Догляд за літньою кішкою

Після досягнення похилого віку у кішки з'являються нові потреби і бажання, і саме тому дуже важливо приділяти підвищену увагу догляду за вашим вихованцем в період його старіння.
Догляд за літньою кішкою
Догляд за літньою кішкою
Догляд за літньою кішкою

Повсякденне життя

В міру старіння кішки, вона все більше любить полювати за чимось рухливим і м'яким. У літніх кішок нерідко виникають проблеми зі здоров'ям, саме тому їм необхідні затишні лежанки, які забезпечують належний комфорт. Спальне місце літньої кішки повинно знаходитися в теплі, подалі від протягів, щоб кішка могла сповна насолоджуватися безтурботним відпочинком.

Для зменшення болю в суглобах кішки, бажано тримати її миску з чистою питною водою якомога ближче до місця її звичного відпочинку - тоді їй не потрібно будевирушати в дальню путь, коли вона захоче пити. Крім того, близькість миски спонукає вашого улюбленця пити більше і частіше, що буде також сприяти здоров'ю його сечовидільної системи і швидкому виведенню тих чи інших інфекцій з сечовивідних шляхів. Інша непогана ідея - розмістити котячий туалет десь неподалік, навіть якщо кішка раніше не користувалася ним в цьому місці. Тепер, в літньому віці, вашому вихованцеві цілком може стати в нагоді туалет, розташований поруч, завдяки чому кішці не доведеться кожного разу здійснювати далекі подорожі.

Що б не вважав за краще робити ваш вихованець: спостерігати з вікна за людьми або спати на дивані - в будь-якому випадку його улюблене місце повинно знаходитися вище рівня підлоги. Хоча кішки і обожнюють лазити і стрибати, тим не менш, в період старіння вони вже не здатні забиратися так само високо, як в молодості. При цьому, якщо ви створите для кішки щось схоже на сходи , їй буде набагато легше і простіше добиратися до потрібного місця. Наприклад, можна поставити підставку для ніг на підлогу, для того щоб кішці було зручніше забиратися на крісло, і тоді їй потрібно буде здійснювати два маленьких стрибка замість одного великого!

Догляд літньою кішкою
Догляд літньою кішкою

Подібно людям, кішки, стаючи старше, також втрачають свою рухливість. Через знижену фізичну активність ваша кішка цілком може набрати зайву вагу.

BУ той же час, ретельно підбираючи раціон кішки, ви допоможете їй залишатися у формі. Порції корму потрібного розміру, спеціально приготованого для літніх котів , дозволять забезпечити організм вашого вихованця всіма необхідними речовинами і мікроелементами

Кішки відрізняються від собак тим, що зазвичай їх не потрібно вигулювати для того, щоб спонукати зайнятися фізичними вправами. Проте, краще все ж виводити вашого вихованця на вулицю, граючи з ним в рухливі ігри і надихаючи його на вивчення навколишнього середовища . Все це дозволить кішці уникнути накопичення зайвої ваги, а також буде сприяти збереженню гнучкості і еластичності її суглобів.

Використовуйте наш спеціальний Додаток з контролю за фізичним станом кішки для того, щоб перевірити, чи відповідає нормі вага вашого улюбленця.

З часом, коли кішка стає старшою, її життя набуває досить розміреного характеру і відрізняється строгим розпорядком дня. Постарайтеся не порушувати і підтримувати звичний спосіб життя вашого улюбленця для збереження його фізичної і душевної рівноваги.

Догляд літньою кішкою
Догляд літньою кішкою

З віком кішка стає спокійнішою і мудрішою, проте в той же час вона втрачає гостроту нюху і дотику. Проте, є деякі способи, які дозволять сповільнити цей процес.

Наприклад, перед тим як подати сиру їжу кішці, її можна злегка розігріти, щоб по дому розносився приємний і привабливий аромат, який кішка могла б відчути, тоді у неї безсумнівно розіграється апетит. Для цього можна використовувати мікрохвильову піч, проте пам'ятайте, що не варто перегрівати їжу, роблячи її дуже гарячою.

Постарайтеся не видавати ніяких гучних, несподіваних і незвичних для кішки звуків. Те ж саме стосується і зору вашого вихованця: якщо кішка бачить недостатньо чітко, завжди наближайтеся до неї обережно, щоб раптово не налякати її.

