Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cats eating from bowls

Годування та харчові потреби літньої кішки

Читати 6 хв

Вкрай важливо мати на увазі, що в похилому віці у кішки істотно змінюються її смаки і переваги в харчуванні.

Після досягнення похилого віку харчові потреби кішок починають змінюватися. Приблизно 40% життя вашої кішки припадає на період старості, і для підтримки хорошого фізичного стану вашого пухнастого друга слід давати йому відповідну їжу. У похилому віці кішка повинна харчуватися високоякісною і багатою мікроелементами їжею, що містить в своєму складі легкозасвоювані протеїни та інші важливі для здоров'я поживні речовини.

До складу збалансованого раціону вихованця, який досяг похилого віку, повинні входити не тільки поживні та високоякісні протеїни, а й жири і легко засвоювані вуглеводи. Крім того, ключову роль в підтримці хорошого фізичного стану літньої кішки відіграє наявність в її раціоні мінеральних речовин, що дозволяють підтримувати гнучкість і еластичність суглобів, і вітамінів, що сприяють зміцненню імунітету.

Чим годувати кішку в похилому віці?

При годуванні пухнастого друга, який досяг похилого віку, рекомендується використовувати спеціально розроблену для літніх котів їжу, а не звичайний корм, призначений для вихованців середнього віку, - звичайно, якщо немає відповідних медичних протипоказань або особливих рекомендацій ветеринарного лікаря.

Корм, розроблений спеціально для літніх кішок, містить в своєму складі легко засвоювані білки та вітамін Е, необхідний для зміцнення імунітету вашого вихованця. Вкрай важливо і те, що в даному кормі міститься така кількість калорій, яка потрібна вашому пухнастому другові для підтримки належного рівня активності. Таким чином, завдяки спеціально розробленому для літніх кішок корму, ваш вихованець буде отримувати всі необхідні йому та поживні речовини.

У похилому віці у кішок цілком може трохи погіршитися нюх і знизитися смакова чутливість. Крім того, ви повинні бути готові до того, що в старості вихованцеві буде важче пережовувати їжу, тому бажано годувати літню кішку шматочками невеликого розміру, що дозволить їй без особливих труднощів з'їсти необхідну кількість їжі. Особливо важливо дотримуватися цього раді, якщо ваш улюбленець страждає підвищеною чутливістю ротової порожнини або у нього відсутні один або декілька зубів. І, звичайно ж, не варто забувати про роль м'яса в раціоні кішки, адже високий вміст даного продукту в складі корму підсилює аромат і підвищує смакові характеристики їжі, роблячи її більш привабливою для тваринного.

Зміна раціону старіючого вихованця і включення в нього нових видів їжі слід проводити не поспішаючи. Для початку запропонуйте кішці продукти одночасно з колишнього і з нового раціону і поступово, протягом 7-10 днів, збільшуйте кількість нового корму, паралельно скорочуючи обсяг старого, поки ваш вихованець остаточно не перейде на новий раціон. Якщо ж кішка наполегливо відмовляється від прийому нової їжі, слід проконсультуватися з ветеринарним лікарем - цілком ймовірно, що у такої поведінки вашого вихованця є певні медичні причини. Чи Дивне слово: ветеринарний лікар напевно зуміє розробити прийнятний варіант збалансованого раціону для вашого пухнастого друга.

Як годувати кішку похилого віку?

Кішку, яка досягла похилого віку, найкраще годувати часто, але невеликими порціями, так як літнім вихованцям важко перетравлювати велику кількість корму. Крім того, не забувайте час від часу балувати свою літню кішку різними ласощами і десертами - звичайно ж, якщо на те немає медичних протипоказань.

Їжа має бути кімнатної температури - це важливо для того, щоб ваш вихованець міг відчути її смак і аромат. Якщо кішка хоче вологий корм, не забудьте завчасно - приблизно за 2 години до вживання - дістати його з холодильника. Також можна підігріти їжу в мікрохвильовці, тільки не дуже довго: їжа повинна бути приблизно кімнатної температури, тому не варто гріти її занадто сильно! Зберігати вологий корм слід в холодильнику, однак пам'ятайте, що у відкритому вигляді він швидко псується і в ньому активно розмножуються бактерії, тому не зберігайте відкриту упаковку більше 24 годин.

