Чеський тер'єр

Cesky Terrier

Чеський тер'єр — це коротконогий собака середнього розміру або маленький. Дорослі тер'єри мають зріст 25–32 см та вагу 6–10 кг. Ідеальний зріст дорослих псів — 29 см, а сук — 27 см. Їхня довга шерсть буває сіро-блакитною або світло-коричневою.

 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys gentle walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Small dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Порівняно нова порода, цей національний собака Чехії був виведений Франтішеком Гораком, селекціонером і генетиком, в 1949 році. Горак захоплювався полюванням і вирішив схрестити шотландського тер'єра із сіліхем-тер'єром, щоб вивести меншого собаку, який би працював у зграї, а також під землею, і поміщався б у норі краще, ніж шотландський тер'єр та сіліхем-тер'єр. Порода собак чеський тер'єр використовувалася для полювання на багатьох тварин — від лисиці, кролика та дичини до кабана!

Риси характеру

Чеський тер'єр — це ніжно-добродушний тер'єр, коли мова йде про ставлення до людей. Він може бути відстороненим із незнайомцями, але дружить із тими, кого знає. Його робочі інстинкти все ще проявляються. Це міцний і рухливий собака, з неабиякою кількістю енергії та витривалості. Він може бути впертим, але при правильній мотивації здатний продемонструвати свою універсальність і брав участь у кінологічних видах спорту, де потрібні слухняність та спритність.

Здоров'я

Чеський тер'єр — як правило, дуже здоровий собака. Однак, як і багато інших маленьких порід, вони також можуть страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника).

Вправи

Чеський тер'єр потребує приблизно одну годину фізичних вправ щодня. Його мисливські інстинкти можуть вийти на перший план під час прогулянки без повідця. Тому, перш ніж випускати собаку без повідця в громадських місцях, переконайтеся, що він добре відповідає на кликання.

Харчування

Маленькі собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

Дещо хвиляста шерсть середньої довжини цих собак потребує значного догляду, хоча і менше, ніж у порід тер'єрів, яким потрібно продирати шерсть вручну. Собакам породи чеський тер'єр потрібно підрізати шерсть кожних шість-вісім тижнів і розчісувати хоча б раз на тиждень, особливу увагу приділяючи довгій шерсті на морді, лапах і животі.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home