В міру старіння в організмі кішки почнуть відбуватися деякі зміни, які спочатку можуть здатися вам дивними і незвичайними. Однак пам'ятайте, що кішка буде набагато легше переносити старіння, якщо ви станете ставитися до неї як можна більш терпимо, як і раніше створюючи навколо неї атмосферу любові. Вам варто лише трохи змінити свою поведінку по відношенню до вихованця, а також регулярно водити його на огляд до ветеринара для підтримки фізичної форми кішки - і повірте, ваші відносини з нею залишаться настільки ж теплими, як і в роки її юності!
Догляд літньою кішкою

Харчування літньої кішки

Догляд літньою кішкою

Зміна повсякденних потреб у харчуванні

40% життя кішки припадає на період похилого віку. Тому вам, як господареві, вкрай важливо вчасно помітити зміни в харчових вподобаннях вашого улюбленця, щоб якомога ефективніше забезпечити догляд за його здоров'ям. Вважається, що період старіння починається у кішки з віку приблизно семи років, про що може свідчити уповільнення її реакції і зменшення рухової активності. Крім того, в даний період життя у кішки значно сповільнюється і швидкість обміну речовин, що робить її життя трохи простіше, оскільки тепер вашому вихованцеві потрібна менша кількість калорій. Потрібно враховувати це при складанні раціону кішки, адже вкрай важливо переконатися, що ви не перегодовуєте її і вона зберігає свою нормальну вагу.

Їжа, спеціально призначена для літніх кішок, дозволить їй отримувати всі необхідні речовини і мікроелементи. Корм для літніх кішок містить в своєму складі легко засвоюваний організмом білок, завдяки чому він простіше пережовується і легше перетравлюється в шлунку кішки. Для отримання більш повної і детальної інформації ви можете ознайомитися з нашим Керівництвом по годівлі кішок, які досягли похилого віку.

Догляд літньою кішкою
Loss of appetite

Втрата апетиту

Якщо ви звернули увагу, що ваша кішка втратила апетит, саме час звернутися до ветеринарного лікаря. Відмова від їжі може бути викликана як проблемами зі здоров'ям, так і зміною харчових переваг кішки в зв'язку з досягненням певного віку. Лікар надасть вам більш повну інформацію з даного питання і неодмінно порадить, що потрібно зробити для того, щоб до вашої кішки повернувся апетит.

Продукти PURINA®, призначені для літніх кішок

Регулярні огляди

Регулярні огляди

Подібно людям, кішки стають найбільш вразливими до проблем зі здоров'ям саме в похилому віці. Деякі з даних проблем можуть бути природним наслідком старіння організму, тому боротися з ними марно. У той же час цілого ряду інших фізичних захворювань і недуг можна легко уникнути або навіть повністю їх вилікувати.

vet

Огляди у ветеринарного лікаря

Регулярні відвідування ветеринарного лікаря стануть кращою гарантією хорошого стану здоров'я вашої кішки. Крім того, вам слід мати на увазі, що деякі ветеринарні клініки спеціалізуються на лікуванні саме літніх кішок. В ході стандартного огляду ветеринарний лікар, як правило, зважує кішку і здійснює ретельне обстеження її тіла. Якщо що-небудь в стані здоров'я кішки викликає побоювання, лікар може взяти аналіз сечі і крові вашої кішки для проведення більш ретельного обстеження і виявлення ознак наявності тих чи інших захворювань, характерних для літніх кішок.

Крім того, не забувайте, що в літньому віці вашому вихованцеві як і раніше необхідно робити щеплення та процедури щодо позбавлення від бліх і глистів.

purple cat icon

Шкіряний покрив, шерсть і кігті

Навіть у похилому віці кішці потрібні здорові та сильні кігтики, необхідні їй для захисту і лазіння по деревах. Саме тому обрізати кігтики вашого вихованця потрібно тільки в разі крайньої необхідності. Внаслідок того, що в період старіння кішки менш активні, вони не настільки часто, як в юності, точать свої кігтики, і тому вам доведеться час від часу самостійно підстригати кігті вашої кішки. Найчастіше в похилому віці кішки втрачають здатність повністю втягувати кігтики, внаслідок чого вони можуть виглядати дещо довшими, ніж є насправді. Тому будьте обережні, підстригаючи їх - не відріжте занадто багато!

Зниження гнучкості і еластичності суглобів в період старіння призводить до того, що літня кішка часом не може повноцінно вмиватися і чистити свою шерсть. Однак ви, як господар, можете допомогти своєму вихованцеві впоратися з цим завданням за допомогою щітки. Короткошерсті кішки потребують проведення процедури чищення шерсті всього лише раз в тиждень, в той час як довгошерстих кішок слід розчісувати щодня. Постарайтеся уникнути купання вашого вихованця, крім випадків крайньої необхідності, так як для літніх кішок це може бути пов'язане з чималим стресом.

blue heath icon

Стоматологічний огляд

У кішок похилого віку часто виникає більше проблем з яснами і зубами, ніж у молодих вихованців. Саме тому слід регулярно проводити стоматологічний огляд порожнини рота вашого улюбленця.

