Поради щодо підтримання здоров'я кота
Поради щодо підтримання здоров'я кота

Поради щодо підтримання здоров'я кота

Ми знаємо, що ви бажаєте своєму котові міцного здоров'я, тому у вас час від часу можуть виникати запитання. Далі наведено відповіді на деякі часті запитання відносно котів та кошенят.

КОРМ ТА ЖИВЛЕННЯ

ГОДУВАННЯ

У чому переваги корму Friskies® для котів?

Корми Friskies® забезпечують повноцінне та збалансоване щоденне харчування для котів. Кожен продукт, який ми виробляємо, відповідає зобов'язанням Friskies®, які відображають нашу прихильність до вас. Це дозволяє забезпечити:
• цілий ряд чудових продуктів – завжди знайдеться той, що буде вашому котові до смаку;
• повноцінне та збалансоване засвоєння живильних речовин, серед яких високоякісні білки, жирні кислоти, вітаміни та мінерали, що забезпечують здоров'я, благополуччя та щастя вашого улюбленця;
• впровадження розробленого експертами Purina корму на основі 85-річного досвіду Purina в області харчування домашніх тварин. Friskies® забезпечує вашого кота тим, що він любить і що йому необхідно для повноцінного розвитку, щоб він і надалі щодня вас радував та дивував.

Який обсяг їжі необхідно давати котові?

Обсяг їжі, який надається котам, залежить від їхнього рівня активності та особистого метаболізму. Завжди використовуйте керівництво з годування котів , де наведені рекомендації щодо обсягу їжі, який слід пропонувати котові. Оскільки коти зазвичай їдять кілька разів на день, у них має бути щодня доступ до їжі на кілька годин. Однак це не значить, що їжа має бути доступна постійно, за винятком випадків, коли їжа призначена для кошеняти, вагітної кішки або кішки, що годує кошенят. Завжди має бути доступна свіжа й чиста питна вода. Вживання достатньої кількості води є важливою частиною щоденного харчування.

Яку роль грають білки у кормі для котів?

Білки містять складні ланцюжки амінокислот та є необхідною живильною речовиною для собак і котів. Деякі з цих амінокислот є обов'язковими (тобто мають надходити з їжею), а інші – ні (тобто організм може виробляти їх із інших інгредієнтів). Білки виконують наступні функції:
• створюють та підтримують роботу структурних компонентів і тканин організму (шкіри, м'язів, кісток та шерсті);
• захищають та регулюють такі базові функції організму, як імунна система;
• є джерелом енергії для організму;
• поставляють азот в організм;
• дають відчуття ситості.

КОШЕНЯТА

Чим слід годувати кошеня?

Відлучення від матері – це процес переходу кошеняти від материнського молока до їжі. Процес відлучення від матері зазвичай починається у 4-тижневому віці кошеняти й завершується після досягнення ним 8-10 тижнів. Найкращим способом відлучення від матері є надання кошеняті доступу до їжі, яку вживає матір. Кошеня можна поступово переводити на спеціальну дієту для кошенят, наприклад на корм Friskies® Junior: цей корм ідеальний як для кошенят, так і для вагітних або кішок, що годують. Для успішного відлучення від материнського молока можна використовувати як наш асортимент вологих кормів для кошенят, так і сухі корми, зволожені кип'яченою питною водою для надання їм кашоподібної консистенції.

Існує кілька способів годування кошеняти:

1) Нанесіть невелику кількість їжі навколо рота – кошеня легко цю їжу злиже.

2) Дозволять кошеняті використати його природнє відчуття нюху для самостійного дослідження їжі.

Завжди має бути доступна свіжа й чиста питна вода. Вживання достатньої кількості води є важливою частиною щоденного харчування.

Чому кошеня слід годувати спеціальним кормом для кошенят?

Так само, як і малюкам у людській спільноті, яким потрібне відмінне від дорослих харчування, кошенятам необхідне харчування, відмінне від харчування дорослих котів. Спеціально створений для кошенят корм, наприклад Friskies® Junior, містить високі рівні білка й основних мінералів (таких як фосфор, магній, цинк та залізо). Цей корм сприяє здоровому росту та розвитку органів, а також побудові міцних костей та зубів. Кошенята також мають унікальну потребу в таурині – важливій амінокислоті, що підтримує здоров'я серця та забезпечує гарний зір. Такий повноцінний та збалансований корм, як Friskies® Junior, буде потрібен вашому кошеняті до досягнення одного року.

У якому віці можна переводити кошеня на їжу для дорослих котів?

