Японський шпіц

Japanese Spitz

Маленький або середнього розміру японський шпіц схожий на типового шпіца. Він має товсту шерсть, «лисячу» мордочку і трикутні очі та хвіст, який скручується над спиною. Дорослі пси мають зріст 34–37 см, а дорослі суки — 30–34 см, і важать вони приблизно 5–6 кг.

 • Собака, який підходить для недосвідчених господарів
 • Потрібно елементарного дресирування
 • Enjoys gentle walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Small dog
 • Heavy drool
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Японський шпіц був виведений в Японії, але походить від білих шпіців з Північної Європи та Північної Америки, таких як німецький, російський шпіци та самоїди. Порода, яка виникла в результаті схрещень, поділилася на дві категорії за розміром. Великих назвали «само», а малих — «шпіци», і саме останні стали популярними собаками-компаньйонами в Японії, потім у Швеції, в інших країнах Європи, а згодом і в цілому світі.

Риси характеру

Спочатку трохи замкнутий з незнайомцями, японський шпіц ласкаво поводиться зі своїми близькими, яким він дуже відданий. Пильний і жвавий, він із задоволенням охороняє свій будинок та сад і гавкатиме, якщо щось незвичне приверне його увагу. Це дуже сімейний собака, який чудово ладнає з людьми та іншими тваринами.

Здоров'я

Японський шпіц — як правило, здорова порода. Як і багато інших малих порід, може страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника).

Вправи

Японський шпіц потребує приблизно одну годину повсякденного навантаження. Блискуча біла шерсть може забруднитися у вологу погоду, але після висихання будь-який бруд надзвичайно добре витирається, залишаючи собаку таким чистим, як раніше.

Харчування

Маленькі собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

М'яке підшерстя дуже товсте, а верхня шерсть пряма і довша навколо шиї, грудей і плечей, створюючи гриву. Хвіст добре вкритий шерстю. Щоб шерсть не заплутувалась, її потрібно розчісувати щіткою через день. А в період линяння необхідний щоденний грумінг.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home