обожнюємо наших чотирилапих друзів і хочемо дізнатися про них абсолютно всі цікаві факти про собак. Від того, чому у собак мокрий ніс, до найвищої собаки у світі - приготуйтеся до того, що ці дивовижні факти про собак вразять вас. 

 

Чому мокрий ніс у песика

Цей дивовижний факт про собак може дати відповідь на давнє питання, яке хвилює власників собак. Чому у собак мокрий ніс? Відповідь полягає в тому, що собачі носи вологі, щоб допомогти їм поглинати запахи! Їх ніс виділяє спеціальний слиз, який допомагає поглинати ці хімічні речовини, а потім вони облизують свій ніс, щоб спробувати їх, допомагаючи зрозуміти, що це за запах. 

Ньюфаундленди - чудові рятувальники

Є також цікаві факти про породи собак, як ньюфаундленд. Це найкращі рятувальники серед собак, адже вони мають водонепроникну шерсть і перетинчасті лапи. Спочатку вони були виведені як помічники рибалок і для порятунку людей.  

Хоча це може бути антропоморфізмом або інтерпретацією з боку власників, деякі кажуть, що їхні собаки намагаються "врятувати" їх, коли вони плавають.

Пісня The Beatles "A Day in the Life" має частоту, яку можуть чути лише собаки

В інтерв'ю 2013 року Пол Маккартні сказав, що в кінці пісні "A Day in the Life" він додав частоту, яку можуть чути лише собаки. Тож слідкуйте за своїм собакою, коли вмикаєте цю пісню! Як вам такий дивовижний факт про собак? 

Три собаки пережили загибель Титаніка

Чи знали ви, що три собаки вижили під час затоплення Титаніка? Згідно з інформацією, собаки їхали в першому класі, і серед них було цуценя померанського шпіца, якого господиня загорнула в ковдру, щоб врятуватися, а всі думали, що вона носить дитину. Також був врятований ще один померанський песик та пекінес. 

Нюх бладхаунда може бути використаний як доказ у суді

Ще цікаві факти про собак породи бладхаунд — його нюх настільки точний, що може бути прийнятий як доказ у суді. Якщо ви думали, що це неймовірні факти про собак, приготуйтеся до того, що ваш мозок вибухне.  Бладхаунди можуть йти по слідах, яким понад 300 годин, і можуть залишатися на сліді понад 200 км! 

Найвища собака у світі має зріст 112 см

Найвищою собакою у світі коли-небудь був великий дог з ім'ям Зевс! Його зріст, виміряний 4 жовтня 2011 року, становить майже 112 см, і він чинний рекордсмен Книги рекордів Гіннеса. 

Собаки породи басенджи не гавкають

Якщо ви думали, що всі собаки гавкають, то приготуйтеся до цього собачого факту. Собаки породи басенджи не схильні до гавкоту, натомість вони вміють можуть скиглити або кричати. 

Хорт може перемогти гепарда в забігу на довгу дистанцію

Хорт дійсно може перемогти гепарда в забігу на довгу дистанцію! Оскільки вони чудові бігуни на довгі дистанції та можуть підтримувати швидкість майже 60 км/год на відстані до 12 км. Там, де гепард неймовірно швидкий, він може тримати швидкість лише близько 180 - 270 м, тож він може мати перевагу в бігу, але незабаром його перевершить хорт!

 

Сліпий чоловік і його собака-поводир пройшли Аппалачською стежкою

За повідомленням Washington Post, протягом восьми місяців 1990 року сліпий чоловік, на ім'я Білл Ірвін, пройшов Аппалачською стежкою зі своїм собакою-поводирем Орієнтом, який допомагав йому на цьому шляху. Собаки дійсно є найкращими друзями людини. 

Евоки в "Зоряних війнах" були засновані на собаці

Якщо ви фанат "Зоряних воєн", вам сподобається цей дивовижний факт про собак. Джордж Лукас створив евоків за зразком свого сімейного пса! 

30% далматинців глухі на одне вухо

UFAW стверджує, що в середньому близько 30% далматинців глухі на одне вухо, а 5% - на обидва. Це пов'язано з так званим геном екстремальної лисини, який відповідає за їхню білу шерсть і блакитні очі (у деяких з них). Далматинці з великими темними плямами менш схильні до глухоти. 

Салюкі - найстаріша порода собак

Рекорд Гіннеса як найстаріша порода собак належить салюкі. Ця порода була виведена ще в 329 році до нашої ери, і в Стародавньому Єгипті їх утримували як королівських домашніх улюбленців. Як повідомляється, у Південному Іраку також були знайдені різьблені зображення собаки, схожої на салукі, які датуються 7000 роком до нашої ери. 

Чау-чау і шарпей мають чорні язики

Чау-чау і шарпей - єдині дві породи собак, які мають повністю чорні язики. Що ще цікавіше, причина появи цих чорних язиків наразі невідома. 

У собак три повіки

Багато власників не чули про цей цікавий собачий факт, але чи знали ви, що у вашого чотирилапого друга три повіки, що відповідають за захист і змащення ока. 

