Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina ONE logo
Ginger cat sitting next to empty food bowl.

5 порад для догляду за кишечником вашої кішки

Читати 4 хв
Purina ONE logo
Purina ONE®

Від самого народження кішки її кишечник має важливе значення для здоров’я та самопочуття.  Здоровий кишечник може допомогти травленню та підтримати міцну імунну систему кішки і ви будете насолоджуватись часом з вашим улюбленцем, а не вирішувати проблеми з його самопочуттям. Пропонуємо 5 простих і ефективних порад, які допоможуть подбати про здоров’я кишечника вашої кішки.

 

​1. Збалансоване харчування

Вибір збалансованого харчування – це головне в підтримці здоров’я кишечника вашої кішки. Ваша кішка буде дуже вдячна за їжу, що багата на пребіотики. А  разом з необхідними поживними речовинами в харчуванні кішка отримає  підтримку здоров’я кишечника, що веде до зміцнення імунної системи та покращення загального самопочуття.

Те, що їсть ваша кішка, може сильно впливати на мікробіом її кишечника (мікробіоту), який є поєднанням корисних та шкідливих бактерій всередині нього. Наприклад, цикорій є чудовим природним пребіотиком, який «годує» корисні бактерії у кишечнику. А чим більше корисних бактерій, тим краще для травлення.

Ще одним корисним інгредієнтом у кормі вашої кішки є термічно оброблені лактобацили, які, як було доведено, допомагають підтримувати природне вироблення антитіл у кишковому тракті вашої кішки.
 

2. Грумінг

Наші кішки обожнюють пестощі! Скористайтеся цим і регулярно доглядайте за їхньою шерстю – не лише щоб почути їхнє муркотіння, а й тому, що такий догляд запобігає ковтанню великої кількості шерсті, а відтак допомагає боротись з розладами травлення та закрепам.

 

3. На старт! Увага!.. Гра!

Фізичні вправи мають багато переваг: вони не лише стимулюють роботу кишечника, забезпечуючи регулярну рухливість травного тракту, а й допомагають тримати під контролем вагу та рівень стресу вашої кішки.

20 хвилин рухливих ігор щодня, розбиті на два сеанси, наповнять улюбленця енергією та зміцнять ваші стосунки.

 

4. Не кваптеся

Коти особливо чутливі до змін і модифікацій у харчуванні.

Якщо ви маєте намір змінити корм свого улюбленця, рекомендуємо просуватися крок за кроком; поступовий перехід протягом кількох днів допоможе кишечнику кішки адаптуватися та призвичаїтися до нової дієти.

5. Вода

Наші коти – надто ті, яких годують лише сухим кормом, – можуть випивати недостатній об'єм води (дається взнаки їхнє пустельне походження). Брак води може підвищити ризики для їхнього здоров'я.

Щоб заохотити свою кішку пити більше, розмістіть мисочки з водою в різних місцях оселі, однак пам'ятайте, що вода не повинна стояти поруч із котячим туалетом. Вода має бути свіжою та змінюватися принаймні двічі на день. Деякі коти віддають перевагу проточній воді та полюбляють пити просто з крана. Якщо це про вашу кішку, то вам, можливо, стане в нагоді спеціальний фонтанчик.

І не забувайте стежити за випорожненнями свого улюбленця, а також його шерстю та особливостями поведінки. Кішки не виражають дискомфорту та болю в той спосіб, як це робить людина, до того ж вони люблять ховатися, коли почуваються зле. Приділяйте увагу будь-яким, навіть найменшим змінам у звичайній поведінці та негайно звертайтеся до ветеринара, якщо маєте сумніви щодо самопочуття вашого улюбленця.

Коротко кажучи, добре збалансована дієта, регулярний догляд за шерстю, жваві ігри та вправи, поступовий перехід до нової дієти та достатня кількість води – ось ключі до здоров'я кишечника вашої кішки!