Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Кіт дивиться вгору на миску

Харчова алергія у котів

Читати 4 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Харчова алергія у котів є рідкістю. Зазвичай, вона виникає на один білковий інгредієнт у певній їжі, який викликає алергічну запальну реакцію. Не плутайте харчову алергію з харчовою непереносимістю, яка є не такою тяжкою та викликає зовсім інший фізіологічний процес.

До типових симптомів харчової алергії відносяться:

  • Проблеми зі шкірою – свербіж та почервоніння, залисини чи садна на шкірі;
  • Рецедивні вушні інфекції;
  • Збільшення клубків шерсті;
  • Шлунково-кишкові проблеми, включаючи блювоту та діарею;
  • Інколи проблеми із диханням.

 

Якщо Ви підозрюєте, що Ваш кіт може мати харчову алергію, проконсультуйтеся з Вашим ветеринаром. Ніколи не намагайтеся самостійно лікувати кота за допомогою дієти, оскільки це може призвести до проблем у харчуванні, або ж у Вашого кота можуть бути інші проблеми, які потребують зовсім іншого лікування.

Діагностування харчової алергії

Найбільш ефективний метод тестування харчової алергії є виняткова пробна дієта. Спеціальний корм з гідролізованим білком (наприклад, PURINA® PRO PLAN® HA HYPOALLERGENIC. Ветеринарна дієта для котів для зниження ознак інгредієнтної непереносимості.) містить білки з малою молекулярною масою, що допомагає уникнути алергічних реакцій. Як альтернатива, для виявлення харчової алергії рекомендується спробувати дієту, що містить білки та Вуглеводи, та з якою Ваш кіт не був знайомий до цього.

Якщо попередні симптоми зникли або різко погіршилися при застосуванні нової дієти, можна впевнено діагностувати харчову алергію.

Тривалість лікування залежить від типу проблеми. Наприклад, у випадку із проблемами зі шкірою спеціальна дієта триває 4-12 тижнів. Ця дієта повинна бути єдиною їжою, яку вживає кіт протягом лікування, тому не можна давати додатково коту жодних ліків. Може бути дуже складно дотримуватися такої дієти, особливо якщо у Вас не один кіт. Тому будьте чесними із собою, якщо Ви вагаєтеся, та порадьтеся з ветеринаром, якщо Ваш кіт не буде дотримуватися нової дієти.

Після пробного періоду

В кінці пробного періоду можливо буде необхідність повторного огляду Вашого кота у ветеринара. Якщо ніякого поліпшення не спостерігається, можна розглянути інші захворювання.

Якщо спостерігається поліпшення, Ваш ветеринар може порекомендувати поступове введення білків у дієту та контроль за реакцією організму. Якщо симптоми відновлюються при відновленні попередньої дієти, Ви, можливо, вже визначили причину харчової алергії – хоча завжди є ймовірність того, що харчова алергія спричинена не лише кормом.

Знайдіть правильну дієту для Вашого кота

Як тільки Ви ідентифікували інгредієнти, які спричиняють харчову алергію, Ви можете обговорити з Вашим ветеринаром, яка дієта буде найкращою для здорового життя Вашого кота. Якщо ознаки хвороби були серйозними, Ви та Ваш ветеринар повинні вирішити чи потрібно продовжувати спеціальну дієту з гідролізованими білками в довгостроковій перспективі.