Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.

Бірманська кішка

Бірманська кішка — це досить спокійна порода, представники якої відрізняються красивим виглядом, міцним тілом і мелодійним голосом. Священна Бірма, це ще одна назва породи, відрізняється середніми розмірами, але через особливу тілобудову ці пухнастики здаються набагато масивнішими.

Варто зазначити, що це дуже соціалізовані тварини. Вони постійно потребують уваги господаря, а також важко переносять самотність. Тому заводити тварину потрібно тим людям, які не пропадають постійно на роботі.

Важливо знати
  • Грайливий і допитливий кіт
  • Дружній, але незалежний кіт
  • Мовчазний кіт
  • Порода котів середньої статури
  • Потрібен щоденний грумінг
  • Негіпоалергенна порода
  • Потребує простору на вулиці
  • Чудовий сімейний кіт

Характер

Священна бірма — це дуже кмітлива кішка. Вона постійно слідкує за своїми господарями та намагається повторювати їхні дії. Такий контакт з людьми залишає свій відбиток на поведінці тварини. Інколи здається що особини бірманської кішки розуміють своїх господарів із півслова.

При контакті з людьми бірманці постійно слідкують за їх жестами та мовою. Саме через таку концентрацію буддистські монахи вважали цих тварин священними.

Також потрібно сказати, що у таких кішок лагідний характер. Вони не надто активні, водночас не відрізняються сильною пасивністю. Представники породи завжди готові до невеликої гри як з власним господарем, так і з гостями будинку. Варто зазначити, що гра з котами священної бірми трохи лагідніша. Ці тварини ніби розуміють власну силу, тому намагаються стримуватися. А ось кішки можуть заграватися та ненавмисне дряпати людей.

Бірманська кішка — дуже товариська порода. Вона чудово взаємодіє з іншими тваринами — не тільки котами, але й собаками. Варто зазначити, що бірманці досить ревниві. Якщо приділяти більше уваги іншим тваринам або дитині, то цей пухнастик може почати ревнувати та погано себе поводити.

Ці чотирилапі друзі також не люблять конфліктів. Як тільки хтось починає проявляти агресію та кричати, бірманці вступають у суперечку та намагаються розрядити ситуацію своїми діями або мелодійним голосом.

Також варто відзначити незалежний характер представників породи. Бірманська кішка любить проводити час на свіжому повітрі. Саме тому таку тварину варто заводити тим людям, які проживають у власних приватних будинках з територією.

Дивно, але така незалежність поєднується у цих пухнастиків із сильною нав’язливістю. Тварина постійно хоче бути поряд із господарем навіть у тих ситуаціях, коли це недоречно.

Походження

Країна походження: Бірма/Франція

Інші імена: Священна кішка Бірми

У бірманської кішки досить заплутане та складне походження. Порода названа на честь своєї батьківщини — Бірми, яка у наш час відома як М’янма. В Європі перші особини священної бірми з’явилися на початку XX століття та відразу ж завоювали чималу популярність. Вперше породу офіційною визнали у 1925 році у Франції. 

Походження породи сучасних кішок відрізняється від тих тварин, що вперше були завезені в Європу. Це сталося через Другу Світову війну, у результаті якої порода майже зникла, але через схрещування з сіамськими та перськими кішками її вдалося відновити.

Наразі неможливо точно визначити, як саме сформувалася бірманська кішка, оскільки ця таємниця ховається у глибині віків. На території сучасної М’янми цих тварин часто тримали у буддійських храмах. До пухнастиків ставилися, як до священних тварин, оскільки вважалося, що вони захищають від злих духів. Зрозуміло, що ніяких надприродних сил у бірми немає, водночас зі своїми прямими обов’язками вона чудово поралася — знищувала гризунів та інших шкідників.

З часом бірманська кішка із М’янми розповсюдилася по всьому Індокитаю, але в Європу потрапила, як вже було сказано, тільки у 1919 році. Спочатку особини священної бірми були ознакою достатку, оскільки через рідкість породи, кошенята коштували неймовірних грошей. Але з часом ціни на представників цієї породи значно впали, особливо коли ці кішки потрапили у США та Великобританію.