Ваш улюбленець - наше натхнення.
Ginger cat waiting for food

Здорова вага та стан тіла кота

Читати 7 хв

Кішки бувають різних комплекцій і розмірів, так що іноді непросто визначити, є їх вага нормальною чи ні, адже ви їх любите незалежно від зайвих кілограмів!

Метод оцінки фізичного стану створений нашими експертами, щоб допомогти вам визначити, чи здорова ваша кішка в цілому, і зрозуміти, якого вона насправді розміру під шерстю.

Огляньте кішку з усіх боків, щоб отримати повне уявлення, це важливо для визначення її здорової ваги. Не хвилюйтеся, якщо під час огляду кішка буде впиратися і захоче втекти: трохи наполегливості і ласки з вашого боку плюс трішки ласощів - і кішка незабаром заспокоїться і дозволить вам провести огляд.

 

Здорова вага - щасливе життя

Допомагаючи своїй кішці залишатися в гарній фізичній формі, ви гарантуєте, що вона завжди буде здоровою, щасливою і енергійною. Якщо ваш улюбленець трохи додав у вазі, це може негативно позначитися на його активності, і, як наслідок, на стан його здоров'я. Врахуйте, що кішки із зайвою вагою часто страждають від таких недуг:

  • Артрит, біль і ураження суглобів;
  • Діабет другого типу;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Зниження активності, витривалості і рівня життєвої енергії;
  • Підвищений операційний і анестезіологічний ризик;
  • Порушення здорового функціонування печінки як наслідок ожиріння даного органу (особливо у дорослих кішок).

 

Перш ніж почати

Перш ніж почати, погладьте кота , приголубте, заспокойте його. Як тільки він заспокоїться, починайте оцінку його фізичного стану. Погладжуйте кота в процесі, і він навіть не зрозуміє, що його оглянули!

Оцінка фізичного стану: керівництво

Для початку просто подивіться на вашого кота. Візуальний огляд допоможе визначити, чи в нормі його вага. Огляньте його з різних точок:

  • Огляд збоку: подивіться на кота збоку. Так краще видно живіт, лінію спини і позу в цілому.
  • Огляд зверху: подивіться зверху на вашого кота. Так краще видно талію і хребет (спину)
  • При огляді беріть до уваги породу кота. Деякі коти (наприклад, сіамські) від природи стрункіші, ніж інші. У котів непомітно, чи є зайва вага, а якщо морда вашого кота здається занадто худою або, навпаки, повною, не переживайте - це просто особливість вашого улюбленця.

Після візуального огляду переходите до огляду тактильному. Потрібно перевірити три головні зони:

Ребра

Акуратно проведіть руками уздовж ребер кота, ніби погладжуючи, не надто м'яко. Ви повинні відчувати його ребра, не вдаючись до сильного натискання. Якщо ви відчули, що стирчать ребра або, навпаки, вам довелося натиснути сильніше, щоб відчути їх, можливо, у вашого кота недостатня або, відповідно, надмірна вага.

Ребра кота не повинні бути видні під шерстю, але іноді їх обриси помітні – це залежить від довжини шерсті.

Талія

М'яко проведіть руками від ребер до талії. Це чутлива зона, так що будьте делікатні! Акуратно проведіть руками по корпусу від талії до тазу, і ви відчуєте форму, схожу на пісочний годинник. Кіт з зайвою вагою може не мати такої форми.

Тактильний огляд важливий, коли ви оцінюєте талію кота, адже під шерстю вона може бути непомітна.

Живіт

Після того як ви оцінили талію, погляньте на живіт. Черевце може бути забороненою зоною у вашої тварини, так що оглядайте акуратно і уважно - якщо кіт дає зрозуміти, що йому неприємно, не змушуйте його.

Якщо ви змогли обмацати живіт, то помітили пряму лінію від грудної клітини до тазу. У котів там може бути невеликий «запас» - це абсолютно нормально, але переконайтеся, що він дійсно невеликий! Будьте впевнені: у вашого кота є зайва вага, якщо його живіт відвисає і погойдується при ходьбі.

 

Оцінка фізичного стану

Що робити, якщо вага вашої кішки перевищує ідеальну?

Котів із зайвою вагою можна заохочувати до схуднення, годуючи їх збалансованою дієтою та підтримуючи активність вашої кішки через гру.

У деяких випадках зменшення кількості ласощів, які вони отримують разом з основною їжею, може бути достатнім, щоб повернути їм середню вагу. Обов’язково зверніться за порадою до свого ветеринара, перш ніж вносити будь-які різкі зміни в дієту вашої кішки.

Ветеринар також зможе порекомендувати план контролю ваги, який підтримуватиме здорову вагу вашої кішки.

 

Що робити, якщо вага вашої кішки нижче середньої?

Якщо інструмент для визначення стану тіла показав, що ваша кішка має недостатню вагу, обговоріть зі своїм ветеринаром найкращий спосіб додати додаткові калорії в раціон здоровим і корисним способом.

Хоча є спокуса придбати мішечок з ласощами для котів, щоб допомогти вашому вихованцеві набрати зайві кілограми, які йому потрібні, переконайтеся, що він також отримує правильний баланс поживних речовин одночасно. Навіть якщо ваша кішка худа, не піддавайтеся спокусі зменшувати час на ігри. Фізичні вправи також важливі для кішок із середньою вагою. Це може допомогти наростити м’язи і навіть збільшити апетит.

У цьому випадку також важливо проконсультуватися зі своїм ветеринаром щодо здорових способів допомогти вашій кішці набрати вагу, а також переконатися, що немає жодних причин, які заважають вашій кішці досягти нормальної ваги.