Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.

Норвезька лісова кішка

За розміром норвезька лісова кішка перевищує середньостатистичну. Це вишукана порода з напівдовгошерстим хутром (яке влітку стає трохи коротшим). Тіло подовжене, м'язисте і сильне, з міцним кістяком. У них довгі лапи та пухнастий хвіст. Голова довга й трикутна з прямим профілем, високо посадженими вухами з китицями на кінчиках. Гладке та шовковисте хутро покриває пухнасте підшерстя, роблячи хутро водовідштовхувальним. Повністю «одягнений» кіт має гриву на шиї, манишку, «галіфе» й навіть жмутки між пальцями лап. Норвезька лісова кішка може бути будь-якого кольору, за виключенням шоколадного, лілового або забарвлення, як у сіамців, та мати будь-яку кількість білих плям на лапах, грудях, животі та морді. Очі можуть бути будь-якого кольору.

Важливо знати
  • Дуже активний та дотепний кіт
  • Соціальний та залежний кіт
  • Мовчазний кіт
  • Більша масивна порода котів
  • Потрібен щоденний грумінг
  • Негіпоалергенна порода
  • Вуличний кіт
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Норвезька лісова кішка любить людей і насолоджується їхньою компанією. Подекуди вони можуть досить наполегливо вимагати уваги. В інші моменти ці коти поводяться цілком незалежно. Вони звикли до життя на вулиці, блукання і полювання надворі. Говорять, що вони чудові «альпіністи». Ці коти можуть бути прекрасними компаньйонами завдяки своїй надзвичайній товариськості та грайливості. Ця порода розвивається дуже повільно і може не досягати зрілості навіть до чотирьох років.

Походження

Країна походження: Скандинавія

Норвезька лісова, як вважається, пішла від короткошерстих котів, завезених із Великої Британії вікінгами, та довгошерстих котів, привезених хрестоносцями до Скандинавії, і які згодом змішалися з місцевими кішками з ферм і лісів. Виникнення породи на холодній скандинавській півночі означає, що вона добре пристосована до суворих зим, міцна й витривала. Найкраща адаптація до такого клімату — подвійне хутро, яке захищає тварину від вітру й снігу та швидко сохне. Породу вперше визнали в Норвегії в 1930-му році, а в 1938-му вона вперше з'явилася на виставках котів. Норвезьких лісних кішок експортували з їхньої батьківщини лише в 1970-х роках.