Сухий корм

Корм слід зберігати в чистому і недоступному для вологи місці - бажано в герметичному контейнері, що дозволить надовго зберегти свіжість, смак і аромат їжі. Завжди подавайте корм своєму вихованцеві в чистій і невисокій мисці або в блюдці (багатьом літнім кішкам дуже не подобається, коли їх вуса торкаються країв миски).

Як правильно годувати кішку похилого віку?

Звички відіграють особливу роль в житті кішок, тому бажано годувати вашого вихованця завжди в один і той же час, вибираючи для цього тихе, спокійне і відокремлене місце, що знаходиться якнайдалі від лотка і від мисок з водою, а також від тих кімнат, де ви їсте самі. Якщо у вас вдом живуть кілька кішок, переконайтеся, що їх миски розділені і не стоять поруч, це допоможе вам уникнути конфліктів між вихованцями. Можливо, вам доведеться організувати годування літній кішки в окремій кімнаті, інакше молоді та активні вихованці напевно спробують поцупити їжу з миски літньої і більш повільнішої кішки.

Найчастіше кішки похилого віку через зниження рухової активності стикаються з проблемою набору ваги. Це досить серйозно, так як надмірна вага і ожиріння нерідко ведуть до проблем з сечоспусканням, а також розвитку таких захворювань, як артрит і діабет. Намагайтеся регулярно зважувати вихованця, контролюючи, щоб вага вашого пухнастого друга не була вище або нижче допустимих значень.

Якщо ви помітили, що літній вихованець страждає від надмірної ваги і при цьому часто відмовляється від прийому їжі, постарайтеся якомога швидше проконсультуватися з досвідченим ветеринарним лікарем, так як дана ситуація може свідчити про наявність у кішки того чи іншого серйозного захворювання.

Для належного контролю за вагою літнього вихованця ви можете використовувати спеціальну їжу з низьким вмістом калорій.

Не забувайте, що використання низькокалорійної їжі - це лише один із способів контролю за вагою кішки. Іншим хорошим методом є стимулювання фізичної активності вашого вихованця. Після того як ви проконсультуєтеся з ветеринарним лікарем і він проведе огляд вашого пухнастого друга, можна сміливо грати з кішкою або прогулюватися з нею по саду. Це змусить вихованця проявляти таку важливу для нього фізичну активність. Спалювання зайвих калорій дозволить вашомуулюбленцю повернутися в колишню форму, а також допоможе в боротьбі з артритом і іншими хворобами, якими часто страждають кішки похилого вікy

Нерідко кішки похилого віку страждають не від надмірної ваги, а від її нестачі. Це викликано тим, що через погіршення загального стану здоров'я,кішка поступово втрачає апетит і гірше відчуває смак і запах їжі. Іншою причиною втрати ваги можуть стати порушення обміну речовин і неправильне функціонування травної системи.

Якщо ви помітили, що ваш вихованець втратив апетит, а його харчові звички і уподобання різко змінилися, слід якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря, так як дані симптоми цілком можуть вказувати на наявність у кішки серйозних проблем зі здоров'ям. 

Якщо ветеринарний лікар впевнений, що ніяких медичних причин втрати апетиту у вашого вихованця немає, ви можете спробувати змінити ситуацію на краще. Наприклад, розігрівайте звичайну їжу вашої кішки до кімнатної температури або додавайте в неї трохи смакових або ароматичних добавок - скажімо, ложку тунця. Для того, щоб повернути апетит вашому вихованцеві, можна спробувати внести різноманітність в його звичний раціон, злегка видозмінивши запах і зовнішній вигляд корму. І, звичайно ж, упевніться, що кішка може легко дістатися до їжі, - це особливо актуально, якщо у неї є певні проблеми з пересуванням.

Пам'ятайте: перш ніж внести ті чи інші зміни в раціон кішки, необхідно проконсультуватися з ветеринарним лікарем, який обов'язково допоможе вам визначитися з оптимальним режимом харчування для вашого вихованця, а також дасть цінні рекомендації щодо кращого способу зміни раціону вашого пухнастого друга.