Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?

Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?

Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?

Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?

Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?

Чому потрібно проводити кастрацію/ стерилізацію котів?
07/31/2018

Чому потрібна кастрація/стерилізація кота/кішки?

Для відповідального власника, рішення щодо кастрації/стерилізації кота є одним з найважливіших, які необхідно прийняти. Це питання потрібно обговорити з ветеринаром якнайшвидше, тому що коти статево дозрівають ще у віці кошеняти.

Переваги кастрації/стерилізації

Окрім запобігання небажаної вагітності, стерилізація також допоможе зменшити ризик утворення специфічних захворювань та нетовариської поведінки.

Кастрація/стерилізація зменшує утворення статевих гормонів, значно зменшуючи такі види поведінки, коли самці мітять територію, а також надмірну прихильність або агресію у самок, що значно збільшує довжину життєвого циклу котів, зменшуючи ризик отримання інфекційних захворювань отриманих від агресивної поведінки під час пошуку партнерів;

Стерилізація кішки може зменшити ризик захворювання яєчників та матки, включаючи рак, піометру, полікістоз яєчників та матрітів, а також знижує ризик виникнення гормонів, що спричиняють такі хвороби як рак молочної залози та помилкова вагітність.

Кастрація котів усуває ризик захворювання яєчок, а також раку, та зменшує ризик виникнення хвороб, що пов’язані з кількістю тестостерону (наприклад, простатиту, перинальних аденом, променевих гриж і доброякісної гіперплазії простати).
 

Переваги кастрації/стерилізації
Коли проводити стерилізацію/ кастрацію?

Коли проводити стерилізацію/ кастрацію?

Ваш ветеринар порадить Вам найкращий час для кастрації/стерилізації, але, в загальному, це краще робити у віці 6 місяців, до досягнення статевої зрілості. Однак, залежно від країни, де Ви проживаєте, та порад ветеринара, операцію можна проводити у віці від 8 тижнів.

 

Операція

Кастрація котів – це операція, коли видаляються обоє яєчок. Стерилізація кішок включає в себе видалення обох яєчників або в поєднанні з видаленням матки.

Незважаючи на те, що кастрація/стерилізація вважається важливою операцією, вона вважається повсякденною тому ризик ускладнень є низьким. Вашого кота, як правило, можна забрати додому через декілька годин після операції. Шви можуть проглядатися, але, буває, що вони не помітні.

Після операції

Сечокам’яні хвороби досить складно лікувати, процесс вимагає багато терпіння. Можливо, вам потрібно буде подумати про можливості зменшення стресу кота. Також проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем чи спеціалістом з поведінки котів, якщо Ви помітили якісь зміни у поведінці Вашого кота.

Намагайтеся тримати Вашого кота в будинку/ квартирі, як мінімум 3 дні після операції, щоб мінімізувати ризик зараження. Якщо Ви помітили певне почервоніння, набряк чи щось незвичне біля рани, негайно зверніться до Вашого ветеринарного лікаря.

Як правило, самці не мають значних побічних ефектів після операції. Хоча вони можуть бути сонними протягом першого дня після операції, коти досить швидко повертаються до звичного режиму дня.

Самкам може знадобитися трохи більше часу для відновлення після операції, оскільки їх операція трохи складніша. Тримаючи їх у спокійному місці перші дні та запобігаючи їх надмірній активності, стрибкам, Ви допоможете загоєнню тканинам після операції.

Підтримка за допомогою харчування

Високоякісний поживний раціон є дуже важливою складовою після операції, оскільки організм потребує поживних речовин для ефективного лікування.

Після того, як кіт повністю реабілітується після операції, важливо також розглянути питання про перехід від висококалорійної дієти до низькокалорійної, наприклад, PURINA® PRO PLAN® STERILISED, тому що кастровані/стерилізовані коти мають підвищений ризик утворення надлишкової ваги. Це пов’язано з більш малорухомим способом життя та викликане поєднанням меншої необхідності енергії та підвищеним рівнем апетиту. Обидві ці зміни обумовлені зменшенням виділення статевих гормонів.

Поділитися з друзями

ShareEmailLinkedInFB