Ваш улюбленець - наше натхнення.
Білу кішку чистять

Основи догляду за шерстю кішки

Читати 7 хв

Домашні кішки зазвичай живуть у замкненому просторі. Саме тому під час линяння шерсті її залишки накопичуються у квартирі або приватному будинку. Це не тільки спричиняє дискомфорт у людей, які тут проживають, але й ускладнює життя тварині, яка починає ковтати дедалі більше шерсті.

Розчісування ‒ це один з основних засобів подбати про те, щоб залишки шерсті кота вчасно видалялися та не спричиняли дискомфорту всім мешканцям дому.

Отже, чим вичісувати кішку? Для цього процесу існують декілька основних предметів:

 • Щітка із широкими зубчиками ‒ чудовий варіант для вичісування, який також можна використовувати під час купання, однак він не підходить для порід із короткою шерстю.
 • Щітка із середніми зубчиками ‒ кілька рядів заокруглених зубчиків забезпечують чудову гігієнічність, але використовувати інструмент потрібно обережно, активне застосування накопичує статику.
 • Гребінець із вузькими зубчиками ‒ часто використовується для очищення від бруду, якщо кіт гуляє на вулиці, підходить для вичісування короткошерстих порід.
 • Щітка із зубчиками різної довжини ‒ це чудовий варіант для довгошерстих пухнастиків.
 • Гумова щітка з натурального ворсу ‒ один із найдорожчих інструментів, але за якістю вичісування до нього зовсім не має претензій.
 • Щітка з металевими зубчиками ‒ вони можуть бути гострими, тому вибирайте інструмент ретельно. Вадою цього варіанту є доволі короткий строк придатності.
 • Щітка-пуходер ‒ з його допомогою можна додати обсягу шерсті улюбленця, чудовий варіант для порід із густим шерстяним покровом.
 • Щітка з гумовими зубчиками ‒ забезпечує чудовий масажний ефект, але потрібно підібрати модель із правильними розмірами зубчиків.
 • Щітка-рукавиця ‒ популярний варіант, який одягається на руку, покращує кровообіг, а також масажує улюбленця, тому вам не потрібно буде змушувати вичісувати кота силою, він сам проситиметься на руки для цього.
 • Фурмінатор ‒ ефективний та довговічний інструмент, який, втім, іноді важко використовувати.

Правила вичісування шерсті кішки

Вичісування кішки залежить від таких факторів, як довжина та густота шерсті улюбленця. Для цього підбираються оптимальні інструменти, які ідеально підходять саме вашому коту. Але водночас можна виділити такі універсальні поради вичісування шерсті кішки:

1. Починати вичісування потрібно в той час, коли тварина відпочиває. Якщо вона хоче гратися, у вас нічого не вийде.

2. Важливо терпляче ставитися до непослуху тварини. Не всі інструменти для вичісування є однаково приємними. Дуже часто коти не полюбляють щітки з металевими зубчиками.

3. Уникайте різких рухів. Розчісуйте улюбленця плавними та м’якими рухами руки. Старайтеся охопити всю довжину тіла.

4. Намагайтесь використовувати рухи за шерстю.

5. Регулярно очищайте інструменти в процесі вичісування.

6. Проведіть кілька разів по шерсті улюбленця вологою рукою після процедури, щоб остаточно прибрати залишки.

Правильне вичісування шерсті не буде неприємним для кішки та дає змогу скоротити об’єм шерстяних відходів у домі. Воно покращує стан улюбленця та зміцнює його шерстяний покров. Відповідально поставтеся до цього процесу та правильно підберіть інструмент, щоб уникнути ризику травмувати тварину.

Як часто вичісувати кішку

Питання, коли потрібно вичісувати кішку, дуже популярне серед власників домашніх улюбленців. Усе залежить від того, наскільки довгим та густим є шерстяний покров тварини. Для короткошерстих кішок процедуру вичісування досить проводити 1 раз на тиждень. Для довгошерстих ‒ хоча б 3-4 рази на тиждень.

Але ця інформація стосується того періоду року, коли тварина не линяє. Під час активної линьки ситуація змінюється. Короткошерстого кота потрібно вичесати 2-3 рази на тиждень, а довгошерстого ‒ щоденно.

Якщо вам важко слідкувати за регулярністю цієї процедури, заведіть щоденник вичісування кішки, який дає змогу вам позбуватися шерсті тварини вчасно.

Причини сильного линяння

Линька у кішки ‒ це регулярний процес, який починається, коли на вулиці стає тепліше, а світловий день триває довше. Водночас улюбленці, які не виходять із дому, линяють весь час. Але бувають ситуації, коли шерсть випадає незалежно від сезонності. Це може бути спричинено різними ознаками породи, але також у дію можуть вступати хвороби, патологічні ситуації та особливі стани:

 • опіки;
 • вагітність або період лактації;
 • приймання гормональних препаратів;
 • великий рівень стресу;
 • неправильне харчування;
 • генетичні захворювання;
 • дерматит;
 • наявність паразитів і грибків.

Якщо вас цікавить, як вичісувати кішку при линьці, то процес мало чим відрізняється від звичайного розчісування. Просто вам доведеться викидати набагато більші об’єми шерсті.

Що стосується питання щодо того, як зменшити линьку у кішки, альтернативних способів або фармакологічних препаратів у власників домашніх тварин немає. Тільки правильне та регулярне вичісування позитивно впливає на здоров’я шерсті та загальний фізіологічний стан тварини.