Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat relaxing on owner's lap

Поради по догляду за здоров'ям кішки в період вагітності

Читати 5 хв

Будучи відповідальним і люблячим господарем вашої кішки, ви напевно захочете забезпечити їй прекрасне самопочуття в період вагітності.

Наявність в їжі додаткових протеїнів і калорій дозволить вашій кішці бути активною і здоровою протягом усього періоду вагітності. Звичайний корм для дорослих кішок чудово підходить для повсякденного годування, але в ньому немає додаткових поживних речовин, які так необхідні вагітній кішці. Саме тому ми рекомендуємо з самого початку вагітності і до припинення вигодовування потомства грудьми годувати кішку спеціальною їжею, призначеною для кошенят.

Так, в період вагітності вага кішки може збільшитися приблизно на 40-50%, що є абсолютною нормою. Тому вам неодмінно слід проконсультуватися з ветеринарним лікарем, якщо ви раптом помітите, що апетит кішки зменшується і вона швидко втрачає вагу.У той же час абсолютно не варто переживати з приводу надмірної ваги - кішка обов'язково схудне приблизно на 3-4 тижні вигодовування.

Подбайте про те, щоб у вашої кішки був постійний доступ до свіжої питної води (особливо якщо вона харчується сухим кормом). Повірте, це настільки ж важливо, як і загальне збільшення раціону харчування. Велика кількість питної води вкрай важлива для майбутньої мами - воно дозволить їй завжди залишатися здоровою і життєрадісною. Ви можете поставити відразу декілька мисок з водою в тій частині будинку, де кішка проводить більшу частину часу.

Почніть з додавання спеціального корму для кошенят в звичайний раціон своєї кішки, поступово, протягом 7-10 днів, збільшуючи його кількість, поки корм для кошенят повністю не замінить звичну їжу вашої кішки. Подібна поступова заміна харчового раціону допоможе вашому уникнути розладу шлунку. Якщо ваша кішка з медичних міркувань дотримується тієї чи іншої спеціальної дієти або якщо у неї дуже чутливий шлунок, обов'язково проконсультуйтеся з досвідченим ветеринаром перед внесенням змін до звичного раціону.

Якщо ви будете протягом дня годувати кішку частіше, але меншими порціями, це допоможе їй завжди залишатися енергійною і життєрадісною. Крім того, ви можете залишати для неї сухий корм, щоб кішка мала можливість перекусити протягом дня - це особливо важливо, якщо час її годування не збігається з вашим розпорядком дня.

Догляд за вашою вагітною кішкою

Ласка

Оскільки кількість гормонів вагітної кішки починає зростати, цілком можливо, що їй захочеться більше вашої ласки і міцних обіймів. Пам'ятайте, що любов і турбота - це найважливіші складові турботи про вашу кішку. Під час вагітності організм кішки постійно зазнає змін, і тому поводитися з нею потрібно вкрай акуратно і дбайливо.

Не забувайте: вагітну кішку потрібно гладити обережно, не торкаючись області її животика. Це місце її тіла зараз вкрай чутливо, і будь-який дотик до нього може викликати дискомфорт або навіть заподіяти біль майбутнім кошенятам. Якщо вам по тій або іншій причині все ж необхідно взяти кішку на руки, тримайте її тільки за верхню частину тулуба, а ні в якому разі не за область близько животика.

В кінці періоду вагітності припиняйте будь-яку бурхливу активність вашої кішки, а також, якщо є така можливість, постарайтеся її взагалі не чіпати. Саме в цей час дуже важливо, щоб кішка відчувала себе максимально спокійно і розслаблено, і щоб ніякі сторонні шуми не викликали у неї тривоги і хвилювань.

Вакцинація

Чудово, якщо вашій кішці ще до вагітності зроблені всі необхідні щеплення. Здорові матусі передають імунітет своїм кошенятам через молоко - ось чому вкрай важливо, щоб рівень антитіл в молоці був на високому рівні. Зверніться до свого ветеринарного лікаря, який візьме у вашої кішки аналіз крові на кількість антитіл і в разі необхідності призначить ті чи інші додаткові щеплення.

