Ваш улюбленець - наше натхнення.
Власник з двома собаками

Породи собак, яких найлегше дресирувати

Читати 4 хв

Давно мріючи про нового домашнього улюбленця, зваживши всі «за» і «проти», ви зрештою вирішуєте, що настав правильний час завести собаку. Але яка собака підійде для недосвідченого власника? Незважаючи на те, що всі собаки мають свої унікальні якості, для недосвідченого собаковода важливо вибрати породу собак, яку легко дресирувати, щоб їм було легше уникати різного роду небажаної поведінки.

Заводячи цуценятко, також критично важливо знати, як правильно його виховувати, щоб у вас були чудові стосунки. Ось що вам слід знати про дресирування вашого нового домашнього улюбленця та вибір правильної породи для вас. 

Чому важливо дресирувати собаку?

Кожному власникові собаки дресирування нового цуценяти принесе лише користь, оскільки це не тільки гарантія щасливого життя разом, але й покращення якості ваших стосунків. Оскільки домашні тварини не можуть спілкуватися словами, їм потрібно дати інструменти, які допоможуть вам обом зрозуміти один одного.

Залежно від ваших потреб і способу життя, ви можете вибрати або надати своєму вихованцеві базове дресирування, навчання слухняності або — якщо ви передбачаєте для свого цуценяти зіркове життя у світі виставок собак — дресирування для розвитку додаткових навичок.

Як дресирувати собаку?

Мета повинна полягати в тому, щоб навчити вашу собаку основним командам, які полегшать вам обом спілкування. Дуже корисно починати спілкуватися з іншими собаками в ранньому віці та відкривати цуценяті нове оточення, щоб побачити, як воно реагує на інших домашніх тварин і людей.

Починаючи дресирування, будьте готові витратити на нього трохи часу та зусиль і не очікуйте занадто швидких результатів. Усі собаки по-різному сприймають дресирування, тому доброта й терпіння грають важливу роль. Ласощі теж не завадять. Ви можете дресирувати собаку самостійно або найняти професійного інструктора, який допоможе вам.

Породи собак, які найлегше дресирувати

Рішення завести нового домашнього улюбленця є дуже відповідальним, тому, щоб переконатися у правильному виборі, давайте розглянемо деякі породи собак, які найлегше піддаються дресируванню:

1. Бордер-коллі

Бордер-коллі, одна з найпопулярніших порід собак, спритна та розумна, й обидві ці риси обов’язково стануть у пригоді під час дресирування. Як і будь-які інші собаки, вони потребують трохи часу та уваги, щоб навчитися новим трюкам, але вони, безсумнівно, дуже швидко вивчають команди. Такі трюки, як «сидіти» або «переворот», будуть взагалі нескладними для них, особливо якщо пригостити їх ласощами.

2. Пудель

Пуделі енергійні та прагнуть всіляко догодити господареві. Вони також обожнюють перебувати серед людей, тому зроблять усе, щоб справити враження на своїх господарів, включно із трюками. Однак майте на увазі, що їм потрібен активний власник, який може забезпечити їм інтелектуальну та фізичну стимуляцію, щоб вони витратили всю свою енергію.

3. Папійон

Серед собак, яких найлегше дресирувати, папійони люблять складні задачі, а також увагу — багато уваги! Перебуваючи поруч з людьми, вони намагатимуться поводитися якнайкраще, а як майстри слухняності вони вдаватимуться до будь-яких трюків, щоб заслужити вашу похвалу.

4. Бернський зенненхунд

Бернського зенненхунда можна по праву назвати ніжним велетнем. Вони люблячі та слухняні, але через їхні великі розміри найкраще починати їх дресирувати з віку цуценяти. За умови похвали та заохочення вони будуть дуже сприйнятливі до дресирування, хоча спочатку команди можуть даватися їм трохи повільно. Важливо запастися терпінням і проводити короткі уроки. Ніколи не підвищуйте голос і не виявляйте агресивності до них, тому що це чутлива порода, яка найкраще реагує на доброту.

5. Німецька вівчарка

Дресирування для німецької вівчарки – природний процес. Вони швидко освоюють нові команди і трюки та інстинктивно захищають хазяїна, тому найкраще починати дресирувати їх із раннього дитинства. Однак це одна з найбільш слухняних і дисциплінованих порід собак — недарма їх використовують для роботи в поліції чи армії.

6. Золотистий ретривер

Золотистий ретривер, який швидко бігає і ще швидше навчається, — безсумнівно, одна з найкращих порід собак для дресирування. Вони люблять навчатися та бути поруч із людьми, тож у них не виникне проблем із вивченням прийомів і команд, оскільки слухняність закладена в них природою. Насправді їх часто відносять до 5 найпростіших для дресирування порід собак.

7. Бордер-тер’єр

Із досвідченим дресирувальником бордер-тер’єр дуже швидко засвоїть команди та нові трюки. Головне — набратися терпіння та використовувати багато похвали та заохочення. Так вам гарантований успіх!

Які риси полегшують дресирування собак?

Породи собак, які найлегше піддаються дресируванню, завжди мають дещо спільне. Окрім типу породи, важливо враховувати всі інші риси, важливі при виборі собаки, яку легко дресирувати. Ось про що слід пам’ятати:

  • Вік. Молодші собаки завжди легше сприйнятливі до дресирування, швидше навчаються та краще запам’ятовують інформацію, тому завжди рекомендується починати дресирувати своє цуценя якомога раніше.
  • Схильність до відволікання. Залежно від навколишнього середовища та характеру собаки, відволікаються вони по-різному. Вищий рівень зосередженості забезпечить найкращі результати, оскільки це полегшить дресирування собаки. Щоб не відволікати собаку, спочатку почніть дресирування в тихому місці, де нічого не заважає.
  • Фізичне та психічне здоров’я. Перш ніж почати дресирування, найкраще перевірити фізичну та психічну форму собаки у свого ветеринара, щоб дресирування не вплинуло негативно на її здоров’я.
  • Рівень енергії. Для базового дресирування собакам не потрібно багато енергії, тому що вони навчаються лише кільком простим командам. Однак, якщо ви плануєте навчання додатковим навичкам, собака повинна мати достатньо енергії, щоб бути в змозі встигати за програмою. Завжди звертайте увагу на те, як ваша собака реагує на дресирування, і проводьте короткі уроки. Якщо собака здається втомленою, припиніть урок і продовжуйте іншим разом.

Придбання нового домашнього улюбленця — це хвилюючий період у вашому житті, тому, перш ніж вирушити в цю пригоду, обов’язково проведіть дослідження та підберіть правильну собаку для себе. Але, насамперед, пам’ятайте про те, щоб отримувати задоволення від процесу!

Більше рекомендацій можна знайти в нашій статті про дресирування цуценят.