Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Small dog wrapped in a blue and white blanket

Чи можуть собаки захворіти на застуду або грип?

Читати 5 хв

Незалежно від того, чи ви лише чхаєте, чи захворіли серйозніше, ви можете хвилюватися про потенційні ризики для свого чотирилапого друга. Ми зібрали цей посібник, щоб розповісти вам про собачі застуду та грип, щоб допомогти вам краще зрозуміти свого вихованця.

Коли з дерев починає опадати листя, а нам щоранку доводиться розморожувати машину, ми точно знаємо одне – сезон застуд та грипу на порозі. Це вже стало природним фактом для людей, і ми звикли накопичувати серветки та таблетки, але як щодо наших чотирилапих друзів?

Чи можуть собаки застудитися?

Ні, собаки не застуджуються так, як люди, і вони не можуть підхопити вірус застуди, який викликає симптоми у людей. Однак собаки можуть заразитися інфекціями, які викликають такі симптоми, як застуда, наприклад чхання та закладеність носу. Загалом ці «собачі застуди» характерні саме для цього виду тварин, тому ви також не зможете заразитися від вашого собаки.

Чи можуть собаки заразитися застудою від людей?

Малоймовірно, що ваш собака заразиться застудою від людини. Якщо ви шморгаєте носом або кашляєте, ви можете хвилюватися, що можете передати застуду своєму супутнику, але ви будете раді знати, що це неможливо. Собак не вражає вірус застуди, який заражає людей.

Чи можуть собаки захворіти на грип?

Собаки також не можуть заразитися тим самим типом грипу, що й люди, але вони можуть заразитися собачим грипом. Симптоми відносно схожі на симптоми грипу у людей, але мають іншу причину. Ваш собака може відчувати наступне: чхання, нежить, кашель, млявість, відсутність апетиту та підвищення температури. Собачий грип легко поширюється між іншими собаками, і, якщо ваш собака контактував з інфікованою собакою, шанси заразитися дуже високі.

І хоча люди не можуть захворіти на собачий грип, якщо ви контактували з інфікованим собакою, існує ймовірність того, що ви можете передати його своїй собаці. Собачий грип може жити кілька хвилин на вашій шкірі, і до доби на вашому одязі. Якщо ви поруч із зараженою собакою, обов’язково переодягніть і випрайте свій одяг, перш ніж побачитися з іншими собаками.

Інші специфічні для собак хвороби

Так само, як і у людей, існує цілий ряд станів, які можуть здатися собачими застудами та грипом. Деякі з найпоширеніших:

  • Розплідницький кашель: респіраторна інфекція, що характеризується сухим кашлем, який нагадує гудок. Якщо ви вважаєте, що у вашої собаки розплідницький кашель, негайно зверніться до свого ветеринара.
  • Алергія: ваш чотирилапий може страждати від сезонної алергії та алергії на навколишнє середовище, подібно до того, як люди хворіють на сінну лихоманку.
  • Чума у собак: ваша собака повинна бути вакцинована проти цього разом із початковими щепленнями для цуценят. Собача чума може бути небезпечною для життя, що є однією з багатьох причин, чому неймовірно важливо, щоб ваша собака була вакцинована.
  • Респіраторні захворювання: деякі породи собак частіше страждають від респіраторних захворювань, ніж інші, зокрема брахіцефальні породи, такі як мопси, французькі бульдоги та ши-тцу.

Ваш собака застудився? Симптоми застуди у собаки

Симптоми застуди у собак дуже схожі на застуду у людини. Найпоширенішими ознаками є чхання, кашель, сльозотеча, нежить або закладеність носа та млявість. Однак це можуть бути симптоми інших захворювань, ніж застуда, тому важливо звернутися за порадою до свого ветеринара.

Як лікувати застуду або грип собаки

Ось кілька речей, які ви можете зробити вдома, щоб допомогти застудженій собаці одужати:

Давайте собаці теплу їжу

Через звичайну закладеність носа, яка супроводжує застуду, собаки можуть не відчувати запаху їжі та не насолоджуватися нею. Хороша ідея - підігріти її. Таким чином собача їжа стане ароматнішою.