Ознаки та симптоми старіння

Доглядаючи за своїю кішкою, звертайте особливу увагу на ознаки і симптоми, які свідчать про її старінні - повірте, для здоров'я і емоційного стану кішки це не менш важливо, ніж повноцінний раціон і дбайливе ставлення. Своєчасне виявлення перерахованих нижче симптомів і ознак старіння допоможе вам усвідомити ті зміни, які відбуваються зі здоров'ям вашого улюбленця, а також дозволить у разі потреби знайти оптимальний спосіб лікування відповідних захворювань.

Догляд літньою кішкою

Літні кішки часто страждають від остеоартриту, який характеризується наявністю болючих відчуттів в суглобах. Нерідко зовнішнім симптомом даного захворювання є те, що рухи кішки стають більш скутими і у неї займає набагато більше часу, ніж зазвичай, спроба піднятися з сидячого або лежачого положення. Іншою ознакою остеоартриту є заплутаність шерсті вашої кішки- це свідчить про те, що суглоби кішки втратили колишню гнучкість і вона не може так само добре, як раніше, чистити свою шерсть.

Якщо ваша кішка страждає від остеоартриту, переконайтеся в тому, що вона в змозі самостійно харчуватися. Для цього побудьте якийсь час з вашим вихованцем під час їжі і переконайтеся, що він може з'їсти достатню кількість корму з миски, не потребуючи до вашої допомоги.

Догляд літньою кішкою

У кішок похилого віку часто виникає більше проблем з яснами і зубами, ніж у молодих вихованців. Саме тому слід регулярно проводити стоматологічний огляд порожнини рота вашого улюбленця.

Догляд літньою кішкою

Кішки, як правило, не дихають з відкритим ротом, так що якщо ви помітили у свого вихованця задишку, можна припустити наявність у нього тих чи інших серцевих захворювань або захворювань дихальних шляхів. В якості інших симптомів даних захворювань можна назвати наступні: млявість рухів, проблеми з дихальним ритмом, а також необхідність сидіти буквально витягнувшись у струнку для підтримки більш легкого дихання.

Догляд літньою кішкою

Будь-які новоутворення, припухлості, виразки або бородавки, виявлені на шкірі у кішки, повинні бути якомога швидше оглянуті ветеринарним лікарем. Пам'ятайте, що пухлини можуть бути як доброякісними і абсолютно безпечними, так і злоякісними, що свідчать про розвиток раку.

Догляд літньою кішкою

В старості кішки можуть демонструвати вкрай дивну і незвичайну поведінку. Наприклад, ви можете звернути увагу на виття або гучне нявкання вашого кота в ситуації, яка, здавалося б, до цього не спонукає. Крім того, ознаками емоційного і психічного розладу літньої кішки можуть бути ходіння в туалет в недозволеному місці, зайва лякливість, неуважність і втрата навичок користування котячим туалетом, використання місць для сміття замість лотка. Як правило, все це природні слідства старіння, боротися з якими марно, однак про всяк випадок все ж слід обговорити з ветеринарним лікарем появу у вашого вихованця даних симптомів, особливо якщо вони спостерігаються все частіше і викликають ті чи інші проблеми в будинку.

Догляд літньою кішкою

Катаракта і ядерний склероз - ось два захворювання, які найчастіше виявляються у літніх кішок. І те, і інше захворювання характеризується появою туманно-синіх плям на оці, проте слід пам'ятати, що вони мають відмінні один від одного побічні ефекти, внаслідок чого при виявленні відповідних симптомів вам необхідно звернутися до кваліфікованого ветеринарного лікаря, який зуміє визначити, яким саме захворюванням страждає ваш вихованець.

У той же час варто відзначити, що дані проблеми набагато рідше виявляються у кішок, ніж у собак.

Догляд літньою кішкою

Гіпертиреоз дуже часто зустрічається у літніх кішок. Дане захворювання може призвести до порушення нормального метаболізму, внаслідок чого калорії і енергія будуть спалюватися дуже швидко. При цьому у кішки з'явиться підвищений апетит, що супроводжується в той же час швидкою втратою ваги. Іншими симптомами гіпертиреозу є вицвітання і блякла шерсть, а також незвичайна поведінка кішки - наприклад, гіперактивність. Якщо ви звернули увагу на наявність будь-якого з цих симптомів, постарайтеся якомога швидше проконсультуватися з ветеринарним лікарем, який, Можливо, зможе вилікувати вашу кішку..

Якщо ви стурбовані станом здоров'я літньої кішки або звернули увагу на появу будь-якого з перерахованих вище симптомів, що свідчать про наявність серйозних захворювань, вам слід якомога швидше звернутися до досвідченого ветеринарного лікаря, який неодмінно допоможе вам і вашій кішці.

І пам'ятайте: пильна увага до основних потреб вашої літньої кішки, а також ретельне спостереження за будь-якими змінами, що відбуваються в її організмі і поведінці, - ось що буде по-справжньому свідчити про любов і турботу, яку потребує кішка в свої літні роки!