Ваш улюбленець - наше натхнення.
Топ-10 найрозумніших кішок
Білий кіт з блакитними очима

10 порід кішок із голубими очима

Читати 5 хв

 

Є щось особливе в котах із блакитними очима. Сліпуча блакить — досить незвичайна особливість у світі котячих, і легко зрозуміти, чому так багато людей тягнуться до них. Кішки з голубими очима зазвичай викликані нестачею пігменту, і всі кошенята народжуються з блакитними очима, оскільки в котів пігментація очей не розвивається до шеститижневого віку, коли починається вироблення меланіну.

Деякі породи котів із голубими очима (особливо висловухі) мають рецесивний ген альбінізму, що означає, що вони завжди матимуть яскраво-сині очі. У той час як інші породи мають додатковий ген, який також блокує колір шерсті, тому ці коти матимуть не тільки блакитні очі, але й біле забарвлення. Попри це, кішки з блакитними очима підкорили серця людей по всьому світу, але які кішки насправді мають блакитні очі? 

 

Балінезійська

Ця порода блакитнооких котів з голубими очима є довгошерстим різновидом сіамської. У балінезійської кішки шовковиста шерсть і розкішні глибокі блакитні очі. Довге та витончене тіло робить кішку неймовірно граціозною, і саме завдяки цій елегантності вони були названі на честь екзотичних танцівниць Балі. Балінези відомі як лагідна порода й надзвичайно дружелюбні до своїх господарів. Вони готові любити кожного, хто приділяє їм увагу.

 

Бірманська кішка

Бірманська кішка — породи котів із голубими очима, перед якими важко встояти. Глянцеві блакитні очі надають їм милого вигляду, який змусить вас нахилитися до них, щоб погладити. Їхні спільні риси — ніжність, ласка і грайливість, що робить їх ідеальними домашніми улюбленцями.

Відома як священна бірманська кішка, ця порода навіть має легенду. Кажуть, що вони отримали свою розкішну шерсть і приголомшливо блакитні очі в нагороду від богині за відданість і вірність священнику.

Гімалайська

Ця порода, спочатку відома як сіамсько-перська, була виведена в 1930-х роках через бажання створити перську кішку із загостреною шерстю сіамця. Очі гімалайських кішок завжди яскравого блакитного кольору, а їхній зріст і форма схожі з перськими, але вони мають інший малюнок шерсті.

Гімалаї вважаються кішками середнього розміру, але через важкі кістки та пухнасту шерсть вони здаються досить великими на вигляд. Але не обманюйте себе, адже більшу частину шерсті складає пух!

 

Яванська

Яванська — це блакитноока порода кішок, яка була виведена на основі сіамської, колорпойнтської та балійської порід. Вони здаються елегантними та ніжними, але насправді мають міцне та неймовірно мускулисте тіло, що робить їх акробатичними та висококваліфікованими в стрибках та лазінні.

Завдяки високому рівню інтелекту добре піддаються дресируванню та вивченню трюків. Вони також добре відомі своїми комунікативними навичками, тому обов’язково дадуть вам знати, якщо незадоволені або хочуть вашої уваги.

 

Кішка Регдол

Кішки регдоли відомі своїми блискучими сапфіровими очима і вважаються одними з найласкавіших котів. Вони є ідеальними домашніми улюбленцями й найщасливіші, коли поруч із людьми, слідуючи за вами по дому або заохочуючи вас метушитися навколо них.

Свою назву отримали завдяки своїй схильності "розм'якати", коли їх беруть на руки, і тому факту, що, на відміну від більшості інших котів, їм зазвичай подобається, коли їх носять на руках. Ця порода надзвичайно легка в спілкуванні, і рідко зустрічаються особини з поганим характером, що робить їх однією з найпопулярніших порід серед сімей.

 

Сіамська

Породи кішок із голубими очима, як сіамці, надзвичайно популярні завдяки своїй приголомшливій зовнішності. Вони є чудовими компаньйонами, оскільки люблять проводити час зі своїми господарями, але не дуже люблять залишатися на самоті.

Сіамці — одна з найдавніших порід котів у світі, колись вони вважалися священними та використовувалися для охорони буддійських храмів. Крім того, у давнину ці коти були королівськими, і якщо їх викрадали з королівського двору, це було злочином, який карали смертю.

 

Сноу-шу

Названа через свої чарівні білі лапи, сноу-шу — це порода котів із блакитними очима, які гарантовано змусять ваше серце розтанути. Ця порода з великими блакитними очима та мордочкою-маскою найчастіше буває бежевого, білого або палевого забарвлення. Виведена в 1960-х роках у результаті схрещування сіамської кішки з різними американськими короткошерстими породами, сноу-шу відносно нова порівняно з іншими породами котів. Як правило, ці коти досить голосисті, хоча й не настільки, як сіамські, і є люблячими та грайливими домашніми улюбленцями.

 

Тонкінська

Тонкінська — результат схрещування сіамської та бірманської кішок, що дало їм усі найкращі якості обох блакитнооких порід. Вони, як правило, веселі, ласкаві та неймовірно розумні кішки, і багато власників кажуть, що тонкінези люблять застрибувати людям на плечі через свою любов до висоти!

Ці кішки зазвичай живуть у приміщенні, і важливо зазначити, що вони не повинні виходити на вулицю без повідка, оскільки через їхню довірливу поведінку їм часто бракує певних захисних інстинктів.

 

Турецька ангора

Хоча один із найпоширеніших кольорів очей у цієї породи — блакитний, вони також можуть мати зелені, золоті та бурштинові очі, і з ними вони виглядають чарівно! 

Вважаються досить рідкісними та одними з перших довгошерстих кішок у Європі. Однією з найбільш примітних особливостей турецької ангорської кішки є її товариський характер, і вважається, що в деяких випадках вона поводиться як собака.

Охос азулес

Ця порода блакитнооких кішок не тільки неймовірно красива, але й найрідкісніша в цьому списку. Їх назва з іспанської означає «блакитні очі», й у світі існує лише кілька таких котів. Уперше з’явившись серед диких котів у Мексиці, про охос азулесів мало що відомо, але виглядають вони дуже красиво.

Щоб дізнатися більше про породи котів, загляньте в нашу бібліотеку порід котів.