Використовуйте зволожувач повітря

Полегшіть собаці дихання, підвищивши вологість повітря, особливо там, де вони сплять.

Слідкуйте за тим, щоб собака була добре зволожена

Собаки, які страждають від застуди, повинні залишатися зволоженими, це частина їх одужання. Тож не забудьте перевірити їх миску з водою та переконатися, що вони отримують багато рідини. Курячі супи для собак — це зручний варіант, щоб допомогти вашому цуценяті поповнювати рівень рідини.

Дайте собаці багато відпочивати

Дотримуйтесь щоденних прогулянок у комфортному темпі та уникайте надмірних фізичних вправ, поки ваш собака одужує від застуди. Вони можуть навіть дрімати більше, ніж зазвичай. Це нормально, оскільки в цей час їхнє тіло потребує багато відпочинку.


Мийте іграшки та ковдри вашої собаки

Позбудьтеся мікробів, почистивши іграшки собаки, виправши ковдри та будь-які інші предмети, з якими улюбленець постійно контактує.

Вашій собаці може не знадобитися лікування, оскільки багатьом собакам стає краще самостійно. Якщо у вашого собаки є лише легкі симптоми «собачої застуди», він їсть і п’є, як зазвичай, і, здається, має той самий рівень енергії, зазвичай не варто хвилюватися, і він має повернутися до нормального самопочуття протягом кількох днів або тижня. Якщо це більш ніж легка собача застуда, і вони не їдять, не п’ють, відчувають явний дискомфорт і/або утруднене дихання, вам слід негайно звернутися до свого ветеринара.

Якщо ваш ветеринар запідозрить, що це щось серйозне, він запитає вас про симптоми грипу чи застуди у собаки, проведе повне обстеження та може запустити деякі діагностичні тести, щоб визначити причину проблеми. Рекомендоване лікування залежатиме від результатів діагностики вашого ветеринара, але може включати: антибіотики, засоби для придушення кашлю. Ніколи не давайте собаці ліки від застуди для людей, оскільки вони дуже небезпечні.

Профілактика грипу та застуди у собак

Тепер ви знаєте відповідь на питання, чи можуть собаки захворіти на застуду та грип, і вам може бути цікаво, як запобігти цьому. На щастя, є кілька речей, які ви можете зробити, щоб мінімізувати ризик того, що ваше цуценя захворіє.

Слідкуйте за їхніми щепленнями

На жаль, вакцинація не захистить вашу собаку від усього, але вона може значно знизити ризик захворіти певними хворобами, як-от розплідницький кашель. Вакцинація вашого цуценя також захистить його від парвовірусу, собачої чуми, лептоспірозу та інфекційного гепатиту собак.

Регулярно чистіть їхні речі

Інша річ, яку ви можете зробити, щоб запобігти поширенню собачої застуди, — це регулярно мити їхні миски з їжею та водою та їхні улюблені іграшки. Це особливо важливо, якщо вони діляться ними з іншими собаками. Крім того, переконайтеся, що ви міняєте їм воду принаймні раз на день.

Ключовим є відпочинок

В середньому собаки сплять 12-14 годин на добу. Щоб вони не стали жертвами певних хвороб, завжди переконайтеся, що вони сплять вдосталь.

Годуйте якісним кормом

Ви знаєте вислів «одне яблуко на день тримає лікаря подалі», і те саме стосується собак (не обов’язково яблука, але ви зрозуміли). Годуючи свою собаку якісною їжею, яка містить усі необхідні поживні речовини, ви можете допомогти зміцнити її імунну систему та запобігти захворюванню собакою на застуду чи грип.

Слідкуйте за потенційними спалахами захворювань

Один із найкращих способів захистити своє цуценя від собачого грипу — стежити за будь-якими можливими спалахами захворювань у вашому регіоні.

Ваш місцевий ветеринар зазвичай попереджає вас про будь-які проблеми та скаже, чи потрібні додаткові щеплення, чи є певні зони, яких вам слід уникати, і чи потрібно тримати вашого собаку вдома протягом деякого часу.

Схожі статті

Алергія у собак