Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна котам їсти шинку?
Кіт біля миски дивиться вгору

Чи можна котам їсти авокадо?

Читати 3 хв

Авокадо, намазане на тости та поєднане з яйцями пашот, може стати одним із найсмачніших продуктів для сніданку. Але хоча воно й чудове для людей, чи можна його споживати тваринам і чи можна котам авокадо?

Це фрукт, повний поживних речовин і вітамінів, які дуже корисні для людей, але, здається, не такий чудовий для котів. У цій статті ми розглянемо деякі причини, чому авокадо не є найкориснішою їжею для котів.

Чи можна котам авокадо?

Незважаючи на те, що авокадо має багато переваг у раціоні людини, воно містить токсин під назвою персин, який може бути шкідливим як для тварин, так і для котів і собак. Персин в основному міститься в шкірці, листі та кісточці авокадо, і при споживанні у великих кількостях може викликати проблеми зі здоров’ям у котів.

Для людей олія авокадо вважається «хорошим жиром», але якщо її з’їсть кішка, вона може вплинути на шлунково-кишковий тракт і викликати запалення підшлункової залози. Авокадо також може викликати алергію у деяких кішок, що призводить до блювоти, діареї, лихоманки, болю в животі або утрудненого дихання.

Якщо ваша кішка їсть авокадо в невеликих кількостях, хвилюватися нема про що. Однак, вибираючи дієту для вашої кішки, рекомендується зупинитися на котячому кормі, оскільки комерційні котячі корми забезпечать вашого вихованця всіма необхідними поживними речовинами та вітамінами.

Скільки авокадо можна їсти коту?

Цілком нормально, якщо ваш кіт захоче спробувати їжу, яку ви їсте, і у випадку з авокадо ви можете дати йому вкусити шматочок. Крихітний. Насправді вашій кішці, ймовірно, сподобається авокадо через його м’яку консистенцію та насичений смак, тож очікуйте, що ваш котик буде просити ще, як тільки спробує його. Важливо не прогнутися, незважаючи на те, наскільки у вас може виникнути спокуса дати улюбленцю ще шматочок. Досить столової ложки, або 15 грам.

Переваги авокадо для вашого кота

Хоча комерційний котячий корм містить найкраще поєднання вітамінів і поживних речовин для підтримки здоров’я вашого кота, авокадо для котів також має деякі переваги. Перегляньте їх нижче:

  • У ньому мало холестерину та натрію.
  • Він містить білок – 18 амінокислот містяться в авокадо, і всі вони можуть допомогти зміцнити імунітет вашої кішки.
  • Авокадо містить здорові жири – вони, як відомо, мають протизапальні властивості.
  • Він містить антиоксиданти, які можуть запобігти росту ракових клітин і призвести до покращення зору.
  • Клітковина - авокадо сприяє здоровій роботі кишечника.
  • Авокадо містить калій, який може допомогти знизити артеріальний тиск.

Як годувати кота авокадо 

Авокадо - один з найпростіших і швидких у приготуванні фруктів. Якщо ви хочете, щоб ваша кішка спробувала його, ви можете виконати кілька простих кроків, щоб переконатися, що вона робить це безпечним способом.

  1. Акуратно очистіть авокадо від шкірки, видаліть кісточку та наріжте дуже дрібними шматочками.
  2. Згодуйте його безпосередньо коту або помістіть поверх його звичайної їжі.
  3. Пропонуйте своїй кішці авокадо лише в дуже невеликих кількостях і час від часу.
  4. Переконайтеся, що ваш кіт не має доступу до відра для сміття або інших місць, де він може знайти шкірку, кісточки або листя авокадо, тому що їх споживання може бути шкідливим для нього.

На закінчення: чи можна котам авокадо? Так, можна, якщо це дуже часто і у невеликих кількостях. Незважаючи на те, що час від часу спробувати авокадо для котів безпечно, найкраще перед цим зв’язатися з ветеринаром, оскільки вони зможуть запропонувати вам кращі вказівки, враховуючи також історію здоров’я вашої кішки.