Час переведення кошеняти на корми для дорослих котів – перший день народження (один рік). Після цього ви можете пропонувати своєму дорослому котові асортимент кормів Friskies® Adult. Ознайомтеся з нашим діапазоном сухих та вологих кормів, які забезпечують повноцінне та збалансоване харчування, що посилює здоров'я, благополуччя та щастя вашого улюбленця. Переходьте на нову їжу поступово, потроху збільшуючи обсяг нового корму та знижуючи обсяг корму для кошенят протягом п'яти днів.

Чи допустиме годування кошеняти кормом для дорослих котів?

Дуже важливо годувати кошеня такою спеціально створеною для кошенят їжею, як Friskies® Junior, яка забезпечує здоровий ріст і розвиток. Їжа для дорослих котів створена для особин, що вже виросли, і тому може не містити достатню кількість необхідних поживних речовин, які необхідні для кошенят, що ще ростуть.

ВАГІТНА КІШКА/КІШКА ЩО ГОДУЄ

Чому вагітну кішку/кішку що годує рекомендовано годувати кормом для кошенят?

Вагітній кішці або кішці, що годує, потрібні додаткові вітаміни, мінерали та білки, які підтримують ріст кошенят чи виробництво молока, а також додаткові калорії для забезпечення енергією. Цим живильним вимогам ідеально відповідає корм Friskies® Junior. Бажано, щоб ваша кішка почала споживати повноцінний та збалансований корм для кошенят, як тільки ви дізнаєтесь про її вагітність. Це допоможе ще на ранньому етапі вагітності задовольнити додаткові вимоги, які виникнуть у вашої кішки. Необхідний обсяг їжі для кішки, що годує, різко зростає, ознайомтеся з нашими рекомендаціями щодо годування, щоб дізнатися обсяг їжі, який потрібен вашій вагітній кішці або кішці, що годує. Щоб забезпечити кішку достатнім обсягом їжі, рекомендовано залишити миску з сухим кормом на увесь день та регулярно її поповнювати. Завжди має бути доступна свіжа й чиста питна вода. Вживання достатньої кількості води є важливою частиною щоденного харчування. Оскільки кішкам, що годують, необхідно виробляти молоко, забезпечте постійне поповнення миски зі свіжою питною водою.

КОТИ, ЩО ЖИВУТЬ ВДОМА

Чому котів, що живуть вдома рекомендовано годувати спеціальним кормом?

Коти, які проводять більшість часу або все життя в оселі, потребують не лише ігор та догляду, але й особливих живильних речовин. Кімнатні коти зазвичай проводять 70 % дня уві сні, тому вони менше тренуються, що сприяє збільшенню ваги. Кімнатні коти також більше чистять шерсть, що викликає накопичення грудочок шерсті у шлунку. Ці коти також можуть бути більш схильні до виникнення проблем із сечовивідними шляхами.

Корм Friskies® для котів, що живуть вдома є повноцінним та збалансованим кормом, який містить ретельно відрегульовані рівні білка та калорій, що дозволяють знизити ризик сильного збільшення ваги. Цей корм надає котові: необхідне поєднання мінералів для підтримання здоров'я сечовивідних шляхів; натуральні волокна для позбавлення від грудочок шерсті та допомоги у травленні; а також цикорій для зниження ароматів з котячого туалету. Корми Friskies® для котів, що живуть вдома можна знайти у більшості супермаркетів поряд зі стандартним асортиментом кормів Friskies®.

КАСТРАЦІЯ/СТЕРИЛІЗАЦІЯ

Що означає термін «кастрований» чи «стерилізований»? Чи використовується цей термін у рівній мірі для кішок та котів?

Стерилізація означає кастрацію кота або видалення яєчників у кішки. Термін «кастрований» або «стерилізований» може застосовуватись як у відношенні кішок, так і котів, у той час як «видалення яєчників» стосується лише кішок. Friskies® для стерилізованих котів підходить усім стерилізованим котам незалежно від статі.

Чому кастрованого/стерилізованого кота слід годувати спеціально розробленим кормом?

Після стерилізації коти більш схильні до збільшення ваги та можуть розвинути певні проблеми з сечовивідними шляхами. Friskies® для стерилізованих котів – це повноцінний та збалансований корм, спеціально створений для задоволення харчових потреб та підтримки здоров'я стерилізованих котів. Збалансоване співвідношення білків та жирів дозволяє підтримувати ідеальну вагу вашого кота. Ретельно розрахований баланс мінералів та вітамінів підтримує здоров'я сечовивідних шляхів та природній захист кота. Корми FRISKIES® для стерилізованих котів можна знайти у більшості супермаркетів та зоомагазинів поряд зі стандартним асортиментом кормів Friskies®.

ВОЛОГИЙ ЧИ СУХИЙ?

Який корм кращий для мого кота: вологий чи сухий?

