Ваш улюбленець - наше натхнення.
Ginger cat on owner's lap.

Догляд за літньою кішкою

Читати 10 хв

Після досягнення похилого віку у кішки з'являються нові потреби і бажання, і саме тому дуже важливо приділяти підвищену увагу догляду за вашим вихованцем в період його старіння.

В міру старіння кішки, вона все більше любить полювати за чимось рухливим і м'яким. У літніх кішок нерідко виникають проблеми зі здоров'ям, саме тому їм необхідні затишні лежанки, які забезпечують належний комфорт. Спальне місце літньої кішки повинно знаходитися в теплі, подалі від протягів, щоб кішка могла сповна насолоджуватися безтурботним відпочинком.

Для зменшення болю в суглобах кішки, бажано тримати її миску з чистою питною водою якомога ближче до місця її звичного відпочинку - тоді їй не потрібно будевирушати в дальню путь, коли вона захоче пити. Крім того, близькість миски спонукає вашого улюбленця пити більше і частіше, що буде також сприяти здоров'ю його сечовидільної системи і швидкому виведенню тих чи інших інфекцій з сечовивідних шляхів. Інша непогана ідея - розмістити котячий туалет десь неподалік, навіть якщо кішка раніше не користувалася ним в цьому місці. Тепер, в літньому віці, вашому вихованцеві цілком може стати в нагоді туалет, розташований поруч, завдяки чому кішці не доведеться кожного разу здійснювати далекі подорожі.

Що б не вважав за краще робити ваш вихованець: спостерігати з вікна за людьми або спати на дивані - в будь-якому випадку його улюблене місце повинно знаходитися вище рівня підлоги. Хоча кішки і обожнюють лазити і стрибати, тим не менш, в період старіння вони вже не здатні забиратися так само високо, як в молодості. При цьому, якщо ви створите для кішки щось схоже на сходи , їй буде набагато легше і простіше добиратися до потрібного місця. Наприклад, можна поставити підставку для ніг на підлогу, для того щоб кішці було зручніше забиратися на крісло, і тоді їй потрібно буде здійснювати два маленьких стрибка замість одного великого!

Подібно людям, кішки, стаючи старше, також втрачають свою рухливість. Через знижену фізичну активність ваша кішка цілком може набрати зайву вагу.

B той же час, ретельно підбираючи раціон кішки, ви допоможете їй залишатися у формі. Порції корму потрібного розміру, спеціально приготованого для літніх котів , дозволять забезпечити організм вашого вихованця всіма необхідними речовинами і мікроелементами.

Кішки відрізняються від собак тим, що зазвичай їх не потрібно вигулювати для того, щоб спонукати зайнятися фізичними вправами. Проте, краще все ж виводити вашого вихованця на вулицю, граючи з ним в рухливі ігри і надихаючи його на вивчення навколишнього середовища . Все це дозволить кішці уникнути накопичення зайвої ваги, а також буде сприяти збереженню гнучкості і еластичності її суглобів.

З часом, коли кішка стає старшою, її життя набуває досить розміреного характеру і відрізняється строгим розпорядком дня. Постарайтеся не порушувати і підтримувати звичний спосіб життя вашого улюбленця для збереження його фізичної і душевної рівноваги.

З віком кішка стає спокійнішою і мудрішою, проте в той же час вона втрачає гостроту нюху і дотику. Проте, є деякі способи, які дозволять сповільнити цей процес.

Наприклад, перед тим як подати сиру їжу кішці, її можна злегка розігріти, щоб по дому розносився приємний і привабливий аромат, який кішка могла б відчути, тоді у неї безсумнівно розіграється апетит. Для цього можна використовувати мікрохвильову піч, проте пам'ятайте, що не варто перегрівати їжу, роблячи її дуже гарячою.

Постарайтеся не видавати ніяких гучних, несподіваних і незвичних для кішки звуків. Те ж саме стосується і зору вашого вихованця: якщо кішка бачить недостатньо чітко, завжди наближайтеся до неї обережно, щоб раптово не налякати її.

В міру старіння в організмі кішки почнуть відбуватися деякі зміни, які спочатку можуть здатися вам дивними і незвичайними. Однак пам'ятайте, що кішка буде набагато легше переносити старіння, якщо ви станете ставитися до неї як можна більш терпимо, як і раніше створюючи навколо неї атмосферу любові. Вам варто лише трохи змінити свою поведінку по відношенню до вихованця, а також регулярно водити його на огляд до ветеринара для підтримки фізичної форми кішки - і повірте, ваші відносини з нею залишаться настільки ж теплими, як і в роки її юності!

