Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чому коти мітять
Grey cat sitting on a leather sofa.

Як відучити кота дряпати меблі

Читати 5 хв

Якщо ваш кіт не перестає дряпати меблі, ви, напевно, задумувались про способи відучити його від цього. Ми підготували зручний посібник, який допоможе вам відучити кота дерти диван!

Немає нічого гіршого, ніж придбати новий диван і, прийшовши додому, виявити, що ваш кіт чи кошеня розірвали його на клаптики, чи знайти глибокі подряпини на щойно пофарбованих дверних рамах. Коти, які дряпають меблі, можуть бути справжньою проблемою, особливо якщо ви пишаєтеся своєю оселею! Іноді може здатися, що ваш кіт хоче створити проблеми, але важливо знати, що дряпання килимів і меблів є глибоко вкоріненим інстинктом і має численні переваги як для здоров’я, так і для благополуччя кота.

Дізнайтеся далі, як завадити котам дряпати меблі та чому вони завжди націлюються на ваші улюблені місця.

Чому кіт дряпає килим і меблі?

Хоча може здаватися, що ваш кіт просто любить нищити речі, насправді він дряпає меблі з кількох причин. По-перше, дряпання забезпечує тренування всього тіла кота та розтягує м’язи та сухожилля від кігтів аж до спини.

Якщо ви часто спостерігаєте, як ваш кіт дряпає килими, знайте, що він робить це не для того, щоб знервувати вас. У котячих лапах є пахучі залози, і коли вони дряпають предмети, вони виділяють видимий хімічний маркер запаху, який визначає їх територію в домі. Вони, найімовірніше, будуть націлені на помітні та часто використовувані місця, такі як килими, дивани чи навіть ваше улюблене крісло. Це пояснюється тим, що подряпини в цих місцях дозволяють котові почуватися безпечно та знімають стрес, коли кіт наносить свій запах на речі, завдяки чому він почувається більш комфортно.

Крім того, звичка котів дряпати меблі означає, що вони намагаються підтримувати гостроту кігтів, скидаючи відмерлий роговий шар. Це зберігає кігті у відмінному стані. В такому випадку більшість котів віддають перевагу меблям, оскільки вони вертикальні та мають гладкі поверхні, що робить їх ідеальними для заточування.

Іноді коти можуть дряпати просто через нудьгу, що особливо часто зустрічається у домашніх котів, які не отримують достатньої розумової стимуляції. Отже, тепер ви знаєте, що спонукає їх до дряпання, але як насправді відучити котів дряпати меблі?

Як відучити кота дряпати меблі

Найкращий спосіб відучити котів дряпати меблі — це надати їм багато можливостей для дряпання вдома. На вулиці коти будуть дряпати дерева та стовпи, тому хорошою ідеєю буде імітувати це вдома за допомогою стовпчиків для дряпання. Це також відучить вашого кота дряпати килим, оскільки він перемкне свою увагу на щось більш привабливе.

Переконайтеся, що ви купуєте лише високоякісні, міцні стовпчики та стійки, щоб вони не хиталися, коли ваш кіт дряпає їх, оскільки це може не сподобатися йому. Ви також повинні переконатися, що стовпчики достатньо високі, щоб кіт міг витягнутися всім тілом і тренувати найважливіші м’язи.

Ви також можете запропонувати котам обрізки тканини, поліна, вкриті корою, залишки м’якої деревини або сизалеві волокна, щоб забезпечити їм різноманіття. Щойно коти отримають ці цікаві предмети, які легко подряпати, вони з меншою ймовірністю будуть націлюватися на ваші меблі.

Важливе правильне розміщення

Розмістіть стовпчики для дряпання та різні предмети по всьому дому в місцях, де ваш кіт вже звик відпочивати, або біля предметів, які він вже дряпає (наприклад, поручень вашого дивана). Також доцільно розміщувати дряпки поблизу місць для сну, оскільки більшість котів люблять добре розтягнутися та подряпати, коли прокинуться.

Якщо ваш кіт, здається, не зацікавлений дряпкою, ви можете розглянути варіант із висячою іграшкою, щоб заохотити кота досліджувати її, або можете привернути його увагу, додавши котячої м’яти.

Зупиніть рецидивістів

Якщо ви хотіли б перешкодити котам знову і знову дряпати меблі, вам слід ретельно очистити предмет (предмети), щоб видалити сліди від запаху, оскільки коти частіше дряпають місця, де вони відчувають, що їхній запах зникає, і вони хочуть «відновити» його. Ми рекомендуємо використовувати м’який, нетоксичний розчин, який підходить для конкретного предмета, а потім переконатися, що ваш кіт тримається подалі від цього місця, доки воно не висохне.

Запобігання дряпанню від нудьги

Для котів, які дряпають меблі через нудьгу чи брак фізичних вправ, слід придбати іграшки для котів чи кошенят і подбати про те, щоб у вас і вашого кота був дуже необхідний час для ігор. Існує безліч іграшок для котів, тож обов’язково знайдеться варіант, який сподобається вашому коту!

Як відучити котів дряпати килими

Якщо ваш кіт вважає за краще дряпати горизонтальні речі, ваш килим може виглядати трохи потріпаним. Найкращий спосіб відучити кота дряпати килими – це покласти вдома килимки для дряпання та заохочувати кота використовувати їх разом з іграшками.

Інші способи завадити вашому котові дряпати килими — обприскати їх цитрусовими ароматизаторами або почистити їх нашатирним спиртом і оцтом. Коти мають дуже сильний нюх і не переносять певних потужних хімічних речовин або запахів, таких як цитрусові, лаванда або м’ята, тому ці запахи будуть дуже ефективно відлякувати вашого кота подалі від килима. Незважаючи на те, що ви можете не відчувати цей запах вже через кілька годин після використання, ваш кіт буде відчувати його протягом кількох днів.

Отже, тепер ви знаєте, як відучити котів дряпати меблі та килими! Скористайтеся нашими порадами, й ваше улюблене крісло буде в безпеці. Пам’ятайте, що ніколи не слід звинувачувати тварину в тому, що вона дряпає речі, оскільки це природний інстинкт кота, і він робить це з багатьох вагомих причин!

Якщо ви турбуєтеся, що ваш кіт поводиться надто деструктивно, зверніться до свого ветеринара – він завжди буде радий допомогти.