Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Маленьке кошеня гладять.

Вік вашого кота в людських роках

Читати 4 хв

Згідно з міфом, 1 котячий рік еквівалентний 7 рокам людини, але 1-річна кішка набагато доросліша, ніж 7-річна дитина.

Скільки років моєму коту в людських роках?

Незважаючи на те, що немає надійного наукового способу обчислити співвідношення між людськими та котячими роками, загальновизнано, що перші два роки життя кішки приблизно дорівнюють першим 25 рокам життя людини. Після цього кожен додатковий рік становить близько чотирьох людських років. Це означає, що якщо вашому коту шість років, його еквівалентний котячий вік у людських роках становитиме близько 41 року.

 

Дізнайтеся, скільки років вашому котику, використовуючи калькулятор віку котів далі у статті

Не хвилюйтеся, ми все підрахували за вас! Перевірте наш калькулятор внизу сторінки та швидко дізнайтеся вік вашої кішки в людських роках.

 

Яка середня тривалість життя мого кота?

Правдива відповідь полягає в тому, що це залежить від обставин, але кімнатні коти зазвичай живуть довше, ніж вуличні. В середньому кімнатні кішки живуть від 16 до 18 років, а деякі навіть досягають поважного віку 20 років.

Тривалість життя котів також залежить від породи, оскільки деякі породи котів живуть довше, ніж інші. Наприклад, кажуть, що сіамські та менські породи живуть найдовше, тому можуть досягти зрілого віку.

Чи знаєте ви, що за деякими даними, найстаріша кішка в світі прожила 34 роки? Це 153 людські роки!

За кілька останніх десятиліть тривалість життя котів різко зросла. Хоча цього ніколи не буває достатньо, ми проводимо все більше часу разом із нашими котячими друзями, і це може чудово.

 

Як я можу визначити вік своєї кішки?

Щоб дізнатися, скільки років вашій кішці, краще відвести її до ветеринара. Але ви все одно можете відшукати характерні ознаки віку та здоров’я кішки.

Зуби

Зуби не можуть визначити точну дату дня народження вашого котика, але вони все одно є чудовим показником віку кота. Віхи життя:

  • Перші зуби у кошеняти з’являються у віці від двох до чотирьох тижнів.
  • Їхні постійні білі зуби з’являються приблизно в чотири місяці.
  • Жовті плями (так званий зубний наліт) на кількох зубах можуть означати, що вашій кішці може бути від одного до двох років.
  • Якщо плями з’явилися на всіх зубах, то коту, швидше за все, не менше трьох-п’яти років.
  • Відсутність зубів зазвичай є ознакою того, що ваш кіт є поважним літнім котом, віком від 10 до 15 років.
  • Але зважте на те, що деякі коти можуть просто мати гірші зуби, ніж інші, незалежно від їх віку.
     

Очі

Якщо зуби вашої кішки не є надійним показником, на який ви сподівалися, очі можуть дати вам корисну підказку щодо віку вашої кішки. Різниця між гладкою райдужною оболонкою і потрісканою може бути різницею між молодою кішкою і старшою.

Після 12 років очі котів зазвичай починають мутніти. І якщо ви помітили сльозотечу та виділення з очей, швидше за все, у вас на руках літній кіт.

М'язи і кістки

Вік може ховатися за зовнішнім виглядом, тому зверніть увагу на риси, які можуть доповнити картину віку вашої кішки. Як і у людей, вищий рівень активності надає м’язам вашої кішки рельєфності Грати, стрибати і бігати — це для молодих котів. Отже, якщо ви помітили, що ваша кішка має тенденцію втрачати м’язову масу або вона не любить занадто багато рухатися, це може бути ознакою старіння. Літні коти можуть бути худішими, мати зайву шкіру, що звисає, або лопатки, що виступають.  Щоб отримати більше порад, прочитайте наш посібник щодо стану тіла кота.

Шерсть

Шерсть кота змінюється з віком. Тонка, м’яка шерсть зазвичай властива лише молодим котам. Літні коти, як правило, мають більш густе, грубе хутро з плямами сивого волосся.

Продовжуйте читати наші статті, щоб дізнатися більше про етапи життя котів, зокрема про кошенят і літніх котів.

Дізнайтеся вік вашого кота в людських роках за допомогою калькулятора нижче:

Років моєму коту:

менше

1

.

.

перетягніть повзунок