Ваш улюбленець - наше натхнення.
кіт лежить на колінах власника

Чому коти мнуть лапами?

Читати 5 хв

Коли кіт мне лапками вас або ковдру — це чарівна поведінка, яку зазвичай можна побачити, коли вони в гарному настрої! Можливо, вам цікаво, чому вони це роблять, і ви хочете з’ясувати причину такої поведінки, тому читайте далі нашу статтю.

Розминання лапками – звичайна поведінка котів, яка часто проявляється у вигляді ритмічного штовхання лапами всередину та назовні по черзі. Багато людей думають, що це виглядає так, ніби вони місять тісто. Коти люблять робити це на м’яких поверхнях, таких як зручні ковдри, м’які подушки або найчастіше на ваших колінах!

 

Що таке розминання лапками?

Більшість котів мнуть лапами, але не всі роблять це однаково. Там, де рух їхніх лап зазвичай залишається незмінним, супутні дії можуть відрізнятися. Деякі будуть муркотіти дуже голосно, інші можуть робити це тихо, інші можуть робити це лише передніми лапами, тоді як деякі докладуть усіх сил і використають усі чотири. Крім того, коли коти мнуть лапами, часто здається, що вони перебувають у стані трансу. Це просто означає, що вони повністю розслаблені.

Чому коти мнуть лапами?

Насправді є багато причин, чому коти мнуть лапами, але головна з них полягає в тому, що це інстинктивна риса, яку вони успадковують з дитинства. Коли кошенята годуються від матері, вони мнуть лапками животи своїх матерів, щоб стимулювати потік молока з сосків.

Ось чому іноді коти можуть пускати слину, роблячи це, або можуть смоктати м’який предмет, наприклад ковдру чи подушку, оскільки вони чекають молока, яке раніше надходило під час цього руху.

Хоча це може здатися незвичайним, що ця звичка все ще присутня, коли вони дорослішають, за словами Блакитного хреста, це насправді величезний комплімент для вас, тому що коли вони це роблять, це означає, що вони почуваються щасливими та в безпеці з вами, подібно до того, як вони почувались із матір'ю!

 

Роблячи гніздо

Інша теорія щодо розминання лапками полягає в тому, що це поведінка котів, яка передалася від їхніх диких предків. Дикі коти будуть м’яти купи листя або високу траву, щоб створити гніздо для себе та своїх дитинчат, або щоб розслабитися та спати. Роблячи це з землею, вони не лише створюють м’яке гніздо – подібно до того, як ми розпушуємо подушки, - вони також перевіряють наявність хижаків, здобичі чи небезпечних речей, захованих у листі. Отже, коли ваш домашній кіт робить це з вашими колінами, це може бути вкоріненою звичкою з їх дикої історії!

 

Розмітка території

Можлива відповідь на питання, чому коти мнуть лапами, полягає в тому, що вони намагаються позначити свою територію, оскільки в їхніх лапах є пахучі залози, які виділяють феромони. Розсуваючи лапи всередину та назовні, вони активують ці залози, тож вони можуть робити це на ваших колінах, щоб позначити вас як свого та попередити інших котів, щоб вони відступили.

 

Сезон спаровування

Кішки можуть м'яти вас лапами під час тічки, що сигналізує котам про їхню готовність до спарювання. Вони також можуть ставати надто голосними, проявляти більше ласки, ніж зазвичай, та просити випустити їх на вулицю.

Стерилізація може знизити таку поведінку, якщо вона викликана тічкою. Очевидно, стерилізація також допомагає запобігти небажаній вагітності та деяким захворюванням. Для більш детальної інформації ознайомтеся з частими запитаннями про стерилізацію котів.

 

Що робити, якщо вам боляче коли кіт мне вас лапами

Деякі коти випускають кігті, коли мнуть вас, що може створити відчуття, ніби вони перетворюють ваші коліна на подушку для голок!

Важливо не карати їх за це, адже це інстинктивна поведінка, і вони просто вдячні на вашу прихильність. Однак, існує кілька методів, які можна застосувати, щоб зменшити ризик отримання подряпин.

Якщо ваша кішка надто сильно впивається кігтями, спробуйте покласти між вами м’який бар’єр, наприклад подушку або ковдру. Ви також можете заохотити свого кота лягти та розслабитися, погладивши його та обережно поклавши на коліна. Щоб відвернути увагу кота, можна використати веселу іграшку, і він швидко перестане впиватися кігтями.

Сподіваюся, це пояснило, чому коти мнуть лапами вас або речі, і тепер ви розумієте, що це слід сприймати як найвищу похвалу, яку ваш кіт може вам висловити.