Коллі (довгошерстий)

Collie (Rough)

Довгошерсті коллі — це благородні гарні собаки середнього або великого розміру з чарівним виразним поглядом. Вони мають рясну шерсть, яка буває соболиного, соболино-білого, трикольорового та мармурово-блакитного кольору, а також витягнуті, виточені голови. Дорослі пси мають зріст 56–61 см і важать 27–34 кг, а дорослі суки — 51–56 см і важать 23–30 кг.

 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти одна чи дві години щодня
 • Large dog
 • Сильна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Вважається, що порода довгошерстий коллі походить від собак, які супроводжували римських загарбників у 50 році до н. е., та місцевих шотландських собак. Вони, ймовірно, отримали свою назву від чорних овець колі, виведених у Середньо-шотландській низовині. У 1860-х королева Вікторія захопилася цими собаками, коли відвідала свій шотландський маєток в Балморалі, і забрала їх до Віндзорського замку. На той час відомий як шотландська вівчарка, довгошерстий коллі вперше з'явився на вивідному колі Бірмінгемської виставки собак і незабаром став дуже популярним.

Риси характеру

Довгошерсті коллі мають доброзичливий характер з мінімальним рівнем нервозності або агресії. Це щасливі собаки, які дуже прив'язуються до своєї сім'ї. Вони ретельно захищають своє домашнє середовище, але тепло прийматимуть запрошених друзів. Довгошерсті коллі вчаться дуже швидко і їм дуже подобається, коли їм дають нові завдання.

Здоров'я

Як і багато інших порід, довгошерстий коллі може страждати на різні спадкові захворювання очей та дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати очі та стегна.

Вправи

Як не дивно, але довгошерсті коллі не потребують занадто багато фізичних вправ і легко адаптуються до сімейних обставин. Вільний біг — це добре, але слід давати їм час на гру та вправи з м'ячем. Для дорослого собаки необхідна одна година щоденних вправ, хоча він із радістю виконає більше.

Харчування

У порівнянні з собаками менших порід собаки великих порід не тільки мають підвищений апетит, але й потребують збалансованого раціону з різних поживних речовин, що містить мінерали і вітаміни. Довгошерсті колі мають схильність до здуття і проблем зі шлунком; якщо годувати їх частіше, але меншими порціями, це допоможе мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Для рясної подвійної шерсті породи довгошерстий коллі необхідним є розчісування щотижня, щоб запобігти значному збиванню. Підшерстя м'яке й опушене, щільно прилягає до шкіри, а зовнішня шерсть жорстка і пряма. Під час линяння корисним буде щоденне розчісування. Слід контролювати довжину пачосів на передніх лапах і хвості з допомогою періодичного підстригання.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home