ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОЯВИ ЦУЦЕНЯТИ ВДОМА?
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОЯВИ ЦУЦЕНЯТИ ВДОМА?
ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОЯВИ ЦУЦЕНЯТИ ВДОМА?

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОЯВИ ЦУЦЕНЯТИ ВДОМА?

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ПОЯВИ ЦУЦЕНЯТИ ВДОМА?

Коли в домі з’являється цуценя, всіх переповнюють почуття та емоції. І цілком нормально, коли здається, що ви про щось забули, або що не встигли належним чином підготувати будинок до появи нового мешканця. Не панікуйте, а плануйте заздалегідь. Завжди краще підготувати усі необхідні речі до того, як розпочнеться уся метушня із появою цуценяти.
У цій статті ми допоможемо розібратися, про що саме потрібно подбати, аби ваш дім був комфортним місцем для вашого домашнього улюбленця. Отже, що потрібно для появи цуценяти вдома?

Нашийник

Коли цуценя з’являється в домі, надіньте на нього нашийник. Це важливо зробити якомога швидше, адже нашийник – щось на кшталт ідентифікаційної мітки для вашого цуценяти. На ньому слід розмістити інформацію про собаку та ваші контактні дані, тож якщо цуценя загубиться, його легше буде відшукати.
Можливо, вам доведеться потренувати цуценя, аби воно звикло до нашийника. Переконайтеся, що ви придбали нашийник потрібного розміру. Надто щільний може завдати болю тварині, а у надто вільному вона може заплутатися і впасти.

Ліжко

Ясна річ, цуценяті потрібне власне місце для сну. Ліжко – одна з основних речей, про котру вам потрібно подбати до появи домашнього улюбленця. Ви можете обрати класичний варіант спального місця, або ж його більш сучасну альтернативу. Це – справа вашого смаку. Багато хто обирає те ліжко, котре пасуватиме до інтер’єру будинку й водночас задовольняє усі потреби цуценяти. Переконайтеся, що обрали ліжечко потрібного розміру: не надто тісне і не надто просторе. Вашому улюбленцю має бути у ньому комфортно, щоб він мав можливість витягнутися у повний зріст.
Обираючи ліжко для цуценяти, не поспішайте. Пам’ятайте, воно, швидше за все, стане для нього його безпечним місцем. Іншими словами, це буде його місце, де він буде відпочивати, або ховатися, коли йому сумно. Подумайте, як часто ви плануєте замінювати ліжко вашого домашнього улюбленця. Якщо не часто, то придбайте те, котре буде комфортним для цуценяти, коли воно виросте.

Миски для їжі та води

Миски для їжі та води – основні речі, котрі потрібні вашому цуценяті. Вони можуть бути декількох видів: пластикові, зі сталі або навіть з підігрівом. Вивчіть пропозиції на ринку й підберіть ті, котрі найбільше підходять вашому цуценяті. Купуйте миски правильного розміру, бо миски для чихуахуа не підійдуть для датського дога.


Повідок

Цей аксесуар дуже важливий, особливо коли ви починаєте вигулювати вашого домашнього улюбленця. Повідок повинен бути міцним і підходити до розміру вашого цуценяти. Також важливо визначитись з довжиною повідка. Він не повинен бути занадто довгим або занадто коротким.

Бар’єр для сходів

Якщо мешкаєте у кількаповерховому будинку, встановіть спеціальний бар’єр перед східцями. Сходи можуть бути надто великими для цуценяти. У нього може забракнути рухових навичок, аби впоратися із цією перешкодою.
Бар’єр допоможе зробити ваш дім ще більш безпечним місцем для вашого цуценяти. Так ви попередите імовірність того, що домашній улюбленець випадково впаде і травмується.

Клітка для перевезення тварини

Клітка для перевезення тварини – надзвичайно важлива річ в арсеналі аксесуарів для вашого цуценяти. Вони потрібні, коли подорожуєте із домашнім улюбленцем або везете його до ветеринарного лікаря. У клітці йому безпечно. Клітки бувають різних типів та розмірів. Оберіть ту, котра найбільше відповідає вашим потребам. Важливо також, аби вона не була надто просторою, бо цуценя почуватиметься розгубленим у ній.
Можливо, вам доведеться привчати цуценя до клітки поступово, щоб воно її не боялось.

Їжа

Годувати цуценя правильно змалку – дуже важливо. Цуценята мають неймовірний заряд енергії й водночас активно вивчають світ довкола. А це – досить виснажливе заняття. Вони багато сплять, відновлюючи свої сили. Проте цуценята потребують збалансованого харчування, котре допоможе їм рости, розвиватися фізично та розумово.
Раціон, розроблений спеціально для цуценят – важлива частина догляду за ними. Обираючи виробника, не поспішайте. Оберіть той корм, котрий буде поживним і допомагатиме вашому цуценяті рости та розвиватися. Наприклад, корм DOG CHOW® (ДОГ ЧАУ). З ягням. Сухий повнораціонний корм для цуценят віком до 1 року.

Гігієнічні пакети для прибирання за тваринами на прогулянці

Вигулюючи домашнього улюбленця, ви маєте дбати про чистоту довкілля. Тому подбайте про спеціальні гігієнічні пакети для прибирання за тваринами до того, як завести цуценя. Можна придбати біопакети, котрі повністю розкладаються і не шкодять довкіллю.

Іграшки та ласощі

Іграшки дуже потрібні вашому цуценяті. І не лише для того, аби розважити його, але й навчити нових навичок. Тож вкрай важливо придбати іграшки для розгризання. Усі цуценята проходять етап прорізування зубів, і якщо вони не матимуть іграшку-жуйку, то гризтимуть все довкола. Наприклад, ваше взуття чи одвірки.
У цій статті ми навели перелік найбільш необхідних речей для цуценяти, про котрі вам потрібно подбати перед появою цуценяти в домі. Ви завжди можете звернутися до цієї шпаргалки, якщо про щось забудете.