Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat waiting for food

Годування кішки в період вагітності

Читати 5 хв

Вагітність - це одночасно чудовий, і неймовірно виснажливий період, як для вас, так і для вашого улюбленця. Одна з найнеобхідніших для вагітної кішки речей - це збалансоване харчування, що містить в собі всі необхідні мікроелементи і життєво важливі речовини.

Правильний раціон в період вагітності додасть кішці сил народити здорове і енергійне потомство, а також слугуватиме запорукою майбутнього благополуччя кошенят.

Їжа, призначена для дорослих тварин, яку ваша кішка їсть на регулярній основі, цілком підходить для її повсякденного раціону, проте абсолютно недостатня в період вагітності, коли важливо отримувати достатню кількість поживних речовин і мікроелементів. Для того щоб кошенята народилися і виросли здоровими, а сама кішка була щасливою, потрібно підібрати спеціальний раціон, який повністю задовольнятиме її харчові потреби.

Спеціальний високоякісний корм для маленьких кошенят збагачений усіма необхідними поживними елементами, такими потрібними в період годування вагітної кішки. Почніть привчати кішку до подібного харчування з моменту її запліднення і годуєте даної їжею аж до періоду через кілька тижнів після народження кошенят - тоді ваш улюбленець неодмінно буде сильним, активним, повним сил і енергії для виховання здорового і щасливого потомства.

Чому вагітну кішку слід годувати їжею, призначеною для кошенят?

Вагітним кішкам потрібно отримувати підвищену кількість калорій і протеїнів, які можна знайти тільки в складі спеціального високоякісного корму для кошенят. Крім того, подібний раціон вагітної кішки допоможе в подальшому маленьким кошенятам швидко і безболісно відучитися від грудного молока - адже вони будуть дивитися на свою маму і повторювати за нею.

Пам'ятайте:

  • У PURINA® є цілий ряд продуктів, призначених для годування вагітних кішок.
  • Якщо у вашої кішки чутливий шлунок, виберіть спеціальний, ніжний вид корму, призначений для кошенят. Якщо ж вашому улюбленцю необхідно за станом здоров'я дотримуватися особливої дієти, то перед внесенням в його раціон будь-яких змін не забудьте проконсультуватися з ветеринарним лікарем.
  • При виборі виду і марки корму, призначеного для кошенят та вагітних кішок, не забувайте і про повсякденні переваги вашого пухнастого друга - повірте, врахування думки і смаку вашого улюбленця не дасть вам помилитися!
  • Не забувайте, що сухий корм містить в своєму складі більшу кількість калорій, ніж вологий. Якщо раціон вашої кішки включає в себе вживання консервованого корму, потрібно збільшити або частоту її годування, або стандартний розмір порцій - тільки в цьому випадку улюбленець зможе отримати всі необхідні його організму мікроелементи. Крім того, для створення здорового і збалансованого раціону для вашого пухнастого друга можна спробувати змішати невелику кількість сухого корму з вологим.

 

Яка кількість корму оптимальна для вагітної кішки?

Кількість їжі, яку буде споживати ваша вагітна кішка, з моменту запліднення протягом всього періоду вагітності і до самих пологів, помітно збільшиться. До кінця вагітності вона їстиме на 50% більше, ніж звичайно. На щастя, годування вагітної кішки особливих труднощів не викликає. Головне - це давати вашому улюбленцю достатню кількість їжі, а кішка сама буде зупинятися, відчуваючи, що вже наїлася, так що переїдання їй навряд чи загрожує. Так як кошенятам потрібно додаткове харчування в період їх раннього розвитку, почніть годувати вагітну кішку їжею для маленьких кошенят вже з 4-го тижня її вагітності.

Також не забувайте про те, що кішці необхідна велика кількість свіжої питної води, інакше її організму загрожує зневоднення. Особливо актуальна ця рекомендація в разі, якщо ваша кішка віддає перевагу сухим видам корму. Для успішної адаптації травної системи кішки до нового раціону проводите його заміну повільно і поступово, приблизно протягом 7-10 днів, збільшуючи кількість нової їжі і зменшуючи обсяг старої. Подібний підхід при годуванні вагітної кішки допоможе їй швидко і безболісно адаптуватися до змін.

Для того, щоб ваша вагітна кішка була сповнена сил і енергії, бажано годувати її часто, але маленькими порціями. Намагайтеся зробити так, щоб ваш улюбленець завжди мав доступ до їжі і свіжої питної води. Швидкий розвиток її плоду стане найбільш відчутним починаючи з 9-го тижня вагітності. Саме з цього моменту і аж до припинення грудного вигодовування вже народженого потомства кількість споживаної кішкою їжі буде поступово збільшуватися.

Незабаром ви помітите, що вага вашої кішки також збільшується. Але не варто турбуватися - швидше за все, це підшкірний жир, абсолютно необхідний для того, щоб народити здорове потомство. В даному випадку набір ваги цілком природний, а ваш улюбленець поступово почне худнути і приходити в колишню форму, починаючи приблизно з 3-4 тижні вигодовування потомства.

До кінця періоду вагітності апетит кішки може погіршитися. Це також цілком нормально - таким чином її організм дає зрозуміти, що зовсім скоро з'явиться потомство. При цьому пам'ятайте: навіть якщо у вашого улюбленця помітно знизився або зовсім пропав інтерес до їжі, потрібно тримати їжу напоготові, щоб при бажанні кішка завжди мала можливість без проблем поїсти або попити.

Майте на увазі, що правильне і збалансоване харчування необхідне кішці на всіх стадіях її вагітності. Так що, якщо на тлі втрати апетиту її вага стала різко зменшуватися, це дуже вагомий привід негайно звернутися до досвідченого ветеринарного лікаря.