Ваш улюбленець - наше натхнення.
Великі породи котів
Корніш рекс сидить на колоді.

Маленькі породи котів

Читати 4 хв

Досить складно визначити конкретну маленьку породу котів, оскільки навіть серед великих порід іноді трапляються маленькі кошенята, але є й такі, що від природи мають менший зріст. Ось наші ТОП-6 порід міні котиків, які завжди залишатимуться маленькими.

 

1. Сінгапурська

Одна з найменших порід котів у світі — сінгапурська, вдвічі менша за середню кішку. Маючи розмір кошеняти протягом усього життя, їхні тіла мініатюрні та тендітні, і зазвичай вони важать не більше 2,26 кг (так, ви все правильно зрозуміли!). Але нехай вас не вводить в оману їх крихітний зріст, сінгапурські котики неймовірно спритні та фантастично лазять по деревах! До того ж, це ідеальний улюбленець, якщо ви хочете завести ласкаве кошеня, адже вони обожнюють лащитися.

 

2. Кіт манчкін

Названа на честь чарівного народу з "Чарівника країни Оз", кіт манчкін, можливо, є однією з найвідоміших малих порід котів. Їх крихітний розмір обумовлений генною мутацією — вони мають маленькі крихітні лапки, які набагато коротші за норму. Хоча їхні тіла лише трохи менші за середні, плечі розташовані дуже низько до землі.

Ці маленькі породи котів не можуть стрибати так високо або далеко, як звичайні коти, але вони дуже швидкі та активні

Цікавий факт: найменший в історії кіт манчкін був всього 13,34 см від лапи до плеча!

 

3. Американський керл

Американський керл може мати різний розмір, завдяки різноманітному генофонду, проте більшість з них, як правило, досить мініатюрні. Найвідоміша їх особливість - вуха, які закручуються назад до основи черепа, звідси й назва. Через те, що вуха закручені, вони потребують трохи більшого догляду, ніж інші коти, але в іншому вони досить невибагливі. Ця порода маленьких котиків ідеально підходить для тих, кому потрібна ласкава кішка, оскільки вони люблять людей і мають неймовірно грайливий характер, що робить їх ідеальними для сім'ї.

Цікавий факт: американські керли не народжуються з унікальною формою вух. При народженні вуха у них прямі та починають скручуватися протягом 2-10 днів.

 

4. Корніш рекс

Корніш рекс - це маленька кішка, яку найчастіше впізнають за надзвичайно кучерявою шерстю. Маючи лише пухову шерсть, яка надзвичайно м'яка на дотик, вони також є гіпоалергенною породою котів, оскільки майже не линяють. Попри те, що їхнє тіло може виглядати легким, вони, як правило, важать близько 8 кілограмів і назавжди зберігають свій чарівний кошенячий вигляд і поведінку.

Цікавий факт: з цією маленькою породою котів вам доведеться тримати їжу під замком, оскільки вони мають довгі, спритні лапи, які чудово відкривають шафи та двері.

 

5. Девон рекс

Девон-рексів часто плутають з їхніми близькими родичами - корніш-рексами, бо вони мають таку ж генетичну структуру. Це маленькі породи котів, що середньому важать від 5 до 10 кілограмів, мають м'яку шерсть, невеликий зріст, великі вуха та великі круглі очі, що робить їх схожими на ельфів.

 

Ці породи маленьких котів люблять проводити більшу частину часу на плечах своїх господарів і завжди воліють бути в центрі уваги. Вони надзвичайно доброзичливі та контактні з людьми, тому варто завести цю породу котів, якщо ви проводите багато часу вдома.

Цікавий факт: Девон-рекси часто мають короткі вуса, за якими їх легко відрізнити від корніш-рексів.

 

6. Сіамська

Попри довге тіло, сіамські кішки неймовірно легкі. Самки можуть важити всього 5 кілограмів, а їхній зріст становить близько 30 см, що надає їм витонченого та спортивного вигляду.

 

Ці маленькі коти належать до породи з вражаючими блакитними очима, а їхня глянцева шерсть та цікаве забарвлення робить їх неймовірно популярними як на виставках, так і в домівках.

Цікавий факт: сіамська кішка - одна з найдавніших порід у світі, і вважається, що вона походить від священних храмових котів Таїланду.

Це наш список улюблених малих порід котів! Хочете дізнатися більше про свого чотирилапого друга? Зазирніть до нашого блогу про поведінку та здоров’я котів, де ви знайдете корисну інформацію, зручні посібники та багато іншого!