Ештрельська гірська вівчарка

Estrela Mountain Dog
Цей великий, потужний спортивний собака, який за типом нагадує мастифа, у дорослому віці має зріст близько 65–72 см (пси) або 62–68 см (суки) та важить 30–50 кг. Його шерсть буває двох типів: довга або коротка, яка може бути палевого, тигрового, вовчого або чорного кольору.
 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно додаткового дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти одна чи дві години щодня
 • Large dog
 • Не має значення
 • Сильна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає, попереджає про небезпеку та фізично захищає
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Спочатку представники цієї породи з Ештрельських гір, що на півночі Португалії, вважались собаками-охоронцями. Вони або походять від собак типу мастиф, яких римляни привезли з собою на Піренейський півострів, або з'явилися водночас з набігом вестготів. Ніхто точно не знає історії походження породи, але, незалежно від цього, немає сумнівів у тому, що ештрельська гірська вівчарка — одна з найдавніших порід у Португалії, яка впродовж століть охороняла овець та кіз від хижаків, наприклад, вовків. За ці роки порода мало змінювалася, бо весь цей час знаходилася в ізольованій географічній зоні.

Риси характеру

Ештрельська гірська вівчарка віддана своїй сім'ї, яку вона дуже любить; а з іншими вона дуже стримана, тому особливо важлива рання, повна соціалізація з людьми та постійне навчання. Як і інші собаки-охоронці, цей пес пильний і від природи галасливий. Як для свого розміру, він на диво спритний, тому рекомендується високе огородження, мінімум 180 см заввишки.

Здоров'я

Ештрельська гірська вівчарка — як правило, здорова і міцна порода. Однак, як і багато інших порід, вони можуть страждати на дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати стегна. Вони також схильні до хвороби серця, яка поширена серед багатьох великих порід собак.

Вправи

Виведений для патрулювання гір, цей собака може ходити кілометрами. Він дуже витривалий, але приблизно однієї години вправ йому цілком достатньо. Він на диво грайливий, враховуючи його розміри, і буде насолоджуватися іграми зі своїм власником. Він може бути впертим, але, як правило, це життєрадісний собака і любить брати участь в іграх типу «пошук» та «порятунок», а також у вправах на слухняність та спритність.

Харчування

У порівнянні з собаками менших порід собаки великих порід не тільки мають підвищений апетит, але й потребують збалансованого раціону з різних поживних речовин, що містить мінерали і вітаміни.

Грумінг

Ештрельська гірська вівчарка є з двома типами шерсті — довгошерста і короткошерста. В обох подвійна шерсть складається з густого підшерстя і товстого верхнього шару, який трохи жорсткіший за текстурою. На голові і передній стороні лап шерсть коротша, а на хвості і задній стороні лап — довша (пачоси). Довгошерстий різновид має, зрозуміло, довшу шерсть і більш товстішу гриву навколо шиї і грудей, яка особливо помітна у псів. Ештрельська порода потребує грумінгу двічі на тиждень, особливу увагу треба приділяти місцям з довшою шерстю, яка схильна до заплутування.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home