Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat sitting in bathroom

Купання котів: усе, що потрібно знати

Читати 4 хв

Купання кота може бути складним завданням, оскільки більшість котів ненавидять воду, але немає нічого неможливого. Дізнайтеся, як зробити цей процес комфортнішим для вас обох, виконавши кілька простих кроків.

Зазвичай коти не потребують купання, але існують деякі виняткові обставини. Якщо вони викачалися в чомусь, що не можуть злизати з себе самостійно, або якщо в них довга шерсть, яка сплуталася, хорошою ідеєю може бути ретельне очищення. Однак купання котів може бути досить складним завданням, оскільки більшість із них ненавидять купатися, й купання становить для них величезний стрес.
Отже, бувають рідкісні випадки, коли купання вашого кота неминуче, і в цьому випадку є способи зробити процес комфортнішим для вас обох. Читайте далі, щоб дізнатися, коли і як купати кота.

Як часто можна купати кота?

Загалом, котів потрібно купати один раз на 4-6 тижнів, залежно від того, як часто вони вилизуються, та середовища, у якому вони зазвичай перебувають. Якщо ваш кіт більше гуляє на вулиці та забруднюється під час ігор, варто допомогти йому в процесі догляду, оскільки він сам не зможе вилизатися, як належить. Те саме стосується випадків, коли кіт літнього віку або має надмірну вагу.
Безшерстим породам потрібен більш частий догляд через вироблення надлишку жиру, тому вам слід подумати про те, щоб купати їх один раз на тиждень.

Перед купанням кота

Приготуйте все необхідне в одному місці, щоб під час купання кота у вас все було під рукою.
Вам знадобиться:

  • Велике пластикове відро, раковина або ванна (з підстеленим нековзким килимком) для купання кота.
  • Спеціальний шампунь для кішок або кошенят. Знайдіть м’який універсальний засіб без агресивних хімікатів чи ароматизаторів. Не можна купати кота звичайним шампунем для людей, оскільки він не підходить для котячої шерсті та шкіри через різницю в рівнях pH.
  • За необхідності — кондиціонер для котячої шерсті. Знов-таки, не використовуйте кондиціонер для волосся людей.
  • Один-два рушники.
  • Щітка для видалення сплутаної шерсті та ковтунів.

Як купати кота?

Виберіть правильний час
Щоб купання стало приємним досвідом для вашого кота, слід вибрати правильний час для цього. Якщо кіт надто схвильований чи здається роздратованим, всі зусилля можуть швидко зійти нанівець, тому найкраще купати кота, коли він більш розслаблений та втомлений. Можливо, варто трохи погратися разом і витратити його енергію, перш ніж запросити кота до ванної.

Підготуйте кота
Потім коту слід підстригти кігті, щоб уникнути можливих подряпин, і вичесати його, щоб позбутися відмерлої шкіри та шерсті. Доцільно використовувати ватні кульки для вух, які слід вставляти перед купанням, щоб зайва вода не потрапляла у вуха та не створювала коту дискомфорт.

Все необхідне під рукою
Щоб усе пройшло, як належить, помістіть гумовий килимок або складений рушник у раковину або ванну. Так ваш кіт зможе правильно стояти на неслизькій поверхні, не ковзаючи, що допоможе йому почуватися спокійніше.

Намагаючись змити якусь неприємну або подразнюючу речовину з шерсті пухнастого друга, завжди використовуйте рукавички, щоб захистити шкіру. Однак, якщо тварина контактувала з токсичними речовинами, краще спершу показати її ветеринару.

Також добре мати поруч ласощі, щоб ви могли використовувати їх як позитивне підкріплення для хорошої поведінки. Оскільки їжа — це приємний досвід, кіт навчиться асоціювати купання з приємними почуттями.

Купання та висушування кота
Спочатку наповніть ванну достатньою кількістю теплої (але не гарячої) води, щоб викупати кота, й обережно опустіть його туди. Не переповнюйте ємність, оскільки це ще більше занепокоїть вашого кота! Крім того, звук води, що ллється, зазвичай викликає у котів занепокоєння, тому найкраще зробити це, перш ніж приводити кота до ванної. З тієї ж причини уникайте використання душової насадки під час купання котів і замість цього використовуйте невеликий глечик для більшої ефективності та комфорту.

Потім скористайтеся шампунем для котів без запаху та приготуйте розчин із 1 частини шампуню та 5 частин води. У вашого кота також може розвинутися алергія на певні шампуні, тому обов’язково перевірте їх перед використанням на всьому тілі.

Ще один важливий момент — діяти повільно та звести до мінімуму гучні звуки, які можуть збентежити кота. Для очищення мордочки завжди використовуйте вологу мочалку та обережно витирайте її.

На завершення купання вашого кота загорніть його у великий рушник, щоб витерти. Фен також може бути варіантом, якщо ви використовуєте його на найнижчому рівні потужності, але це залежить від чутливості кота до шуму. Більшість котів зазвичай вважають шум надто тривожним, тому найкраще добре витерти їх хорошим м’яким рушником.

Після кожного купання, пропонуючи ласощі, знайдіть час, щоб похвалити кота за хорошу поведінку та проявити до нього багато уваги. Ось і все — ваш котячий друг тепер чистий і, ймовірно, готовий грати знову.

Переваги купання котів

Купання кота має багато переваг: від здорової шерсті та зменшення наявності лупи до видалення паразитів або відмерлої шерсті. Хоча купання вашого кота може бути корисним для його здоров’я, це також значно покращить його запах і кількість шерсті, яку він втрачає, особливо якщо мова йде про котів з довгою та м’якою шерстю.

Потрібні додаткові поради щодо догляду за котом? Прочитайте далі про основи догляду за шерстю котів.