Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
Кіт сидить у ліжку

ТОП-5 гіпоалергенних порід котів

Читати 5 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

Якщо ви страждаєте на алергію, можливо, ви вже втратили надію коли-небудь завести кота, але чи знали ви, що існують певні гіпоалергенні коти, які можуть не провокувати алергію? 

Важливо розуміти, що не існує дійсно гіпоалергенних котів, можливо, тому, що не існує типово алергічної людини! Різні люди мають алергію на різні речі, тому деякі коти, які викликають у вас алергію, можуть не впливати на інших людей.

Однак існують певні гіпоалергенні породи котів, які викликають менше реакцій у людей, що може підійти тим, хто страждає на алергію. Читайте далі, щоб дізнатися, що найчастіше викликає ці алергічні реакції, і з'ясувати.

 

Що викликає алергію на котів?

Існує багато різних причин алергії на котів: у деяких людей алергія на котячу шерсть, в інших - на домашній пил, який міститься в шерсті. Але вважається, що багато людей мають алергію на білок "Fel d 1", який міститься в котячій шерсті, шкірі, слині та лупі (висушені лусочки шкіри). Всі коти виробляють цей білок, і самці виробляють його більше, ніж самки, особливо якщо вони не кастровані.

Оскільки технічно не існує гіпоалергенного кота, рекомендується, якщо ви страждаєте на алергію, провести деякий час поруч з обраною породою, щоб з'ясувати, чи викликає вона у вас алергію чи ні. Це дасть вам розуміння, і тоді ви зможете сміливо взяти на себе зобов'язання розділити з ними своє життя і дім.

1. Бенгальська

Екзотична бенгальська кішка виглядає так, ніби вона почувалася б як вдома в джунглях, полюючи на здобич і відпочиваючи на деревах. Ця гіпоалергенна порода котів стрімко зросла в популярності в останні роки, завдяки їхньому товариському характеру та величезній присутності. 

Вважається, що ці коти виробляють менше білка Fel d 1, ніж багато інших порід, і менше линяють, а власники, які страждають на алергію, повідомляють, що бенгальські коти рідко її викликають. 

На відміну від інших порід котів, бенгальські також можуть любити бути поруч і грати з водою. Деякі власники навіть повідомляли, що їхні коти стрибали в душ разом з ними!

 

2. Корніш-рекс і девон-рекс

Ці кучеряві гіпоалергенні породи котів линяють дуже рідко, мають енергійний, грайливий характер, дуже розумні та часто готові виконувати трюки. Корніш рекс має більш східний вигляд і має лише нижній підшерсток, чим відрізняється від більшості котів, які мають три шари шерсті: верхній захисний, середній остьовий і нижній остьовий. 

З іншого боку, девон рекс більше схожий на маленького пустотливого ельфа і має всі три шари шерсті. Їхні локони також здаються м'якшими та більш відкритими на вигляд. Обидві породи вважаються гіпоалергенними котами та, як кажуть, на дотик такі ж оксамитові, як і кролики породи рекс, звідси й назва!

 

3. Російська блакитна

Російська блакитна порода кішок відома своєю красою. Завдяки своїй елегантній ході та мерехтливим смарагдовим очам, ці кішки стануть чудовими домашніми улюбленцями. Попри густу, щільну шерсть, оксамитове хутро російських блакитних мало линяє. Вони також виробляють менше білка Fel d 1, що робить їх особливо придатними для людей з алергією на котів.

Вони дуже розумні та часто формують надзвичайно міцні зв'язки зі своїми господарями, і вони підуть за ними скрізь - навіть у море! Моряки брали їх з собою в плавання, і саме так вони з'явилися в інших країнах світу.

4. Сибірська лісова кішка.

У сибірської лісової кішки надзвичайно довга і густа шерсть, стійка до екстремальних погодних умов, а це означає, що вона насправді виробляє набагато менше білка Fel d 1, ніж інші породи. 

Майте на увазі, що ці коти досить вимогливі до догляду, і їх потрібно розчісувати кілька разів на тиждень, особливо під час линьки навесні та восени. 

Добрий, грайливий та ніжний характер роблять цих котів популярним вибором улюбленця, а їх милий, пухнастий вигляд багатьох робить їх абсолютно чарівними.

 

5. Сфінкс

Більшість людей вважає, що сфінкси абсолютно безшерсті, але насправді на їхньому тілі є м'яка підшерстка схожа на пух, у певних місцях, наприклад, на вухах. Ця гіпоалергенна порода котів особливо підходить для людей з алергією, оскільки вони практично не мають шерсті, тому алергенні білки, що виробляються слиною, не можуть потрапити на них. 

Попри відсутність шерсті, їхня м'яка шкіра все одно потребує регулярного догляду. Відсутність шерсті означає, що їхнім жирам нізвідки вбиратися, тому їх потрібно часто і ретельно мити. Але, на щастя, вони люблять теплі ванни!

Це наші 5 найкращих гіпоалергенних порід котів, які рідше провокують реакції у людей з алергією! Майте на увазі, що хоча ці коти рідше викликають алергічні реакції, ймовірність того, що вони можуть виникнути, все ж існує, оскільки алергія на котів відрізняється залежно від людини.