Вибір консистенції корму (вологий чи сухий) у більшості випадків залежить від смаків вашого кота. Обидва типи корму Friskies® (як сухий, так і вологий) забезпечують повноцінне та збалансоване харчування та надають увесь діапазон живильних речовин, які необхідні вашому коту. Деякі коти просто шаленіють від хрускоту сухого корму, а інші віддають перевагу м'яким грудочкам вологого корму. Кота можна годувати кормами обох видів, просто ознайомтеся з рекомендаціями щодо годування, щоб дізнатися, як відрегулювати обсяги кожного корму для підтримки оптимального стану здоров'я вашого кота.

ЛЮДСЬКА ЇЖА

Чи підходить котам людська їжа? Чи можна годувати кота їжею з обіднього столу?

Ми наполегливо рекомендуємо не робити цього з декількох причин. Деякі види людської їжі (наприклад, цибуля чи шоколад) можуть бути отруйними для кота. Крім того, людська їжа не відповідає живильним потребам кота, оскільки в ній міститься забагато жиру або приправ, що може призвести до розладу шлунку в кота. У котів інші харчові потреби, ніж у людини, тому людська їжа може не містити тих важливих живильних речовин, які необхідні котові для підтримання здоров'я. насамперед відзначимо, що наполегливо не рекомендується годувати котів зі столу. Це може призвести не лише до проблем з безпекою та гігієною, але й до проблем із поведінкою. Завжди годуйте кота з його миски, щоб він не розвивав поганої звички.

КОРМ ДЛЯ СОБАК

Чи допустиме годування кота кормом для собак?

Ні. Корм для собак не підходить котам унаслідок наявності в котів додаткових харчових потреб (наприклад, присутності у кормі таурину та арахідонової кислоти). Корм для собак може не містити необхідні котам живильні елементи у достатньому обсязі. Оскільки корм для собак не містить такого ж обсягу живильних елементів, як корм для котів, то корм для собак не забезпечить вашому котові повноцінного та збалансованого харчування. Щоб безпечно задовольняти унікальні харчові потреби котів, запропонуйте їм повноцінні та збалансовані корми для котів, наприклад Friskies®.

ЗАГАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ТА ДОГЛЯД

ЗАГАЛЬНИЙ ДОГЛЯД

Як можна перевірити стан здоров'я та вагу кота?

Здорові коти зазвичай мають гарний апетит та життєрадісну поведінку. Якщо ваш кіт поводить себе тихіше, ніж звичайно, або не їсть, як раніше, то необхідно звернутися до ветеринара. У здорових котів чисті вуха, немає лисих плям на шкірі, відсутня схильність до розчісування, ясні та чисті очі й вологий ніс без виділень. Сеча та кал мають бути нормальними. Зважити кота достатньо легко за допомогою побутових ваг. Попросіть ветеринара вказати нормальну вагу вашого кота й регулярно слідкуйте за цією вагою. Вагу кота також можна оцінити по карті його фізичного стану*. Кіт з оптимальним фізичним станом (тобто його вага не вище й не нижче норми) має втягнутий живіт (якщо дивитися збоку) і його ребра не буде видно, але їх можна буде легко промацати (якщо їх не приховує надмірний шар жиру). Дізнайтеся у ветеринара способи перевірки ваги вашого кота. Ожиріння – доволі поширена проблема, тому підтримання оптимальної ваги кота буде сприяти підтриманню його здоров'я.

* Доступна на веб-сайті FEDIAF (Європейської федерації організацій з вироблення кормів для домашніх тварин) за адресою:
  www.fediaf.org/self-regulation/nutrition

Кажуть, що коти схильні до хвороб сечовивідних шляхів. Що я можу зробити для кота, щоб уникнути проблеми з його сечовивідними шляхами?

Проблеми з нижніми сечовивідними шляхами часто перешкоджають належному спорожненню сечового міхура чи можуть призвести до смертельного блокування сечовивідного каналу. Часто винуватцем такої ситуації є захворювання нижнього відділу сечовивідних шляхів (Feline Lower Urinary Tract Disease, FLUTD), яке являє собою набір клінічних симптомів, для яких може існувати кілька можливих причин. Найбільш поширені клінічні симптоми FLUTD: часте або болюче сечовипускання, сеча з кров'ю та часте лизання зовнішнього статевого отвору.

Ключем до лікування FLUTD є визначення першопричини, якою можуть бути камені у сечовому міхурі, блокування сечовивідних шляхів, інфекція або навіть стрес. Деякі коти можуть бути більш схильні до проблем із сечовивідними шляхами. Коти зазвичай більше, ніж кішки, схильні до уретральних блокувань через свою більш вузьку уретру. FLUTD рідко діагностується у котів молодше одного року; середній вік для виникнення цієї проблеми із сечовивідними шляхами – чотири роки та пізніше. Більш високому ризику виникнення цієї хвороби піддаються коти, що страждають на ожиріння та проживають в оселі, а також кастровані коти, які мало рухаються.

