Ваш улюбленець - наше натхнення.
Коти їдять з мисок

Великі породи котів

Читати 3 хв

Великі породи котів інколи вражають і заворожують одночасно. Уявіть, як виглядатиме чихуахуа на фоні такого котика?
Але попри це, багато власників саме мріють про таких “тигренят”. Тому вам може бути цікаво, які коти найбільші, і ми виконали всю важку роботу за вас та вибрали 8 великих порід котів.


1. Мейн-кун

Мейн-куни вважаються одними з найбільших домашніх кішок. Вагою до 9 кг, довжиною до 102 см і великою пухнастою шерстю вони дуже люблять інших котів.

Цих ніжних велетнів спочатку утримували як сільськогосподарських котів, оскільки вони чудово вміють полювати, але завдяки їхній вражаючій зовнішності та розумній, грайливій натурі тепер їх можна знайти в домівках по всьому світу.

Цікавий факт: мейн-куни не нявкають, як звичайні коти, вони виють!

2. Персидська довгошерста

Персидська довгошерста порода великих котів. Великі порівняно з більшістю котів, вони далеко не найбільша порода котів у цьому списку. Їх надзвичайно плюшева шерсть та вага близько 5 кг надає їм величного вигляду. Цей великий домашній кіт дуже спокійний і розумний, а деякі власники навіть повідомили, що їм вдалося навчити їх трюкам! 

3. Саванна 

Останніми роками ці породи великих котів стали предметом пильної уваги щодо того, чи дійсно можна кваліфікувати їх як домашніх котиків. Кішки Саванна стали результатом схрещування одомашнених кішок (зазвичай сіамської) з сервалом - африканським диким котом. Коли справа доходить до розміру, він часто змінюється, оскільки залежить від того, наскільки кіт віддалений від свого родича сервала, але найвищою саванною в історії був Арктур Альдебаран Пауерс, і його виміряли колосальні 48 см від землі до холки!

4. Норвезька лісова кішка 

Норвезька лісова кішка — це сильна м’язиста порода великих котів з великими лапами та великою густою шерстю, яка надає їм ще більшого вигляду. Цей великий домашній кіт вагою до 10 кг був створений завдяки норвезькій легенді. Легенда розповідала, що в лісі жив кіт, який з’являвся та зникав, як за чарівною паличкою. Заводчики кішок Норвегії хотіли вивести кота, який був би втіленням цієї легенди, так і з'явився норвезький лісовий кіт! 

Ці милі котики схильні прив’язуватися до однієї людини. Через це вони зазвичай не підходять для великих сімей, тому що можуть заздрити!

5. Турецький ван

Турецький ван може важити від 4 до 9 кг і може досягати висоти від 22 до 28 см у дорослому віці! Попри свою назву, ці великі породи котів насправді походять з Близького Сходу. Вони мають чисто біле тіло з унікальним забарвленням хвоста та можуть мати блакитні або бурштинові очі. Можливо, ви не знаєте, що ця велика порода котів насправді любить воду, тож якщо ви вирішите придбати одного з цих пухнастих друзів, ви можливо, варто мати це на увазі.

6. Регдол

Регдол має вагу цілих 9 кг, самець, як правило, значно більший за свою самку. Це одна з найпопулярніших порід котів у Великій Британії, завдяки великим блакитним очам, чарівній натурі та надзвичайно м’якій шерсті. Вони також ідеальні сімейні коти, оскільки люблять людей і надзвичайно розслаблені та приємні за характером. 

Цікавий факт: усі регдоли походять від довгошерстої білої кішки на ім’я Жозефіна, яка була матір’ю найперших кошенят регдолів у 1960-х роках!

7. Рагамафін

Цей великий домашній кіт може мати незвичайне ім’я, але його шерсть, схожа на кролика, і чарівна зовнішність неодмінно захоплять ваше серце. Рагамаффін, який зазвичай важить близько 9 кг, походить від Регдолла, тому вони мають схожі характеристики. Порода виникла через розбіжності між заводчиками щодо напрямку, у якому вони хотіли, щоб порода пішла. Вони створили дві окремі породи, тому Рагамаффін має так багато різних кольорів. 

8. Чаузі

Подібно до того, як з’явилася кішка саванна, чаузі – велика порода кішок, яка виникла в результаті схрещування дикої кішки з джунглів і домашньої кішки. Ці великі, привабливі коти можуть важити до 11 кг і мають довгі лапи та рухливе тіло. Ці соціальні коти, яких люблять через свій дикий вигляд, найкраще підходять для сімей, які проводять більшу частину часу вдома. Крім того, вони найщасливіші з послідовним розпорядком дня і не люблять, коли все змінюється, тож вам завжди доведеться подбати про те, щоб вечеря була готова вчасно з цими великими домашніми котами! 

Цікавий факт: у кішок глибокі груди, це означає, що вони можуть робити дуже глибокі вдихи, тож не лякайтеся, якщо здається, що вони мають необмежену кількість енергії!


Згідно з Книгою рекордів Гіннесса, найбільшим котом у світі був мейн-кун на прізвисько Маймейн Стюарт Гілліган (він же Стьюї). Кіт мав довжину 123 см, що робило його одним із найбільших домашніх котів. Кіт був справжнім ніжним гігантом, який часто працював як сертифікована терапевтична тварина.