Ваш улюбленець - наше натхнення.
Догляд за літньою кішкою
Літня жінка з котом

Скільки живуть коти: що впливає на тривалість життя

Читати 6 хв

Для багатьох людей домашні улюбленці вже давно стали членами родини, які приносять більше радості та лагідності в наше життя. Саме тому господарі тварин часто готові витрачати більше коштів задля того, щоб забезпечити чотирилапому другу найкраще харчування, та необхідний догляд, що включає в себе і регулярний огляд у ветеринарного лікаря.

Скільки живуть коти

Вік кішки залежить від того, в яких умовах вона проживає. Вуличні коти-безхатьки рідко живуть довше ніж 6-8 років. Адже на вулицях міста на них чатує багато небезпек: автомобілі, зграї агресивних собак чи навіть злі люди, які завдають пухнастикам шкоди.

Ще однією причиною, яка впливає на те, скільки живуть коти, є розмноження. Часті вагітності, пологи та вигодовування молоком кошенят значно виснажують організм самки.

Домашні коти, які виходять погуляти на двір, також зіштовхуються з такими небезпеками. Єдина відмінність в їхньому житті полягає у тому, що вони отримують регулярне харчування, а також мають де сховатися в холодну пору року.

Улюбленці, які майже весь час проводять у квартирі, живуть незрівнянно довше. Середня тривалість життя домашніх котів складає 16 років, в середньому, але бувають виключення з правил. Існує безліч випадків, коли муркотуни доживали до 20 років і навіть значно перевищували цей показник. Потрібно розуміти, що для чотирилапих друзів такий вік ‒ це сива старість. Якщо говорити про 20-річного кота, то його з легкістю можна порівняти з людиною, яка змогла дожити до 100 років.

Що впливає на тривалість життя

Існує безліч різноманітних причин, що мають вплив на те, скільки живуть коти. Для початку потрібно звернути увагу на породу кота. Більшість наших чотирилапих друзів однієї породи мають однакових предків. Обмеженість генофонду сприяє тому, що представники породи починають бути схильними до появи окремих патологій

Саме тому вік кішки доволі сильно залежить від породи. Ті самі персидські коти часто доживають до 20, а сіамські ‒ інколи навіть до 30 років.

Отже, до найбільш вагомих причин, що впливають на те, скільки живуть коти, варто віднести такі:

 • Харчування ‒ якісні продукти дозволяють зміцнити організм корисними мікроелементами ‒ вітамінами, мінералами тощо.
 • Лікування ‒ щеплення, стерилізації і кастрація, обробка проти паразитів та інше ‒ це саме ті послуги, які дозволяють краще подбати про стан домашнього улюбленця.
 • Стрес ‒ коти дуже гостро реагують на будь-який стрес, це може бути переїзд чи поява нового домашнього улюбленця, у такі періоди чотирилапий друг потребує особливої уваги від господаря.
 • Генетична спадковість ‒ з цим господар нічого не може зробити, просто регулярно відвідуйте ветеринара, щоб виявляти проблеми на початкових етапах.
 • Умови життя ‒ як вже було вказано, домашні коти живуть набагато довше за вуличних.
 • Зниження активності ‒ з настанням певного віку коти стають менш грайливими та активними, тут потрібна увага від господаря, який буде витрачати час на улюбленця, іншим виходом із ситуації стане поява маленького кошеняти вдома, який зможе стати товаришем для ігор.

Як покращити життя кішки

Якщо ви хочете, щоб ваш улюбленець прожив максимально довге та щасливе життя, то потрібно звернути увагу на низку аспектів, які впливають на міцність організму тварини. Щоб покращити самопочуття кішки та продовжити її життя, виконуйте такі дії:

 1. Слідкуйте за станом здоров’я улюбленця. При перших ознаках того, що коту погано, потрібно відразу ж правильно реагувати. Зниження апетиту, млявість, поганий зовнішній вигляд ‒ це ті причини, які змушують відповідального господаря разом із домашньою твариною відвідати ветеринара.
 2. Забезпечте активність. Рух ‒ це життя. Ця аксіома однаково дієва як для людей, так і для котів. Старайтесь побільше гратися зі своїми улюбленцями
 3. Не забудьте про якісне харчування, це забезпечить здоров’я організму та знизить схильність до захворювань
 4. Подбайте про кастрацію чи стерилізацію тварини. Згідно зі статистикою, стерилізовані домашні улюбленці живуть на декілька років більше. По-перше, їх гормональний фон вирівнюється, що сприяє зникненню деструктивної поведінки.
 5. Забезпечте планове обстеження кішки. Таким чином домашній улюбленець буде отримувати необхідне лікування вчасно, щоб радувати вас своєю присутністю довше. Також не забудьте про щорічну вакцинацію.
 6. Проводьте з улюбленцями час. Домашні коти ‒ це дуже соціалізовані тварини, які потребують від господаря любові, і готові відповісти взаємністю.

Коти-довгожителі

Книга рекордів Гінеса відзначила одразу кількох представників домашніх котів, які змогли прожити неймовірно тривале життя:

 1. Кішка Люсі, 43 роки, Велика Британія. Господар улюблениці містер Томас заявляє, що його кішка Люсі змогла прожити 43 роки. При цьому до останніх свої днів вона залишалась енергійною та сильною. Тільки глухота заважала цій чотирилапій подрузі ефективно полювати на мишей. Однак автор не зміг підтвердити ці дані, тому Люсі офіційно не є рекордсменкою.
 2. Крім Пафф, 38 років, США. Власниця цієї домашньої улюблениці стверджує, що секрет довголіття кішки ‒ це повністю натуральний раціон, який складався з овочів, яєць та м’яса.
 3. Кітті, 30 років, Великобританія. Ця невелика киця не просто прожила дуже тривале життя, але й змогла сильно здивувати свого господаря. За кілька років до смерті Кітті завагітніла та змогла народити двох цілком здорових кошенят.
 4. Блекі, 25 років, Великобританія. Ще один англійський кіт, який зумів дожити до глибокої старості. Життя Блекі цікаве тим, що вона тричі народжувала та змогла врешті-решт пережити кожен свій виводок.

Наші чотирилапі друзі заслуговують на те, щоб отримувати від своїх господарів належний догляд та якісне харчування. Адже у сучасному світі вони не просто тварини, а повноцінні компаньйони, які розділяють з людьми їхні радості та нещастя.