Якщо вашому улюбленцеві було поставлено діагноз FLUTD, попросіть поради у ветеринара стосовно допомоги вашому коту. Якщо вашому коту було поставлено діагноз, що передбачає наявність каменів у сечовому міхурі, ветеринар може порекомендувати вам спеціальний корм, що дозволяє понизити ризик повторної появи цих каменів.  Якщо FLUTD у вашого кота з'явився на основі стресу (наприклад, якщо був визнаний спонтанний цистит), ветеринар може порекомендувати вам способи збільшення вжитку води (наприклад, використання зволоженого корму).

Якщо ваш кіт ніколи не хворів на FLUTD, прийміть належні міри, щоб не допустити цього у майбутньому:
• Забезпечте постійний доступ до миски зі свіжою та чистою питною водою, щоб сеча в кота була жовтуватого кольору. Рекомендується використовувати керамічну миску, оскільки пластикові можуть псувати смак та якість води. Використовуйте велику миску, щоб під час пиття вуса кота не торкалися країв миски. Якщо можливо, миску з водою необхідно ставити подалі від миски з їжею та котячого туалету. Кілька мисок з водою по всій оселі також сприятимуть підвищенню рівня вологи. Підвищення обсягу рідини, яку споживає ваш кіт, також означає набуття сечею жовтуватого кольору, що знижує ризик появи кристалів та каменів, а також не допускає вироблення концентрованої сечі, яка дратує сечовий міхур.
• Сприяйте фізичній активності кота й якомога частіше грайтеся з ним.
• Часто міняйте та чистьте котячий туалет, оскільки коти від природи – дуже чисті істоти. Якщо котячий туалет брудний, кіт намагатиметься його не використовувати, що приведе до більш тривалого накопичення сечі у сечовому міхурі з подальшим роздратуванням сечового міхура та створенням кристалів.
• Уникайте раптових змін корму (особливо при переході з вологого на сухий корм), оскільки це може викликати розлад шлунку. Вода у такому випадку використовується у калі кота замість сечі, що веде до виробництва концентрованої сечі й пов'язаних з цим проблем
• Використовуйте корми, розробленні для вироблення сечі помірно кислої реакції (наприклад, Friskies®), щоб знизити ризик формування каменів у сечовому міхурі. Якщо можливо, дозволяйте коту їсти гранули протягом усього дня, оскільки це підтримає рівень pH його сечі.
• Уникайте випадків, які викликають у кота стрес. Такі стресогенні ситуації, як переїзд в іншу оселю, народження дитини й навіть серйозні погодні умови, можуть викликати у котів напади FLUTD. Де можливо, вносьте нові зміни у життя кота поступово й легко, щоб зменшити стрес. Дізнайтеся у ветеринара способи допомоги котові у подоланні стресу від стресових подій, що наближаються.

Корми Friskies® розроблені спеціально для підтримання здоров'я сечовивідних шляхів. Усі наші корми – це повноцінне та збалансоване харчування, розроблене для задоволення харчових потреб здорових котів. Наші корми були розроблені професійними дієтологами та ветеринарами для допомоги котам у підтримці здорового рівня pH сечі. Також наші корми містять збалансований набір мінералів для підтримання здоров'я сечовивідної системи. Однак вони не призначені для лікування вже хворих котів.

АЛЕГРІЧНІ РЕАКЦІЇ

Алергічні реакції у котів

Загалом алергічна реакція, на щастя, дуже рідко зустрічається у котів та її плутають з більш поширеною (але менш важкою) непереносимістю їжі. Дізнайтесь, як визначити чи є у вашого кота алергія і що ви можете зробити, щоб повернути його до здорового стану.

Що собою являє алергічна реакція у котів?

Харчова алергія у котів пов`язана з реакцією на часто крихітну кількість інгредієнтів в конкретній їжі, такій як яловичина, молочні продукти або риба. Хоча алергія часто діагностується у маленьких кошенят, вона може з`являтися у будь-якому віці, тому варто звертати увагу на незвичайні симптоми у будь-якому віці.

Алергію на корм для котів дуже важко діагностувати, так як не має доступних тестів для цього, симптоми зазвичай не являються специфічними, та ознаки можуть бути не послідовні.
Симптоми харчової алергії у котів часто можна помилково сприймати за інші медичні відхилення, тому дуже важливо запитати поради у вашого ветеринара, перш ніж вносити будь-які зміни у дієту вашого кота, щоб впевнитись, що ви дійсно лікуєте алергію, а не щось інше.

Які можуть бути ознаки та симптоми алергії у котів ?

