Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Кота гладять в ковдрах

Цукровий діабет у котів

Читати 5 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Коти можуть страждати як від діабету 1 типу, так і 2 типу. Але найбільш поширеною формою є діабет 2 типу.

Що таке цукровий діабет?

Простими словами цукровий діабет характеризується станом, коли у кота виникають труднощі з засвоюванням цукру у крові як джерелом енергії.

Після прийому їжі травна система розщеплює їжу на компоненти. Одним з цих комплнентів є цукор Глюкоза. Тіло кота поглинає глюкозу з травної системи в кров’яний потік і потім її використовують різні органи в організмі як енергію, що живить їх діяльність.

Однак, для використання тілом глюкози потрібен Інсулін – гормон, що виробляється підшлунковою залозою. Якщо є якісь проблеми у виробленні Інсуліну, то Глюкоза не може бути перенесена з крові в органи організму. По суті, Інсулін залишається в крові і це спричиняє велику концентрацію глюкози в крові.

Коли організму не вистачає глюкози, він починає використовувати жир і білок як джерело енергії, що призводить до втрати ваги та втрати тонусу м’язів.

Ознаки діабету у котів

Зазвичай ознаки діабету у котів проявляються у вигляді частого пиття, харчування, сечовипускання та одночасної втрати ваги. Ваш кіт також може мати рецедивуючі інфекції сечовидільної системи. Стан шерсті кота також може погіршуватися та змінювати зовнішній вигляд.

Догляд за котом з діабетом

Коти з надмірною вагою схильні до діабету 2 типу. Гарні новини полягають в тому, що, якщо такі коти втрачають надмірну вагу, в більшості випадків вони більше не потребують лікування допоки зберігається здорова маса тіла.

Якщо ваш ветеринарний лікар підозрює, що у вашого кота може бути діабет, першим кроком буде аналіз крові та сечі. В залежності від результату ваш ветеринарний лікар потім може вжити заходів для стабілізації рівню глюкози у крові, зазвичай за допомогою контролю за раціоном або Інсуліном чи обох відразу, що може здатися на перший погляд складним процесом. Однак, цим процесом досить легко керувати і це значно покращить самопочуття вашого кота.

Ветеринарний лікар також може порадити вживати Інсулін вдома на щоденній основі та дати поради щодо раціону та часу його вживання. Спеціально підібрані дієти, можуть допомогти знизити потребу Інсулін у у котів з діабетом. Дотримуйтеся порад вашого ветеринарного лікаря щодо харчування та рівня Інсуліну, щоб забезпечити успішне лікування вашого кота.

Повторне відвідування ветеринарного лікаря доможе перевірити прогрес та можливо змінити раціон відповідно до рівня Інсуліну та залежно від результатів проведеного лікування. Якщо ваш кіт має зайву вагу, потрібно допомогти йому досягнути здорової маси тіла, щоб ін’єкції Інсуліну більше не були йому необхідними.

Незважаючи на те, що потрібно трохи часу та відданості від вас як від власника, зазвичай, успішне лікування цукрового діабету означає, що ваш кіт може вести надалі щасливий та здоровий стиль життя.

Більше статей від PRO PLAN® Ветеринарні дієти

PRO PLAN® Ветеринарні дієти