Зміна повсякденних потреб у харчуванні

40% життя кішки припадає на період похилого віку. Тому вам, як господареві, вкрай важливо вчасно помітити зміни в харчових вподобаннях вашого улюбленця, щоб якомога ефективніше забезпечити догляд за його здоров'ям. Вважається, що період старіння починається у кішки з віку приблизно семи років, про що може свідчити уповільнення її реакції і зменшення рухової активності. Крім того, в даний період життя у кішки значно сповільнюється і швидкість обміну речовин, що робить її життя трохи простіше, оскільки тепер вашому вихованцеві потрібна менша кількість калорій. Потрібно враховувати це при складанні раціону кішки, адже вкрай важливо переконатися, що ви не перегодовуєте її і вона зберігає свою нормальну вагу.

Їжа, спеціально призначена для літніх кішок, дозволить їй отримувати всі необхідні речовини і мікроелементи. Корм для літніх кішок містить в своєму складі легко засвоюваний організмом білок, завдяки чому він простіше пережовується і легше перетравлюється в шлунку кішки.

Втрата апетиту

Якщо ви звернули увагу, що ваша кішка втратила апетит, саме час звернутися до ветеринарного лікаря. Відмова від їжі може бути викликана як проблемами зі здоров'ям, так і зміною харчових переваг кішки в зв'язку з досягненням певного віку. Лікар надасть вам більш повну інформацію з даного питання і неодмінно порадить, що потрібно зробити для того, щоб до вашої кішки повернувся апетит.

 

Регулярні огляди

Подібно людям, кішки стають найбільш вразливими до проблем зі здоров'ям саме в похилому віці. Деякі з даних проблем можуть бути природним наслідком старіння організму, тому боротися з ними марно. У той же час цілого ряду інших фізичних захворювань і недуг можна легко уникнути або навіть повністю їх вилікувати.

 

Огляди у ветеринарного лікаря

Регулярні відвідування ветеринарного лікаря стануть кращою гарантією хорошого стану здоров'я вашої кішки. Крім того, вам слід мати на увазі, що деякі ветеринарні клініки спеціалізуються на лікуванні саме літніх кішок. В ході стандартного огляду ветеринарний лікар, як правило, зважує кішку і здійснює ретельне обстеження її тіла. Якщо що-небудь в стані здоров'я кішки викликає побоювання, лікар може взяти аналіз сечі і крові вашої кішки для проведення більш ретельного обстеження і виявлення ознак наявності тих чи інших захворювань, характерних для літніх кішок.

Крім того, не забувайте, що в літньому віці вашому вихованцеві як і раніше необхідно робити щеплення та процедури щодо позбавлення від бліх і глистів.

 

Шкіра, шерсть і кігті

Навіть у похилому віці кішці потрібні здорові та сильні кігтики, необхідні їй для захисту і лазіння по деревах. Саме тому обрізати кігтики вашого вихованця потрібно тільки в разі крайньої необхідності. Внаслідок того, що в період старіння кішки менш активні, вони не настільки часто, як в юності, точать свої кігтики, і тому вам доведеться час від часу самостійно підстригати кігті вашої кішки. Найчастіше в похилому віці кішки втрачають здатність повністю втягувати кігтики, внаслідок чого вони можуть виглядати дещо довшими, ніж є насправді. Тому будьте обережні, підстригаючи їх - не відріжте занадто багато!

Зниження гнучкості і еластичності суглобів в період старіння призводить до того, що літня кішка часом не може повноцінно вмиватися і чистити свою шерсть. Ви, як господар, можете допомогти своєму вихованцеві впоратися з цим завданням за допомогою щітки. Короткошерсті кішки потребують проведення процедури чищення шерсті всього лише раз в тиждень, в той час як довгошерстих кішок слід розчісувати щодня.

Постарайтеся уникнути купання вашого вихованця, крім випадків крайньої необхідності, так як для літніх кішок це може бути пов'язане з чималим стресом.

Стоматологічний огляд

У кішок похилого віку часто виникає більше проблем з яснами і зубами, ніж у молодих вихованців. Саме тому слід регулярно проводити стоматологічний огляд порожнини рота вашого улюбленця.

 

Ознаки та симптоми старіння

Доглядаючи за своїю кішкою, звертайте особливу увагу на ознаки і симптоми, які свідчать про її старінні - повірте, для здоров'я і емоційного стану кішки це не менш важливо, ніж повноцінний раціон і дбайливе ставлення. Своєчасне виявлення перерахованих нижче симптомів і ознак старіння допоможе вам усвідомити ті зміни, які відбуваються зі здоров'ям вашого улюбленця, а також дозволить у разі потреби знайти оптимальний спосіб лікування відповідних захворювань.