Типові симптоми алергії включають в себе:
• Проблеми зі шкірою – свербіж та почервоніння, залисини або сліди подряпин від царапання кота самого себе.
• Повторні вушні інфекції.
• Проблеми при ковтанні шерстяних комочків під час облизування/ вмивання.
• Проблеми шлунково-кишкового тракту, включаючи блювоту та діарею.
• Проблеми з диханням (дуже рідко).
Не дивлячись на те, що глибокі подряпини можуть бути ознакою алергії, це може вказувати також на дерматит. Ніколи не намагайтеся лікувати алергію самостійно. Якщо ваш лікар-ветеринар виключає можливі проблеми з медичною точки зору, він порекомендує дієту, яка виявить на що саме у вашого кота алергія, методом виключення з раціону певних продуктів поступово. Цей тест повинен контролюватися безпосередньо лікарем, щоб впевнитись, що ваш кіт продовжує отримувати достатню кількість основних поживних вітамінів та мінералів.

Як ветеринари можуть протестувати котів на алергію?

Якщо ваш ветеринар підозрює, що у вашого кота алергія на корм, він, скоріш за все, порекомендує жорстку дієту. В цьому випадку вам необхідно буде тимчасово перейти на годування гіпоалергенним кормом, де білки представлені у малій (дуже малій) кількості, щоб не викликати зайвий раз алергічну реакцію.

Дієта з виключення триватиме певний період часу залежно від симптомів кота. Якщо, наприклад, у них виникають проблеми зі шкірою, їм може бути призначена дієта від 4 до 12 тижнів, іноді довше. Захворювання шлунково-кишкового тракту зазвичай виліковуються у коротший період часу.

Поки ваш кіт на дієті, він не повинен їсти усе підряд - і це означає, що ніхто в родині не повинен підгодовувати котика якимись смаколиками, не важливо як би не просив ваш улюбленець чогось почастувати! Вуличних котів краще на період дієти тримати в приміщенні, оскільки під`їдання якихось крихт від їжі не піде на користь. Це вимагає терпіння та наполегливості, щоб дотримуватися дієти, і випадковості можуть статися. Якщо це вже сталося, будьте чесні з вашим ветеринаром, тому що вони повинні знати всі факти, включаючи будь-які відмови споживати дієтичну їжу.

Після пробного періоду

В кінці пробного періоду ваш ветеринар перевірить стан вашого кота, щоб дізнатись, як він почуває себе, і дізнатися, які відбулися зміни під час призначеної дієти. Зокрема, лікар перевірить, чи зникли симптоми, змінився стан здоров`я або залишився без змін. Якщо не було ніякого поліпшення, то, швидше за все, ваш улюбленець не страждає на алергію від корму, і ваш ветеринар буде розглядати інші варіанти спричинення алергічної реакції.

Якщо покращення відбулося, це гарна новина для вас і вашого котика! Ваш ветеринар буде обговорювати, що робити далі, але, залежно від конкретних проблем вашого кота, це може полягати в повільному введенні білків у раціон, крок за кроком і уважно стежить за їх реакцією. Якщо їх симптоми повертаються, коли вони їдять певну їжу, ви, можливо, віднайшли головного винуватця.

Тоді мова йде про пошук іншого збалансованого харчування в довгостроковій та короткостроковій перспективі, що дозволяє уникнути цього інгредієнта.

Іноді, однак, це не так просто визначити, може бути більше ніж ода спроба віднайти той тип харчування, який не викликає алергію у кота. Ось чому так важливо залучити свого ветеринара, а не намагатися самостійно робити детективну роботу. Це може бути складним процесом, але завершальний етап в результаті, коли ваш улюбленець буде щасливим, споживаючи спокійно його улюблений смаколик, порадує вас.

КЛІЩІ

Кліщі у котів

Кліщі можуть бути болючою проблемою, з якою може стикнутися ви та ваш кіт. Дізнайтеся, як уникнути та вилікувати кота від кліщів.

Введення

Існують дві різні групи кліщів, яких потрібно остерігатись, тверді кліщі та м'які кліщі. Тверді кліщі часто виглядають як насіння соняшнику; вони також впізнавані твердим щитом, виявленим тільки за їх ротової порожниною. Жорсткі кліщі - це тип кліщів, які ви, як правило, знайдете частіше у котів.

М'які кліщі - це другий тип групи. Порівнюючи з попереднім типом, ці кліщі виглядають як родзинки. Ці типи кліщів не зустрічаються у котів, оскільки вони, як правило, з`являються у інших тваринах таких, як птахи або кажани.

Хто такі, ці кліщі?

