Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Жінка тримає кішку

На що слід звернути особливу увагу в період вагітності кішки?

Читати 4 хв

Ускладнення під час вагітності кішок хоч і рідкісні, але все ж трапляються. Щоб поява на світ маленьких пухнастих кошенят пройшла з легкістю, команда PURINA® PetCare поділиться своїми порадами, як розпізнати перші ознаки ускладнень.

Очікування появи на світ кошенят дуже хвилююче, і ми прекрасно розуміємо, що ви, як люблячий господар, сильно переживаєте і хочете оточити вашу кішку особливою любов'ю і турботою. На щастя, кішки дуже самостійні і в змозі подбати про себе самі, так що повірте: ваші тривоги марні і вам нема про що турбуватися!

У кішок ускладнення в період вагітності трапляються вкрай рідко, але все ж не варто повністю виключати ймовірності подібного.Щоб допомогти їй легко виносити і народити здоровеньких кошенят, фахівці PURINA® PetCare з радістю дадуть вам поради, як своєчасно розпізнати ознаки можливих ускладнень і допомогти кішці в даній ситуації.

Ознаки ускладнень під час вагітності

Існують симптоми, які свідчать про можливі проблеми під час вагітності кішки. Якщо ви помітили будь-які з них, обов'язково повідомте про це свого ветеринарного лікаря:

 • Кішка втратила інтерес до їжі. Зниження апетиту вважається нормальним явищем тільки безпосередньо перед пологами, але протягом періоду виношування кошенят майбутня мама повинна мати хороший апетит і добре почуватися.
 • Тварина виглядає напруженою, стривоженою, нявкає частіше звичайного або постійно вилизує свої зовнішні статеві органи.
 • Наявність у кішки ненормальних вагінальних виділень або навіть кровотеч. На даний симптом слід звернути підвищену увагу як в період вагітності, так і під час пологів.
 • Кішка ходить в туалет частіше звичайного, в її сечі присутня кров або ж, навпаки, вона відчуває болісне сечовипускання. Все це симптоми маткової інфекції, яка може погано вплинути на здоров'я майбутніх кошенят, якщо її вчасно не вилікувати.

Ознаки ускладнень під час пологів

Коли починаються пологи, спочатку кішка веде себе вкрай неспокійно і хвилюється до тих пір, поки не вляжеться для народження кошенят. Вам потрібно періодично перевіряти стан вашої кішки під час пологів, але немає потреби залишатися біля неї весь час. Втручатися в процес пологів або дзвонити ветеринарному лікарю потрібно тільки в наступних випадках:

 • Після закінчення 3-4 годин після початку пологів жодне кошеня так і не з'явилося на світ (див. Розділ «Період вагітності і пологи у кішок»).
 • Після більш ніж години сильних потуг кошеня так і не з'явилося на світ. Визначати інтенсивність потуг ви можете по напрузі черевної області кішки.
 • Після 24 годин з моменту початку пологів на світ з'явилися не всі кошенята (для того щоб дізнатися, скільки кошенят виношує ваша кішка, краще завчасно звернутися до ветеринарного лікаря).
 • Кількість плацент менше кількості народжених кошенят - це може означати, що не всі плаценти вийшли.
 • Ви спостерігаєте появу кошеня, але, незважаючи на всі зусилля кішки, він не може вийти повністю.

На жаль, випадки, коли не всі кошенята виживають при пологах, відбуваються досить часто, і, як правило, це не сильно засмучує кішку-маму. Якщо один або кілька кошенят не вижили під час пологів - це сумно, але вважається нормою, тому в даному випадку вам не слід звертатися до ветеринарного лікаря.

Ознаки післяпологових ускладнень

Вітаємо - ваша кішка тільки-що стала мамою! Вона швидко відновиться після пологів і неодмінно оточить своїх кошенят материнською любов'ю і турботою. Однак постарайтеся уважно наглядати за нею і обов'язково зв'яжіться з ветеринарним лікарем, якщо раптом помітите один з перерахованих нижче симптомів:

 • Кішка тремтить, виглядає стривоженою і стурбованою - це може вказувати на низький рівень кальцію в її організмі (т. б. Еклампсію).
 • Кішка продовжує тужитися навіть після появи на світ всіх кошенят.

Виділення кішки неприємно пахнуть і містять в своєму складі свіжу кров (в той же час чорні/ червоні виділення абсолютно нормальні протягом декількох тижнів після пологів).

 • Кішка погано почувається і відмовляється від їжі; мають місце підвищена температура і блювота. Звичайні симптоми лихоманки - це втрата апетиту, зниження рухової активності і пригнічений стан, а також знижене споживання води, тремтіння і часте дихання.
 • Виділення кішки неприємно пахнуть і містять в своєму складі свіжу кров (в той же час чорні/ червоні виділення абсолютно нормальні протягом декількох тижнів після пологів).
 • Деякі кошенята погано себе почувають і не набирають вагу, неохоче їдять, виглядають слабкими і поводяться вкрай пасивно. Таке може статися як відразу після народження, так і протягом кількох наступних тижнів їх життя. Для повноцінної підготовки до пологів вашої кішки постарайтеся прочитати якомога більше відповідної літератури - тоді ви будете в курсі, чого можна очікувати, а також навчитеся розпізнавати ознаки можливих ускладнень. Якщо ви купували кішку у заводчика, можете звернутися до нього за консультацією - адже досвід у нього напевно пристойний! Також ви можете задати всі ваші запитання ветеринарному лікарю - повірте, він із задоволенням на них відповість і неодмінно розвіє всі ваші тривоги і сумніви.