Пам'ятайте, що в період вагітності кішці не можна робити деякі щеплення. Обов'язково проконсультуйтеся з досвідченим ветеринарним лікарем, щоб визначити, які вакцини безпечні для здоров'я мами і її кошенят, а які ні.

Якщо ж у вашої кішки вже з'явилися кошенята, а вона все ще не щеплена, не варто переживати! У цьому немає нічого страшного, однак якщо вас все ж щось турбує, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.

Паразити

Оскільки глисти можуть передаватися від кішки-мами до її малюків, важливо не припиняти курс по виведенню паразитів протягом всієї вагітності. Крім того, не слід зупиняти і процедури щодо позбавлення від бліх. Однак спочатку все ж проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем щодо лікування, щоб переконатися, що воно абсолютно безпечно для здоров'я кішки і її майбутніх кошенят.

Ускладнення під час вагітності

Як правило, вагітність у кішок протікає спокійно і гладко. На щастя, ускладнення виникають вкрай рідко і в більшості випадків обмежуються викиднями на початковому етапі вагітності.

Викидень

Викидень, як правило, серйозно не відбивається на настрої кішок. Більш того, напевно ви навіть його не помітите, якщо, звичайно, це не відбудеться на пізньому етапі вагітності.

Якщо у кішки стався викидень, відведіть її на огляд до досвідченого ветеринара, щоб мінімізувати ризик зараження вашої кішки тієї чи іншої інфекцією.

Кесарів розтин

Незважаючи на те що зазвичай кішки народжують без ускладнень, в деяких, дуже рідкісних випадках, може знадобитися кесарів розтин. Це може статися, якщо у вашої кішки колись були травми в області таза (наприклад, перелом) або якщо для її породи характерний незвично великий розмір голови або тіла (як, наприклад, у персидських кішок).

Можливо, вашій кішці потрібно під час пологів кесарів розтин, якщо кошенята не народжуються на світ більше години. Якщо пологи проходять за найгіршим сценарієм, негайно зв'яжіться з ветеринарним лікарем для надання кішці своєчасної медичної допомоги

Еклампсія

На відміну від собак, у кішок під час або після вагітності вкрай мала ймовірність розвитку кальцієвої недостатності в організмі (еклампсії).

Проте, щоб повністю убезпечити вашу кішку, зверніть увагу, чи не страждає вона посмикуваннями кінцівок і чи немає у неї ознак надмірної нервозності і занепокоєння. Все це симптоми еклампсії, яка, якщо не почати своєчасне лікування даного захворювання, може призвести до судомних нападів.

Облаштування «гніздечка»

В останні два тижні вагітності кішки стежте за тим, щоб вона весь час була вдома. Це необхідно для того, щоб вона не народила на вулиці. Крім того, ви можете допомогти своїй кішці підготуватися до пологів, облаштувавши їй спеціальне «гніздечко», де вона зможе спокійно відпочити на пізньому етапі вагітності і провести пологи. В цьому місці вона буде мати можливість в затишку і комфорті виходжувати своїх кошенят після їх народження.

Ідеальним варіантом подібного «гніздечка» буде картонна коробка, заповнена чистими аркушами паперу, постільними речами або рушниками. Вибираючи коробку, пам'ятайте, що вона повинна ідеально підходити за розмірами вашій кішці і її майбутнім малюкам, а також бути досить високою, щоб кошенята не змогли з неї вибратися! Не дивуйтеся, якщо майбутня породілля вибере інше затишне містечко для появи на світ її малюків.

Якщо ваші смаки не співпали, не бійтеся перекласти кошенят в підготовлену вами коробку відразу після їх народження. Цим ви допоможете своїй кішці і в той же час убезпечите кошенят від отримання тих чи інших травм. Цілком можливо, що ваша кішка спробує перетягнути своїх кошенят назад в вибране нею місце, однак не замислюючись беріть їх знову, якщо вам здається, що їм буде набагато зручніше в обраному вами місці. Крім того, ви повинні бути абсолютно впевнені, що кошенятам буде в тепло і комфортно у вашому «гніздечку», - на випадок, якщо поруч з ними не буде їх мами. Для цього ми рекомендуємо використовувати спеціальну міцну грілку, а не пластикову пляшку з гарячою водою, яку кошенята запросто можуть проколоти або навіть розірвати своїми гострими зубками і кігтиками!