Ваш улюбленець - наше натхнення.
Жінка годує кота з руки

Чи можна котам їсти свинину?

Читати 3 хв

Ймовірно, у вас було багато випадків, коли ваш кіт виявляв інтерес до деяких продуктів, які ви їсте. Запах соковитого бекону вранці, безсумнівно, привертає їхню увагу. Але чи можна котам свинину в будь-якій формі чи краще тримати їх подалі від такої їжі?

Ну, коротка відповідь: так, коти можуть їсти свинину, тому що вони м’ясоїдні тварини, тобто м’ясна дієта забезпечує їх необхідним білком. Вони дійсно люблять смак м'яса. Однак краще, щоб вони регулярно не вживали людську їжу, і ми збираємося в цій статті пояснити, чому саме. Нижче наведено деякі відповіді на можливі запитання щодо цієї теми.

Чи можна котам їсти свинину?

Як облігатні м’ясоїдні тварини, коти можуть їсти свинину, якщо її в помірних кількостях і правильно приготувати. Фактично, свинина забезпечує той самий вид білка, який міститься в курці або рибі. Однак, щоб переконатися, що це не вплинуло на їхнє травлення та здоров’я, пропонуйте своєму котику лише кілька шматочків свинини раз на кілька місяців.

Чи можна котам їсти сиру свинину?

Ні, котів слід годувати тільки вареним м’ясом. Сира свинина може містити паразити і бактерії, які можуть бути шкідливими для вашої кішки та викликати у них захворювання. Через це рекомендується завжди готувати свинину, перш ніж пропонувати її своєму вихованцеві. Крім того, не слід додавати приправи, оскільки це може вплинути на травлення вашої кішки.

Чи шкідлива свинина для котів?

Свинина — це їжа з високим вмістом натрію та жиру, а це означає, що її часте споживання може призвести до таких проблем зі здоров’ям, як ожиріння або закупорка артерій. Через натрій вона може вплинути на печінку, нирки та серце вашої кішки. Існує також поширена думка, що годування кота свинячими кістками підтримує гігієну порожнини рота, але насправді це невірно, і кістки не тільки небезпечні для вашої кішки, але можуть навіть негативно вплинути на здоров’я її зубів.

Користь свинини для кота

Можливо, вам цікаво, чи є якісь переваги додавання свинини в раціон вашої кішки? Що ж, коли її пропонують дуже рідко, свинина може бути корисною. Ось деякі переваги використання свинини як ласощів для вашої кішки:

  • Це хороше джерело білка, необхідного м'ясоїдним тваринам.

  • Легко засвоюється.

  • Свинина містить багато вітамінів і поживних речовин, таких як вітамін В, ніацин, цинк, калій і селен.

  • Вітамін B12, який вона містить, може допомогти зміцнити нервову та імунну системи вашої кішки.

Як годувати кота свининою

Перш ніж познайомити свого пухнастого друга зі свининою, слід пам’ятати про кілька речей, щоб переконатися, що він безпечно насолоджуватиметься нею.

  1. Ми рекомендуємо вам використовувати свинину як ласощі та годувати її коту лише в помірних кількостях, час від часу.

  2. Як і будь-яке інше м’ясо, свинина має бути свіжою, органічною та високоякісною, якщо це можливо. Можливо, простіше та доступніше вибрати оброблені продукти, але вони не будуть найкращими, оскільки в них може бути дуже багато натрію.

  3. Завжди видаляйте всі кістки, перш ніж пропонувати коту будь-яку свинину.

  4. Обов’язково наріжте свинину на маленькі шматочки, щоб вашій кішці було легше його перетравити.

  5. Свинину слід приготувати перед тим, як давати її коту. Її можна відварити або запекти, але уникайте в цьому процесі будь-яких ароматизаторів або приправ.

Це воно! Тепер у вас є відповідь на запитання «Чи можна котам їсти свинину?». Якщо ви обираєте нову дієту для свого котика, ви також можете зв’язатися зі своїм ветеринаром, який завжди може допомогти вам, запропонувавши найкращі пропозиції.

Якщо вам потрібна додаткова інформація про те, що ви можете включити в раціон свого кота, подивіться, що їдять коти.