Блакитний гасконський басет

Basset Bleu de Gascogne
Блакитний басет — це гончак, який має благородний вигляд, з типовими для басетів довгим тілом і короткими лапами. Потужний, атлетичний, але не важкий і не громіздкий. Порода середнього розміру: дорослий собака має зріст 30–38 см і важить приблизно 7–9 кг. Найяскравішою особливістю є забарвлення: чорний на білому тлі, покритий чорними плямами, що надає шерсті блакитного відтінку. Типове забарвлення в гончаків — підпале — також є їхньою особливістю (докладніше див. Стандарт породи).
 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно додаткового дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти одна чи дві години щодня
 • Medium dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Мінімальна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Не сторожовий пес
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Прекрасний сімейний собака

Походження

Франція є батьківщиною багатьох гончаків. І як випливає з назви породи, до них також відноситься порода собак блакитний гасконський басет — це собака родом з області Гасконь на південному заході Франції. Блакитні гончаки з цього регіону згадуються ще в XII столітті, і, як стверджувалося, вони допомагали полювати на кабанів, вовків та оленів. Порода ледь не вимерла на початку ХХ століття, але довгоногий голубий гасконець використовувався в селекційних програмах, щоб не дати вимерти породі блакитний басет.

Риси характеру

Блакитний гасконський басет ніжний до своєї родини та друзів, але трохи відсторонений з іншими. Він повинен бути кмітливим і водночас зухвалим — слова, які рідко зустрічаються в стандартах собачих порід, і це говорить про те, що такий собака справді єдиний у своєму роді! Як і всі гончаки, блакитний басет дуже радіє, коли, зацікавлений запахом, носом утикається в землю.

Здоров'я

Блакитний басет майже не страждає на спадкові захворювання. Як і в інших собак з такою формою тіла, слід очікувати, що вони будуть більш схильні до проблем із хребтом та аномального розвитку суглобів.

Вправи

Як і більшість гончаків, блакитний гасконський басет може «втратити слух», коли стежить за запахом, тому дуже важливо тренувати вміння відповідати на кликання, а дресирування без повідка слід здійснювати лише в безпечних зонах, де немає машин. Він був виведений для тривалих, повільних полювань, тому це швидше «прихильник великих дистанцій», ніж спринтер, і йому потрібні кілька годин для вправ щодня, щоб витратити свою енергію, а також реалізувати можливість використовувати нюх.

Харчування

Дієта вашого собаки повинна мати правильний баланс з усіх головних груп поживних речовин і включати постійне забезпечення прісною водою. Крім цього, важливо регулярно оцінювати стан тіла, щоб перевірити, чи залишається ваш собака в ідеальній формі, а також не забувати годувати його принаймні двічі на день згідно з рекомендаціями щодо призначеної для нього їжі. Блакитні басети мають схильність до здуття і проблем зі шлунком; якщо годувати їх частіше, але меншими порціями, це допоможе мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Коротка щільна шерсть потребує мало догляду — грумінг раз на тиждень, щоб забрати відмерлі волосини і щоб шерсть мала здоровий вигляд. Час від часу господарі можуть купати цю собаку. Ретельного догляду потребують вуха, оскільки через обмежене обтікання повітрям можуть виникати вушні інфекції.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home