Ваш улюбленець - наше натхнення.
Англійські породи собак
Сім'я з чотирьох осіб грає з чорним цуценям

Найкращі породи собак для дітей

Читати 5 хв

Рішення поповнити свій дім чотирилапим улюбленцем — надзвичайно хвилююче для всіх, але якщо у вас є діти, знайти відповідну породу може бути складно. Ми створили цю статтю, щоб розповісти вам усе про найкращі породи собак для дітей, щоб допомогти вам обрати ту, яка найбільше підходить саме вам.

Собаки та діти можуть бути чудовою парою! Вони заохочують дітей займатися спортом і цінувати перебування на свіжому повітрі, а також допомагають розвивати соціальні навички як у собаки, так і в дитини. Роздумуючи над тим, щоб завести чотирилапого друга в домі, батьки часто турбуються про породи собак для дітей, оскільки є породи, які схильні менше контактувати з ними.

Які характеристики роблять собаку гарним сімейним улюбленцем?

Перш за все, це, як правило, не стільки порода вашого собаки, скільки його індивідуальний характер. Якщо ви хочете розділити свій дім із цуценям і дитиною, обраний вами собака повинен володіти наступними характеристиками:

  • Спокійний і врівноважений темперамент. Песик має бути досить спокійним і терплячим, щоб впоратися з активністю дітей і із часом стати для них чудовим другом.
  • Відповідний розмір. У середньому дуже маленькі породи собак для дітей можуть бути більш збудливими, а також більш вразливими — як батьки, ви знаєте, що діти не завжди бувають найлагіднішими. З іншого боку, великі породи собак, як правило, більш слухняні, але вони можуть випадково зачепити чи збити з ніг маленьких дітей під час гри.
  • Рівень енергії. Це багато в чому залежить від того, наскільки активна ваша сім’я. Якщо ви обираєте енергійного собаку, вам потрібно переконатися, що у вас є час для регулярних прогулянок та ігор із нею. Крім того, якщо у вас є маленькі діти, які багато бігають, не варто обирати спокійного песика.

Справа не лише у виборі найкращої породи собаки для дітей, але й у тому, щоб навчити своїх дітей бути добрими до улюбленців — це допоможе вам створити гармонійну сім’ю.

 

Які собаки добре ладнають із дітьми?

Знайти правильну собаку, яка б ладнала з дітьми, може бути складно, але, на щастя, є кілька порід собак, які добре ладнають із дітьми. Лабрадори-ретривери, золотисті ретривери, біглі та ірландські сетери грайливі та сповнені енергії, а мопси та французькі бульдоги шалено люблять свою сім’ю!

 

Найкращі породи собак для сім’ї


Тепер ви знаєте про характеристики, які роблять собаку хорошим домашнім улюбленцем, настав час розглянути породи собак, які, як правило, мають ці риси. Важливо зазначити, що хоча багато власників мають хороший досвід спілкування із цими породами собак, і вони зазвичай добре поводяться з дітьми, кожна собака — це індивідуальність, тому завжди є ризик, що це не стосуватиметься кожної окремої собаки.
 

1. Лабрадор-ретривер

Лабрадорів-ретриверів регулярно називають однією з найкращих порід собак для сім’ї. Вони люблять бути поруч із дітьми й добре ладнають з іншими домашніми улюбленцями. Це грайливий, добрий і ласкавий собака, який ніщо так не любить, як проводити час зі своєю зграєю.

Вони сповнені енергії та неймовірно розумні, тому добре підходять тим, хто веде активний спосіб життя. Єдине, що слід пам’ятати про цю породу, — молоді особини, як правило, досить буйні, стрибають і підстрибують, тому, якщо у вас є дуже маленькі діти, треба це врахувати

2. Пудель

Багато хто часто недооцінює пуделя через його модний стереотип шикарної собаки, але це не відповідає дійсності. Спочатку виведені як робочі собаки, пуделі надзвичайно розумні, мають багато енергії для ігор із дітьми, а також загалом добрі та виховані, якщо їх достатньо розважати. Вони також чудово підходять для сімей з алергіками, оскільки вважаються гіпоалергенними собаками, враховуючи, що вони дуже мало линяють.

3. Бернський зенненхунд

Бернські зенненхунди, яких часто називають «лагідними гігантами», мають милий, веселий характер. Якщо вони добре соціалізовані, це одна з найкращих порід собак для дітей, оскільки вони зазвичай дуже терплячі та добрі. Особливо добре підходять для сімей із дітьми старшого віку, які люблять займатися активним відпочинком на свіжому повітрі, таким як походи, кемпінги та дослідження. Однак ця сімейна порода собак не підійде для дуже маленьких дітей, оскільки вони можуть легко збити їх із ніг і випадково поранити під час гри.

4. Бігль

Біглі не тільки вважаються однією з найкращих порід собак для сім’ї, але й однією з найдружелюбніших порід взагалі. Енергійні та зухвалі особистості, вони люблять свою зграю і ніщо так не подобається їм, як бешкетувати зі своїми меншими товаришами. І, попри свою збудливу натуру, ці собачки, як правило, дуже толерантні та спокійно ставляться до дітей.

5. Золотистий ретривер

Золотисті ретривери, як і лабрадори-ретривери — це великі породи собак для дітей, які неймовірно популярні у сім’ях, настільки, що його зображують як «сімейну собаку» в багатьох телешоу та фільмах. Завдяки їхньому доброму темпераменту та дружньому ставленню, ви скоро зрозумієте, чому це так. Вони мають багато енергії та обожнюють грати з дітьми, і навіть ходять за ними, терпляче чекаючи наступної можливості пограти (або пообніматися)!

6. Кавалер-кінг-чарльз-спанієль

Кавалер-кінг-чарльз-спанієль — ласкаві та люблячі собаки, які, як правило, чудово ладнають як із дітьми, так і з іншими домашніми тваринами. Ця маленька порода собак обожнює увагу й завжди готова до гарної гри із членами своєї родини. Крім того, це досить спокійні, розслаблені собаки, які дуже добре ставляться до дітей. Вважається, що кавалер-кінг-чарльз-спанієль дуже рідко проявляє будь-яку агресію.

7. Стаффордширський бультер’єр

Це може вас здивувати, але стаффордширський бультер’єр насправді вважається однією з найкращих порід собак для дітей і навіть заслужив назву «собака-няня». Якщо їх добре соціалізувати, вони мають милий характер і абсолютно люблять життя, людей та ігри зі своєю сім’єю. 

Перераховані вище породи — це лише ті, які загалом мають рекомендовані риси, необхідні для того, щоб впоратися із сімейним життям, але вам також потрібно буде зіграти свою роль. По-перше, завжди купуйте собаку в перевіреного заводчика (або візьміть собаку з притулку), тоді соціалізація та дресирування допоможуть вам отримати чудового сімейного улюбленця.

Важливо також зазначити, що дресирування потребує не лише ваш собака, але й ваші діти. Їх потрібно навчити бути добрими та толерантними, а також розпізнавати ознаки поведінки собаки, щоб ваші діти знали, коли цуценяті потрібен особистий простір.