Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кіт нюхає шинку в руці

Чи можна котам їсти шинку?

Читати 3 хв

М’ясні продукти, особливо смачна та багата на білки шинка, є одним із найпопулярніших продуктів у всьому світі, який обожнюють люди та, ймовірно, також бажають скуштувати більшість тварин. Ми можемо посперечатися, що ваша кішка чи собака неодноразово дивилися на вас, благаючи перекусити шматочком шинки. Якщо ви коли-небудь на кухні готували бутерброд із шинкою та хотіли б знати, чи можна котам їсти шинку, ви можете здивуватися, дізнавшись, що так, можна!

Але, перш ніж ви поділитеся бутербродом зі своїм пухнастим другом, вам потрібно дещо знати.

Чи можна котам їсти шинку?

Так, котам можна їсти шинку. Вони є облігатними м’ясоїдними тваринами, тобто для їхнього раціону потрібні поживні речовини, які містяться лише в м’ясних продуктах. Однак шинка — це не найкраща їжа для котів. Делікатесні м’ясні продукти зазвичай піддаються надмірній обробці та містять багато солі, тому рекомендується, якщо ви годуєте кота шинкою, давати її лише в невеликих кількостях.

Для підтримки здоров’я вашого кота потрібна збалансована та повноцінна їжа, а котячий корм містить усі необхідні поживні речовини та білок, тому краще пропонувати такі закуски, як шинка, лише в помірних кількостях.

Чи можна кошенятам їсти шинку?

Невеликий шматочок шинки час від часу не зашкодить кошеняті. Однак кошенята можуть бути дуже делікатними й вимагати спеціальної дієти, коли ростуть, тому краще уникати годування їх продуктами, які можуть вплинути на їхню травну систему.

Якою шинкою можна годувати кота?

Котам можна запропонувати будь-який вид шинки з низьким вмістом солі та ретельно проварений, бажано приготований самостійно. Більшість м’ясних делікатесів містять консерванти та спеції, які можуть викликати проблеми у вашого кота. Тому вибір сирої шинки, яку можна приготувати вдома, гарантує, що ви не нагодуєте свого кота ніякими небезпечними хімікатами.

Чи шкідлива шинка для котів?

Куплена в магазині шинка з високим вмістом натрію та інших приправ може викликати у вашого кота розлад шлунка. Наприклад, часник або цибуля можуть пошкодити еритроцити, що призведе до нестачі кисню в крові. Також рекомендується уникати годування кота сирим м’ясом, оскільки воно може містити шкідливі бактерії, такі як Salmonella, E. Coli або Listeria.

Як годувати кота шинкою

Найбезпечніший спосіб годувати кота шинкою — купити її сирою, без приправ і приготувати самостійно. Інший варіант — придбати гастрономічні нарізки з низьким вмістом натрію. Просто перевірте інгредієнти та не пропонуйте своєму котові надто багато шинки. Майте на увазі, що шинка не забезпечить вашого кота всіма необхідними поживними речовинами, тому найкраще використовувати її лише як ласощі. Якщо ви не впевнені, які поживні речовини потрібні вашому котові, ще раз проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром, і він зможе порекомендувати правильний раціон для вашого вихованця.

Тепер, коли ви маєте відповідь на питання «чи можна котам їсти шинку?», ви можете дізнатися більше про інші продукти, якими можна годувати вашого кота.