Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
бенгальська кішка з зеленими очима

Чому коти мітять

Читати 6 хв

Коти – це чудові домашні тварини, і хоча здебільшого їхня поведінка викликає посмішку, деякі вчинки можуть здаватися незрозумілими, а іноді навіть трохи антисоціальними!

Наприклад, коти бризкають сечею, що може здатися неприємним, якщо це відбувається у вашому домі. Якщо це створює проблему, найкращий спосіб вирішити її — зрозуміти поведінку вашого кота, а потім усунути причину.

 

Чому кіт мітить

Для котів дуже важлива територія, особливо їхній дім, де вони люблять почуватися в безпеці. Зрештою, дім – це там, де живуть їхні друзі, є їхні іграшки та де їх годують – не дивно, що вони хочуть усе це лише для себе! Кішки «позначають» свою територію, коли їм це подобається, використовуючи залози на щоках, над очима та над підборіддям.

Коли ви бачите, як вони із задоволенням ніжно потираються об ваші ноги чи меблі, вони залишають свій слід у місці, де почуваються найкомфортніше. Оскільки ми ледве відчуваємо запах, який вони залишають після себе, а мічення не викликає проблем, ми не схильні турбуватися про це. Ви можете сприймати мітку кота як позитивний знак того, що ви створили люблячий дім, який робить вашу кішку дуже щасливою.

 

Чому коти бризкають сечею?

Бризкання — ще один вид мічення, який в основному використовується на вулиці, де є більша конкуренція з іншими котами. Замість того, щоб натирати обличчям, щоб позначити свою територію, коти бризкають сечею, яка несе їхній індивідуальний запах.

 

Коти, що бризкають сечею на вулиці

Коти іноді бризкають сечею на дерева, огорожі та стовпи паркану, коли вони на вулиці.

Вони роблять це на висоті носа для інших котів, які можуть проходити повз. Ці бризки містять інформацію про вік, стать, стан здоров'я, активність вашої кішки та про те, де проходять межі її території – тож це як її особиста візитна картка!

Таке позначення території має на меті повідомити іншим котам, що це "зайнята" ділянка, щоб уникнути плутанини та запобігти фізичній конфронтації.

 

Кіт бризкає сечею вдома

Коли кішки бризкають на вулиці, це не є проблемою – насправді це абсолютно природно. Однак якщо ваша кішка починає бризкати у домі, зазвичай це ознака того, що вона чимось стурбована, і може бути причина, чому вона як ніколи прагне помітити свою територію.

Кішки, які обприскують дверні рами, штори та віконні карнізи, можуть відчути загрозу через щось, що вони могли побачити на вулиці. Якщо ваша кішка починає обприскувати ніжки стільців, ліжка та туалетні столики, це може бути ознакою того, що вона почувається трохи невпевнено, тому оточує себе більшою кількістю власного запаху, щоб підвищити свою впевненість.

Якщо ваша кішка почала обприскувати в приміщенні, і ви не знаєте чому, поговоріть з ветеринаром, щоб визначити можливі причини та способи повернути кішку до того щасливого стану, коли вона натомість люб’язно терлася обличчям. Ваш ветеринар зможе дати поради щодо того, як запобігти бризканню, і може скерувати вас до котячого біхевіориста, який зможе допомогти вам зрозуміти, що спричинило зміну поведінки вашої кішки.

 

Як припинити бризкання кота

Оскільки бризкання в приміщенні сигналізує про те, що ваша кішка вже відчуває загрозу, найгірше, що ви можете зробити, це лаятися та налякати її. Якщо ви будете кричати на кішку за бризкання, це може підвищити рівень стресу, змусивши її бризкати ще більше, а це, звичайно, не те, що ви хочете для своєї кішки чи для свого дому!

Якщо вам цікаво, як зупинити бризкання кішок, спочатку подумайте про те, що може викликати у них стрес. Наприклад, по сусідству з’явився новий кіт або у вашому домі відбулися зміни? Причиною може бути один із наведених нижче моментів:

  • Ваш кіт може відчувати страх, якщо поблизу багато котів. Якщо у вашому районі є багато інших котів, переконайтеся, що у вас є надійні дверцята для котів (які активуються магнітом або мікрочипом), що запобігають входу у ваш дім інших котів. Якщо ви помітили порушників, які вкотре намагаються пробратися сюди, спробуйте відігнати їх, щоб не дозволяти їм заходити в особистий простір вашої кішки.
  • Ви нещодавно придбали або втратили іншого кота? Переконайтеся, що ваш кіт усе ще відчуває себе в безпеці та знає, що все, наприклад їжа, вода, лоток для туалету, ліжко та іграшки, як і раніше легкодоступні, і не буде захоплено вашим новоприбулим або видалено після смерті іншого вашого вихованця. Можливо, вам доведеться розмістити їхні особливі речі в різних місцях, щоб заспокоїти кота. Дізнайтеся більше порад про те, як прийняти вдома нового кота.
  • У вас нові меблі, ремонт або ви переїхали в інший дім? Усе це може збентежити вашу кішку та збільшити ймовірність бризкання, тому повільно знайомте її з новим оточенням та дайте їй час звикнути. Ви також можете спробувати обережно потерти обличчя вашої кішки м’якою тканиною, щоб отримати її природні феромони, і протерти цією тканиною нові меблі або незнайомі місця на рівні кішки. Це поширить її запах і допоможе почуватися безпечніше.
  • Запитайте ветеринара про синтетичні котячі феромони, які можна використовувати подібним чином і які можуть бути корисними при вирішенні проблем, пов’язаних зі стресом.

Які медичні причини бризкання кішок?

Деякі кішки бризкають вдома, тому що у них проблеми зі здоров’ям, тому, якщо ваша кішка бризкає вдома, відвідайте з нею ветеринара для огляду. Наприклад, хвороба нижніх сечовивідних шляхів у кішок (FLUTD) є поширеним станом, який піддається лікуванню, і може бути потенційно небезпечним для життя, якщо його ігнорувати. Зазвичай це викликає закупорку або часткову закупорку сечовивідних шляхів, що ускладнює або майже унеможливлює сечовипускання.

Причини та методи лікування FLUTD дуже відрізняються від бризкання, тому радимо поговорити з ветеринаром, якщо ви вважаєте, що бризкання може мати медичну, а не емоційну причину.

Чищення котячої сечі

Кішки часто бризкають те саме місце знову і знову, тому, якщо ви помітили певну манеру поведінки, перевірте це місце, потім ретельно очистіть його 10% розчином біологічного прального порошку, промийте холодною водою і дайте йому просохнути. Після цього промийте спиртом (можна придбати у ветеринара або в аптеці) і знову дайте йому висохнути. Тепер у вас має бути чисте місце без запаху!