Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Людина чистить часник

Чи можна котам їсти часник?

Читати 3 хв

Часник є однією з найчастіше використовуваних приправ на кухні, і багато з нас його люблять. Він також вважається чудовим для нашого здоров’я, діючи як антибіотик, який може захистити нас від бактерій, грибків та інших інфекцій. Але враховуючи всі переваги, які він має для людей, чи здорово його споживати тваринам? Точніше, чи можна котам їсти часник?

Часник разом із цибулею є частиною сімейства цибулевих, які багаті на сірку (що пояснює різкий запах, який ми всі знаємо) та поживні речовини. Хоча він може мати велику користь у раціоні людини, часник для котів токсичний. Ви можете дізнатися більше про це нижче.

Чи можна котам їсти часник?

Ні, коти взагалі не повинні їсти часник. Часник майже в п’ять разів токсичніший для котів, ніж цибуля, тому краще переконатися, що ваша кішка ніколи не наближається до нього. Один зубчик може бути токсичним для кішок, і це також стосується часникових спецій, оскільки вони більш концентровані, а отже, навіть більш шкідливі в невеликих кількостях, ніж свіжий часник.

Чи шкідливий часник для котів?

На жаль, часник, при вживанні котами, може призвести до кількох проблем зі здоров’ям тварини, таких як шлунково-кишкові проблеми або анемія. Це може перешкоджати роботі червоних кров’яних тілець вашої кішки, впливаючи на транспортування кисню в організмі.

Залежно від породи кішки вплив часнику може варіюватися від мінімального до сильного. Крім того, перераховані нижче породи можуть бути навіть більш чутливими до часнику, ніж інші типи котів:

Чи можна котам їсти м'ясо, приготоване з часником?

Ні, коти не повинні їсти будь-який тип їжі з цією приправою. Насправді жодна їжа, яку вони споживають, не повинна містити будь-яких приправ, оскільки коти можуть мати алергію або бути більш чутливі до певних інгредієнтів. Завжди готуйте їжу, яку ви їм даєте, особливо якщо це м’ясо, щоб переконатися, що це безпечно для здоров’я вашої кішки.

Симптоми отруєння часником у кішок

Симптоми можуть з’явитися у кішок після вживання часнику через деякий час — у більшості випадків це 2–4 дні. Нижче ми перерахували деякі ознаки отруєння часником, які можуть проявлятися у вашої кішки, якщо вона споживала часник:

 • Нудота
 • Слинотеча
 • Біль у животі
 • Блідість ясен і подразнення ротової порожнини
 • Слабкість
 • Млявість
 • Діарея
 • Блювота
 • Втома
 • Депресія
 • Відмова від їжі
 • Зміна кольору сечі
 • Задишка

Завжди уважно стежте за поведінкою свого кота, і якщо ви помітили, що він випадково з’їв часник, краще якомога швидше звернутися до ветеринара.

Що робити в разі отруєння часником

Як тільки ви помітите будь-який із цих симптомів або знайдете сліди часнику біля вашої кішки, зателефонуйте у ветеринарну клініку та призначте повний огляд.

Першим кроком буде проведення аналізів, в тому числі повного аналізу крові. Залежно від того, скільки часу минуло з моменту споживання часнику, ветеринар також може викликати блювоту або промити шлунок кота, щоб позбутися токсину.

Після цього вашій кішці, ймовірно, знадобляться ліки, багато рідини та моніторинг її життєво важливих функцій, тому вона може провести деякий час у ветеринарній клініці.

Важливо зазначити, що лікування зазвичай залежить від тяжкості ситуації та кількості вжитого часнику, тому воно буде різним для кожного окремого випадку.

Ви можете ділитися їжею зі своїм пухнастим другом щоб покращити ваші стосунки та допомогти налагодити з ним зв’язок, але важливо знати, які продукти є безпечними, а яких слід уникати.