Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кішка у ветеринара зі стетоскопом

Рак у кота: симптоми та лікування

Читати 3 хв

Рак у кота зустрічається рідше, ніж у собак, але коли він розвивається, то з більшою ймовірністю призводить до летального результату. Якщо ви підозрюєте, що у вашого кота рак, це може бути дійсно страшний час, і ви можете боятися, що можете втратити свого улюбленця. Щоб допомогти вашому улюбленцю, ми підготували рекомендації, які допоможуть дізнатися про симптоми та лікування раку у котів.

 

Що таке пухлина і коли вона стає раковою?

Пухлина - це неконтрольований ріст клітин, який утворює пухлину. Іноді ці пухлини можуть порушувати роботу органів і змушувати їх функціонувати неправильно, і коли це трапляється, це стає проблемою для вашого улюбленця. Існує два типи пухлин - доброякісні та злоякісні. Доброякісні пухлини залишаються там, де вони вперше утворилися, тобто вони насправді не є раковими та, як правило, відносно легко піддаються лікуванню, залежно від місця розташування. Інший тип пухлин називається злоякісними, вони є раковими та можуть бути агресивними та інвазивними, оскільки поширюються по всьому тілу. Ці типи можуть бути серйозними та досить важко піддаються лікуванню.

Типи раку у кота

Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що наші коти можуть страждати від багатьох видів раку, які зустрічаються у людей. Нижче наведено кілька найпоширеніших типів раку у котів:

 • Лімфома - рак типу білих кров'яних клітин, які називаються лімфоцитами.
 • Лейкемія - рак кісткового мозку.
 • Рак молочної залози у кішки - також називається «пухлиною молочної залози», починається з невеликої пухлини в молочній залозі вашої кішки.
 • Плоскоклітинна карцинома - рак шкіри котів, який зазвичай проявляється у вигляді пухлини або білої плями та може бути схожим на певні шкірні захворювання котів.
 • Саркома м'яких тканин - цей тип раку може вражати шкіру, жир, сполучні тканини, нерви та дрібні кровоносні судини під шкірою.

 

Симптоми раку у кота

Рак у кота може бути неймовірно складно виявити, оскільки улюбленці можуть легко приховувати свій біль. Якщо захворювання не матеріалізується у вигляді фізичної пухлини, і ви не можете її побачити або відчути, вам доведеться приділяти більше уваги поведінці та настрою кота. Крім того, багато симптомів раку у котів можуть бути ознаками інших захворювань, але діагноз може поставити ваш ветеринарний лікар.

Ось деякі з симптомів раку у котів, на які слід звернути увагу:

 • Часто хворі на рак коти мають поганий апетит і можуть сильно схуднути.
 • Якщо ваш кіт відчуває труднощі з жуванням, це може бути ознакою раку ротової порожнини. Важливо регулярно перевіряти та чистити зуби вашого кота, щоб бути в курсі будь-яких можливих проблем з ротовою порожниною.
 • Рак у котів може вражати травну систему, тому ці симптоми можуть бути індикатором.
 • Якщо ваш кіт ховається більше, ніж зазвичай, або витрачає більше часу на сон, це може бути ознакою того, що він погано себе почуває.
 • Якщо у вашого кота з'явилися шишки, горбики або виразки, які не загоюються, це може бути ознакою раку шкіри — одним з найбільш очевидних симптомів, але водночас і один з найменш поширених.
 • Іноді рак у котів може викликати рідину або запалення в легенях або навколо них, що може ускладнювати дихання.
 • If your cat displays any of the above cat cancer symptoms, take them to the vet as soon as possible, as even if it’s not cancer, it still could be a symptom of a health condition that needs treatment.

Якщо у вашого кота з'явився будь-який з перерахованих вище симптомів раку, якнайшвидше покажіть його ветеринару, адже навіть якщо це не рак, він може бути симптомом захворювання, яке потребує лікування.

Діагностика

На жаль, рак у котів неможливо діагностувати лише за зовнішнім виглядом, тому ветеринарний лікар має провести додаткові дослідження. Майже завжди беруть зразки крові, щоб виявити наслідки раку, а також переконатися, що причиною симптомів раку у вашого кота не є інше захворювання.

Рентген, а іноді й УЗД або МРТ, щоб визначити, де знаходиться пухлина і наскільки вона серйозна. Після виявлення пухлини досвідчений патологоанатом зазвичай проводить біопсію, щоб дослідити мікроскопічні тканини та визначити, чи є пухлина раковою чи ні.

Лікування

Лікування раку у котів буде залежати від типу пухлини, але ваш ветеринар може запропонувати найкращий спосіб лікування, який підходить як для типу раку, так і для вашого кота. При поверхневих пухлинах, таких як плоскоклітинна карцинома, саркома м'яких тканин і пухлини молочної залози, може знадобитися хірургічне втручання, а іноді й хіміотерапія. Хоча хіміотерапія може здатися страшною, вона не є настільки екстремальною, як для людей. Зазвичай її вводять за допомогою ін'єкцій, і якщо ваша кішка відчуває дискомфорт під час лікування, його можна припинити. Крім того, іноді може бути запропонована променева терапія, але це набагато рідше.

Найкращий спосіб забезпечити повне одужання вашого кота — це виявити рак на ранній стадії. Обов'язково регулярно водіть кота на огляди до ветеринара і стежте за його поведінкою та настроєм. Якщо у нього з'являться будь-які симптоми раку у котів, негайно зверніться до ветеринара.