Африканський мисливський собака - найуспішніший мисливець у світі

Африканський мисливський собака - найуспішніший наземний мисливець у світі. Вони досягають успіху в 50-70% своїх полювань, що робить їх незмінно найкращими мисливцями на ссавців, і їм навіть належить чинний світовий рекорд Гіннеса з цього показника. 

Найстарішій собаці у світі було 30 років! 

Бобі, португальський чистокровний рафейро ду Алентежу, був коронований у лютому 2023 року як найстаріший собака у світі у віці 30 років і 266 днів. Він, на жаль, пішов з життя у жовтні 2023 року, але його сім'я завдячує його довголіттю спокійному та мирному середовищу, в якому жив Бобі, і каже, що він завжди мав змогу вільно блукати довкола та досліджувати навколишні ліси та сільськогосподарські угіддя. Хіба це не дивовижно? 

Собаки розумніші, ніж ви думаєте 

Доведено, що собаки можуть розуміти та розпізнавати до 250 слів і жестів, що робить їх одним з найбільш вправних видів, які вивчалися в цих завданнях. Припускають, що після тренування деякі з них можуть навіть розпізнавати та реагувати на більш ніж 1 000 різних слів!  

Найменша порода собак у світі - це, як ви вже здогадалися, чихуахуа 

Хоча неважко здогадатися, що чихуахуа - найменша порода собак у світі, але чи знаєте ви, що вони можуть важити всього 1 кг? Вони неймовірно крихітні в порівнянні з найбільшою породою собак у світі, великим догом, який може важити близько 90 кг. 

Відбиток носа собаки настільки ж унікальний, як і відбиток пальця людини 

Якщо ви думали, що візерунок собачого носа не має значення, подумайте ще раз! Враховуючи його унікальність, такі країни, як Фінляндія, використовують відбитки носа для ідентифікації собак замість мікрочіпів. 

Салюкі - найшвидша порода собак у світі 

Хочете собаку, яка може не відставати від бігунів олімпійського рівня? Салюкі може розвивати швидкість до 70 км/год, за нею йде порода грейхаунд, максимальна швидкість якої сягає 64 км/год. 

Лайка була не єдиною собакою, яку використовували в космічних місіях 

Дві собаки на ім'я Бєлка і Стрєлка були відправлені на орбіту Землі в 1960 році та благополучно повернулися додому через 27 годин. Вони стали першими вищими живими істотами, які пережили подорож у космос. 

Собаки мають природний інстинкт копати 

Собаки, здається, багато копають, але вони роблять це не просто заради задоволення. Насправді риття - це їхній природний інстинкт. Вони роблять це, щоб створити прохолодне місце для відпочинку влітку, або тепле місце для сну взимку. Вони також використовують це для того, щоб закопувати їжу на потім. Розумно з їхнього боку, чи не так? 

Деякі собаки неймовірно сильні 

Аляскинський маламут - одна з найсильніших порід собак у світі. Дорослі самці можуть тягнути до 12 разів більше власної ваги, тому їх часто використовують у гонках на санях та інших змаганнях з перетягування. 

Собаки теж бачать сни 

Наукові дані, засновані на моделях мозкових хвиль, свідчать про те, що собаки бачать сни так само як і ми. Ви можете визначити, коли собака спить, спостерігаючи за рухами її тіла та виразом обличчя під час сну. Існує думка, що вони здебільшого мріють про те, як граються або проводять час зі своїми господарями. Якщо вам цікаво, то так, вони, мабуть, також можуть бачити погані сни та кошмари. 

У бладгаунда найгостріший нюх 

У носі бладгаундів до 300 мільйонів нюхових рецепторів, і вони можуть чудово відстежувати людей, тварин і навіть загублені речі

Собаки мають почуття часу 

Якщо ви власник собаки, то напевно помічали, що ваш чотирилапий друг починає відчувати нетерпіння, коли наближається час їди. Собаки мають внутрішній механізм, який називається циркадним ритмом, що допомагає їм визначати час; таким чином, вони знають, коли вони повинні отримати їжу або коли їхні господарі ось-ось прийдуть додому, навіть якщо їхній розпорядок дня порушений. 

Собаки мають понад 100 виразів обличчя 

Розуміння собаки може бути легшим, якщо ви звернете увагу на вираз її обличчя, особливо на рух вух. Тому, якщо вам коли-небудь здавалося, що ваша собака вас засуджує або коситься на вас, що ви щось не бачите, швидше за все, вона це має на увазі. 

Собача пам'ять дивовижна 

Стверджується, що собаки можуть запам'ятовувати до 250 різних місць і людей, і що вони навіть можуть пам'ятати події багаторічної давності.  

Собака знявся в більш ніж 20 фільмах 

Рін Тін Тін, німецька вівчарка, врятована американським солдатом під час Першої світової війни, прославився, знявшись у понад 20 голлівудських фільмах. Він був навчений виконувати різні трюки, і його спадщина жила ще довго після його смерті, а його нащадки продовжували з'являтися в різних фільмах і телешоу. Як вам така зоряна сім'я?