Кліщі - це свого роду паразити. Кліщі чіпляються за нижню підшкірну частину тіла котів і висмоктують кров. Голодні кліщі крихітні, мають вісім ніг і можуть бути чорними, коричневими, червоними, але як тільки вони прикріпилися до вашого кота, вони можуть вирости до розміру з горошину, коли нап`ються крові. Котячі кліщі насправді класифікуються як павуки, що є ключовою різницею між ними та блохами. Кліщі можуть передати хворобу тварині, до якої причепився; саме тому дії щодо запобігання кліщам є важливими заходами, які потрібно вжити під час догляду за котиком.

Як мій кіт може підхопити кліщів?

Існує кілька різних способів, якими на вашого кота можуть заскочити кліщі. Перший і, вірогідніший за все, від інших тварин. Коти часто взаємодіють з іншими тваринами, коли вони виходять з дому. Вони можуть легко перестрибнути від однієї тварини на іншу. Якщо ви турбуєтеся про кота, ми радимо вам не залишати їжу поза домом, оскільки це може заохотити інших тварин до приходу на територію вашого кота.

Якщо ви, як правило, ходите на вулиці по галявинах або у лісі, кліщі можуть легко опинитись на вашому одязі. Це тому, що вони, як правило, мешкають на гілках дерев або у траві, також чіпляються за волосся. Це означає, що навіть домашні коти, знаходячись в безпечному від кліщів місці, можуть опинитись під загрозою, тому слід бути обачним та пильно слідкувати за цим.

Інший спосіб, коли ваш кіт може потрапити під приціл кліщів, - це лише гуляючи на вулиці. Вони можуть так само легко причепитись до хутра кота, як і до вашого одягу або волосся.

Як вгледіти кліщів у кота?

Кліщі достатньо великі, щоб їх помітити, особливо якщо вони вже присмокталися до шкіри тварини. Після вони будуть мати вигляд маленьких бородавочок та якщо придивитися, можна побачити навіть їх задні ніжки, які стирчать. Ви зможе знайти їх у шийній частині вашого кота або навколо голови. Можна також перевірити наявність кліщів наступним методом: крізь шерсть кота уважно прощупати руками усю поверхню шкіри кота, рухаючись проти напрямку росту шерсті. Місце укусу кліщів ви також можете помітити за ознаками почервоніння або подразнення навколо.

Яку загрозу для кота спричиняють кліщі?

Кліщі можуть бути занадто небезпечними. Це відбувається тому, що деякі кліщі можуть бути переносниками різних хвороб. Одним з таких захворювань, яке можуть носити кліщі, є "лихоманка". Якщо кіт заражається, можуть почати проявлятися деякі з наступних симптомів:
• Висока температура
• Різке схуднення
• Млявість
Ще одне захворювання, яке несуть кліщі – «ерліхіоз». Після того, як кіт підчепить цю хворобу, деякі симптоми можуть почати проявлятися відразу. Ці симптоми включають блювоту, діарею, набряклі залози, млявість, анорексію, набряклі суглоби, виділення з очей тощо.

Як можна позбавитись від кліщів?

Ніколи не тягніть з шкіри вашого кота, оскільки є ймовірність того, що ротова частина кліща, якою він занурився під шкіру, може залишись і спричинити зараження або запалення. Замість цього зверніться до свого ветеринара з проханням надати вам спеціально розроблений інструмент видалення кліща і попросіть вас показати, як його використовувати на майбутнє.

Деякі засоби проти бліх, також можуть допомогти позбавитись від кліщів, хоча вони потребують частішого застосування, ніж зазвичай. Якщо ви зацікавлені у з'ясуванні інших способів виявлення бліх та кліщів, відвідайте свого ветеринара.

ХВОРОБИ ТА НЕДУГИ

РВОТНИЙ РЕФЛЕКС У КОТІВ

Якщо у вашого кота вислідковується рвотний рефлекс, важливо визначити корінь проблеми. Ось кілька можливих причин:
1. Ваш кіт таким чином позбавляється від комочків шерсті у шлунку, так звана «регургітація», які утворилися внаслідок щоденного дотримання особистої гігієни.
2. Ваш кіт їсть занадто швидко, тому їжа не встигає перетравлюватись.
Занадто швидке споживання їжі – дуже поширена причина. Якщо ваш кіт ненажера, він може часто ковтати їжу великими шматками.

ПОРАДИ ДЛЯ ВАС

Найпростіший спосіб запобігти цих незручних ситуацій з вашим улюбленцем – годувати кормом з гранулами більшого розміру, щоб йому довелося ретельніше пережовувати. Ви також можете спробувати годувати кота меншими порціями їжі, але частіше.

ДОГЛЯД ЗА ШЕРСТЮ

Як доглядати за шерстю кота?

Регулярний догляд за шерстю підтримає здоров'я кота як зовні, так і усередині. Видалення відмерлих волосків та підтримання здоров'я шерсті й шкіри допоможе вам посилити зв'язок із котом, а також перевірити загальний стан здоров'я вашого улюбленця та знизити ризик появи грудочок шерсті у шлунку.

