Ірландський вовкодав

Irish Wolfhound

Порода ірландський вовкодав найбільша з усіх: мінімальний зріст дорослого пса становить 79 см, а суки — 71 см. Середній зріст породи становить 81–86 см; дорослі пси важать мінімум 54,5 кг, а дорослі суки — 40,9 кг. Цей величезний собака водночас витончений і спортивний. Шорстка шерсть середньої довжини буває сірого, тигрового, рудого, чорного, білого, палевого, пшеничного та сталево-сірого кольорів.

 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Giant dog
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Не сторожовий пес
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Ірландський вовкодав — стародавня порода. Записи свідчать, що великі вовкодави жили в Ірландії понад 2000 років тому. Ірландський вовкодав — собака королів та дворян. Порода має довгу, захоплюючу історію: як бойовий собака (скидав воїнів з коней та колісниць) та мисливець на вовків. Останній вовк був убитий в Ірландії в 1786 році, і популярність породи почала знижуватися. Великий голод у 1840-х роках тільки погіршив ситуацію, але ентузіасти все ж таки відродили породу.

Риси характеру

Ірландський вовкодав — доброзичливий і добрий, це ніжний гігант собачого світу. Проте цуценята та молоді собаки енергійні та буйні, тому можуть бути не ідеальним вибором для сім'ї з маленькими дітьми. Він чудово ладнає з іншими собаками, але деяких може налякати своїм розміром. Дуже величезний розмір цього собаки робить його непридатним для багатьох сімей, але для тих, хто здатний задовольнити його потреби, він стане відданим компаньйоном.

Здоров'я

При меншій тривалості життя, ніж у більшості порід, найсерйознішими проблемами зі здоров'ям, до яких схильний ірландський вовкодав, є тип раку кісток, при якому захворювання особливо швидко розвиваються, та серцеві захворювання. Відомі спадкові хвороби включають захворювання печінки та очей, але завдяки регулярним обстеженням та ретельним програмам розведення ці захворювання зустрічаються відносно рідко.

Вправи

Він хоч і величезний, але активний, на диво швидкий і спритний собака. Дорослому, здоровому ірландському вовкодаву потрібні щонайменше дві години повсякденного навантаження. Слід бути обережним і не давати багато повсякденного навантаження молодим собакам, щоб уникнути проблем з кістками.

Харчування

Собаки гігантських порід не тільки мають гігантський апетит, але й потребують збалансованого раціону, що включає різноманітні мінерали й вітаміни, аби задовольняти потреби суглобів і хрящів. Ірландські вовкодави мають схильність до здуття і проблем зі шлунком; старайтесь годувати їх частіше, але меншими порціями, щоб мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Груба, жорстка шерсть породи ірландський вовкодав не потребує значного догляду — достатньо розчісування щіткою декілька разів на тиждень.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home