Анатолійська вівчарка

Anatolian Shepherd Dog
Дорослий самець породи собак карабаш — це гігантський, міцної статури собака типу мастифа, який має зріст 74–81 см, а сука — 71–79 см. Дорослі собаки важать 50–64 кг, а суки — 41–59 кг. Коротка, густа шерсть може бути будь-якого кольору, з характерною чорною маскою та вухами або без, часто палевого кольору або темно-палевого, іноді з білим.
 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно додаткового дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти одна чи дві години щодня
 • Giant dog
 • Heavy drool
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Тихий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає, попереджає про небезпеку та фізично захищає
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Анатолійська вівчарка, також відома як карабаш, — давня порода, яка походить від мастифів та охоронців отари на Близькому Сході. Високі, спортивні та потужні, ці собаки захищали домашніх тварин від таких лютих хижаків, як ведмеді та вовки. Зараз їх використовують для охорони отари овець та кіз у Туреччині. Вони стали емблемою країни та отримали назву «кобан копегі» (у перекладі — «вівчарський собака»).

Риси характеру

Робоче життя залишило слід на цій породі і це відчувається донині — він від природи вороже ставиться до всіх, хто зазіхає на його територію, незалежний та дуже розумний. Через сильний інстинкт охороняти необхідна рання та тривала соціалізація та терпляче навчання. Переконайтеся, що з вашого саду неможливо втекти завдяки наявності високих, можливо, подвійних огорож. Обов'язково давайте йому завдання, оскільки, якщо собака буде нудьгувати, то може стати злобливим або створити проблеми.

Здоров'я

Анатолійська порода собак, як правило, дуже міцна, але, як і багато інших порід, її представники можуть страждати на дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати стегна.

Вправи

Враховуючи розмір, йому не потрібно багато фізичних вправ; 2 одногодинні прогулянки на день мають зробити його щасливим. Йому подобається гуляти — робочі предки проходили багато-багато миль із кочовими пастухами.

Харчування

Собаки гігантських порід не тільки мають гігантський апетит, але й потребують збалансованого раціону, що включає різноманітні мінерали й вітаміни, аби задовольняти потреби суглобів і хрящів. Анатолійські вівчарки мають схильність до здуття і проблем зі шлунком; старайтесь годувати їх частіше, але меншими порціями, щоб мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Шерсть надійно захищає турецьку вівчарку найхолоднішою зимою і найспекотнішим літом. Коротка і щільна з товстим підшерстям, вона потребує розчісування один-два рази на тиждень. Протягом сезону линяння значно линяє.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home