Зробіть догляд за шерстю частиною життя кота з самого раннього віку. Це дозволить вам своєчасно помітити зовнішніх паразитів та рани на шкірі, не допустити накопичення шерсті на дивані, а також посилити зв'язок із котом. Догляд за шерстю довгошерстих котів слід виконувати щодня, а для інших порід звичайно достатньо щотижневого сеансу.

Догляд за шерстю, використання щітки

У кошенят, на відміну від котів, шерсть м'якша, пухнастіша й коротша. Але навіть якщо догляд за шерстю не потрібен, привчайте кошенят до цієї процедури якомога раніше. Малюкам така процедура сподобається, тому вони будуть просити вас почухати їм шерстку ще і ще. Більшість кошенят будуть бігати навколо вас, як тільки помітять у вас у руках щітку чи гребінця. Способи догляду за шерстю:

• Для догляду за шерстю короткошерстих котів щотижня використовуйте металевий гребінець із короткими та частими зубцями, а також щітку з натуральної щетини або гумову щітку для усунення відмерлих волосків.
• Ніжно розчісуйте кота у напрямку росту шерсті.
• Використовуйте щітку зі щетини, щоб підняти шерстки у напрямку до голови, а потім знову пригладьте їх.
• Для догляду за шерстю довгошерстих котів щоденно використовуйте металевий гребінець.
• Якщо догляд за шерстю викликає труднощі, спробуйте відволікти кота за допомогою гранули його улюбленого корму, погладжуйте та заспокійливо спілкуйтеся з ним, а потім лагідно починайте розчісувати шерстку

 

Купання

Здоровий вигляд вашого кота сповнить вас гордістю. Хоча короткошерсті коти чудово живуть без купання, бувають моменти, коли їм просто необхідно зануритись. У той же час довгошерсті породи та коти, що приймають участь у показах, купаються доволі часто, тому прикладіть зусилля, щоб привчити котів до купання у теплій воді з самого раннього віку. Більшість котів не люблять воду, і тому під час купання можуть ставати агресивними. Якщо вам незручно купати кошеня самостійно, ви завжди можете звернутися за допомогою до парикмахера для котів або ветеринара.

Як чистити котові зуби, кігті, вуха та очі?

Коти від природи є охайними істотами. Тому в цій сфері ви можете зробити дуже мало. Просто раз на тиждень огляньте кота, очистьте вуха та очі вологою ваткою та перевірте стан зубів та кігтів. Чистити зуби котові слід щоденно за допомогою спеціальної зубної пасти та щітки. Привчити кота до процедури чистки зубів просто необхідно, оскільки така чистка може знизити ризик звертання до ветеринара для видалення зубного каменя у більш дорослому віці. За більш близького знайомства з котом ви помітите, що його кігті діляться на шари. Коли кіт лазить по дереву або використовує кігтеточку, він скидає зовнішній шар, який приховує новий та більш гострий кіготь (часто скинуті котом зовнішні шари можна знайти довкола його улюблених зон точіння кігтів). Ось чому активні та здорові коти рідко потребують обрізання кігтів. Однак коти, що живуть у домашніх умовах, та коти, що старіють, потребують більше уваги. Якщо вашому котові необхідно видалити зубні камені чи обрізати кігті, зверніться до ветеринара.

ВАКЦИНАЦІЇ

Що необхідно знати про щеплення?

Котам необхідно відвідувати ветеринара раз на рік для отримання щеплень. Графік щеплень необхідно обговорити з ветеринаром. Також рекомендується вести журнал щеплень, куди будуть вноситись дані про отримані, а також наступні заплановані щеплення. Кошенятам необхідно пройти перший курс щеплень (зазвичай 2 щеплення), а потім вже у віці 1 року пройти щорічну вторинну вакцинацію. Вимоги до вакцинацій залежать від області проживання, тому оптимальний план вакцинацій для вашого кота слід обговорити з ветеринаром.

ГЛИСТИ, БЛОХИ

Як виконується дегельмінтизація кота?

Основні види глистів, що з'являються у котів – це нематоди (круглі глисти) та цестоди (стрічкові глисти). Круглі глисти найчастіше з'являються у кошенят. Виганяти глисти у кошенят рекомендується щомісяця до досягнення 6-місячного віку, а потім у віці 9 та 12 місяців. У дорослого кота дегельмінтизацію рекомендується проводити двічі на рік. Під час першої вакцинації кошеняти ветеринар повідомить вам графік вигнання глистів.

