Фінський шпіц

Finnish Spitz
Це собака середнього розміру, дуже схожий на шпіца (із загостреними вухами, як у лисиці, густою шерстю і пухнастим хвостом, скрученим над спиною). Дорослі пси мають зріст 43–50 см, а суки — 39–45 см. Дорослі собаки важать 14–16 кг. Шерсть золотаво-руда або коричнево-руда на спині, зі світлішими ділянками та підшерстям світлішого кольору (докладніше див. Стандарт породи).
 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys gentle walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Medium dog
 • Не має значення
 • Сильна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Фінський шпіц був мисливською собакою протягом століть і використовується для полювання і донині у своїй рідній країні, де він вистежує глухаря та тетерева й гавкає, щоб показати мисливцеві місцеперебування птахів. У минулому він допомагав полювати на велику дичину, таку як лось та ведмідь. Галасливість і сміливість зробили його також ідеальним собакою-охоронцем. Національна порода Фінляндії, яка зараз там дуже популярна, майже не вимерла у другій половині XIX століття, оскільки через поліпшення транспортної інфраструктури фінських шпіців почали активно схрещувати з іншими собаками. Пізніше віддані своїй справі заводчики багато працювали заради майбутнього цієї породи.

Риси характеру

Доброзичливий, жвавий фінський шпіц завжди пильний, сміливий і відважний, і дуже прагне полювати. Хоча він досить незалежний, але відданий своїм близьким і обожнює дітей, що робить його хорошим сімейним собакою. Він від природи галасливий, і його потрібно навчити команді «Мовчати!»

Здоров'я

Фінський шпіц — як правило, здоровий собака, і ця порода не страждає на серйозні захворювання.

Вправи

Фінському шпіцу необхідна одна година вправ щодня, хоча він із радістю виконає більше. Він насолоджується холодною погодою, як і слід було очікувати, тому для тих, хто полюбляє прогулянки в гарну погоду, він не підійде! Будьте готові до того, що мисливські інстинкти цього собаки вирвуться на свободу, коли він буде без повідця. Тому робіть вправи лише в безпечних місцях, де нема машин, і переконайтесь, що собака відповідає на кликання.

Харчування

Дієта вашого собаки повинна мати правильний баланс з усіх головних груп поживних речовин і включати постійне забезпечення прісною водою. Крім цього, важливо регулярно оцінювати стан тіла, щоб перевірити, чи залишається ваш собака в ідеальній формі, а також не забувати годувати його принаймні двічі на день згідно з рекомендаціями щодо призначеної для нього їжі.

Грумінг

Шерсть фінського шпіца середньої довжини і складається з товстого підшерстя, яке є доволі коротким і вкрите зверху шаром грубої шерсті. Шерсть на тулубі середньої довжини з довшими пачосами (на хвості і задній стороні лап). На голові і передній стороні лап шерсть коротша. Комірець (навколо шиї та плечей) більш рясний у псів. Розчісування двічі на тиждень буде більше ніж достатньо, хоча в період линяння шерсть потребуватиме щоденного догляду.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home