Стрічкові глисти виглядають як невеликі рисові зернятка та часто прикріплюються до анального отвору чи хвоста. Цей паразит може з'являтись у котів у разі споживання у їжу свого мисливського видобутку (наприклад, мишей, птахів тощо) та сирого м'яса або від бліх у шерсті. Для ефективного вигнання цього паразита зверніться до ветеринара, який також може запропонувати відповідні способи боротьби із блохами.

Як вирішити проблему з блохами мого кота?

Блохи – це проблема не лише вашого кота. Якщо на вашому улюбленці живе одна блоха, то у вашій оселі, найбільш вірогідно, можна знайти ще дев'яносто дев'ять особин, що розвиваються! Блохи – це найрозповсюдженіші зовнішні паразити, що живуть на котах та собаках. Дорослі блохи живуть у шерсті кота кілька місяців і протягом цього часу харчуються та відкладають яйця. У зоомагазинах та ветлікарнях можна знайти дуже багато засобів для позбавлення від бліх та глистів. Ветеринар може порекомендувати засіб, що оптимально підходить вашому котові та оселі.

ПЕРІОД ТІЧКИ

 Як визначити початок періоду тічки (еструсу)?

Коти досягають статевої зрілості у віці від п'яти до дев'яти місяців, і еструс може початись неочікувано. У випадку спарювання кішки її еструс різко зупиняється після декількох спарювань за день. Якщо спарювання не відбуваються, еструс триває від п'яти до десяти днів, а потім повторюється через п'ять-дванадцять днів. Ознаки еструсу можуть лякати володарів, які думають, що кішка відчуває сильний біль (і, відповідно, з цього приводу телефонують ветеринарові). Кішка особливо голосно нявкає й пронизливо кричить (особливо гучно це роблять східні породи), розмахує хвостом, підводить круп та припадає грудьми до землі. Зазвичай період тічки у кішок, що народжували, починається три-чотири рази на рік. Однак були випадки, коли кішки вагітніли, ще годуючи своїх кошенят!

НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ, ХВОРОБА НИЖНІХ СЕЧОВИХ ШЛЯХІВ, ДІАБЕТ, АЛЕРГІЇ, АБСЦЕСИ...

НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ, ХВОРОБА НИЖНІХ СЕЧОВИХ ШЛЯХІВ, ДІАБЕТ, АЛЕРГІЇ, АБСЦЕСИ...

У випадку постановки будь-якого з наведених вище діагнозів дізнайтесь у ветеринара додаткову інформацію про стан кота, можливості лікування виявленої хвороби (за необхідності попросіть прописати ліки) та рекомендації відносно харчування. www.purinavets.eu

У ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКАХ

У ЕКСТРЕНИХ ВИПАДКАХ

Ми знаємо, що ви від усього серця бажаєте довгого й щасливого життя з вашим пухнастим промінцем сонячного світла. Тому в екстрених випадках слід діяти швидко та результативно. Далі ми наводимо декілька корисних рекомендацій.

АВТОМОБІЛЬНІ АВАРІЇ АБО СЕРЙОЗНІ ПАДІННЯ

АВТОМОБІЛЬНІ АВАРІЇ АБО СЕРЙОЗНІ ПАДІННЯ

• Обережно приберіть кота від подальшої небезпеки.
• Створіть із килимка або пальта «носилки» та обережно помістіть туди кота, підтримуючи все тіло.
• Прийміть заходи, щоб не повернути тіло, й утримуйте голову трохи нижче, ніж тіло, щоб підтримувати кровоток до мозку.
• Тримайте кота у теплі, доки не приїдете до ветеринара.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ТРАВМОВАНИМ КОТОМ

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ТРАВМОВАНИМ КОТОМ

• Травмовані коти можуть бути налякані, відчувати біль та нервувати.
• Підходьте до кота, рухаючись повільно та м'яко. Якщо можливо, надіньте рукавички й тримайте обличчя якомога далі.
• Тримайте кота дбайливо, але міцно за комір з метою фіксації, а потім помістіть руку під крижі для підтримки.
• Загорніть кота у ковдру чи рушник, щоб запобігти подальшій боротьбі.
• Помістіть кота у переноску й відразу відвезіть до ветеринара. За можливості попередньо повідомте ветеринара про своє прибуття.

ЯК ЗУПИНИТИ КРОВОТЕЧУ

ЯК ЗУПИНИТИ КРОВОТЕЧУ

Міцно прикладіть до рани холодний компрес, щоб зупинити потік крові до прибуття у ветеринарну лікарню.

 • Світ очима кота

  Чи знаєте ви, як ваш кіт бачить світ навколо?

  Пройдіть наш тест

 • Гарантія Friskies®

  Наша прихильність до власників котів

  Детальніше

 • Галерея

  Реклама на ТВ, відеоролики, шпалери на робочий стіл: все це ви знайдете у нашій галереї!

  Дивіться та діліться