ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ЦУЦЕНЯМ, ЯКЩО ВИ ПРАЦЮЄТЕ?
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ЦУЦЕНЯМ, ЯКЩО ВИ ПРАЦЮЄТЕ?
ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ЦУЦЕНЯМ, ЯКЩО ВИ ПРАЦЮЄТЕ?

Як доглядати за цуценям, якщо ви працюєте?

Як доглядати за цуценям, якщо ви працюєте?

Багато хто хотів би мати вдома цуценя, та думає, що не зможе доглядати за ним, оскільки увесь день працює. Чи розумно заводити домашнього улюбленця за таких обставин і чи можливо забезпечити йому належний догляд, маючи щільний робочий графік? У статті ми розглянемо ці та інші питання, спробуємо з’ясувати, як саме ви можете доглядати за цуценям, навіть якщо маєте 8-годинний робочий день.

Що потрібно цуценяті?

Коли цуценя вперше ступає за поріг вашого дому, йому варто приділити багато уваги. Як і новонародженого малюка, його потрібно навчити багатьом речам, пояснити, що воно може робити, а що – ні, оточити турботою, аби цуценя не почувалося самотньо. Цуценята багато сплять. Години, коли вони активні, можуть варіюватися протягом дня, і саме цей час – найбільш вдалий для навчання. Ось декілька порад, які допоможуть вам забезпечити догляд за цуценям у перші дні його перебування у вашому домі, якщо ви працюєте повний робочий день.

Візьміть двотижневу відпустку

Доглядати за цуценям, перебуваючи весь день на роботі, досить складно. Тож було б непогано, щоб ви змогли взяти тиждень-два відпустки, коли привезете улюбленця додому. Цуценята потребують постійної уваги, коли вони вперше опиняються вдома: їм потрібно навчитися поводитися в оселі, дослідити нове середовище, їх необхідно годувати і просто оточити турботою. Якщо ви у цей період будете поруч і контролюватимете процес адаптації вашого домашнього улюбленця, це допоможе вам встановити з ним зв'язок, що дуже важливо.

Спробуйте працювати з дому

У деяких компаніях є така практика: можна виконувати роботу дистанційно. Поцікавтеся у вашого керівництва, чи передбачає корпоративна політика можливість працювати з дому. Якщо так, то ви зможете продовжувати виконувати вашу роботу й водночас бути поруч з вашим домашнім улюбленцем у непростий для нього період.

Попросіть близьких приглянути за цуценям

Якщо у вас немає можливості змінити свій робочий графік, попросіть близьких час від часу відвідувати цуценя, доки ви на роботі. Нехай вони проводять деякий час з вашим домашнім улюбленцем. Так ви будете впевнені, що у цуценяти є компанія і за ним хтось приглядає.

Попросіть сусідів час від часу навідуватися до цуценяти

Якщо ваші рідні живуть надто далеко, аби приглянути за цуценям за вашої відсутності, попросіть про допомогу сусідів. Якщо вони зможуть навідуватися до нього час від часу, це допоможе домашньому улюбленцю швидше соціалізуватися. Сусідам може бути простіше приглядати за цуценям, ніж вашим рідним, адже вони живуть поряд. Звісно, це залежить від того, чи вдома ваші сусіди, чи так само працюють повний день, мають вони бажання доглядати за вашим цуценям чи ні.

Найміть няню

Зрештою, є доглядальники для домашніх улюбленців, які приходять і дбають про ваше цуценя, доки ви на роботі. Розгляньте варіант найму такої людини. Завдяки своєму професіоналізму та досвіду вони можуть дресувати цуценя в ігровій формі.

Скористайтеся послугами собачого дитсадка

Чудово, коли цуценя може зростати й проходити процес соціалізації вдома, у знайомому середовищі, доки ви на роботі. Проте іноді вкрай важко знайти когось, хто міг би проводити час з домашнім улюбленцем за вашої відсутності. Якщо це – ваш випадок, скористайтеся послугами спеціального собачого дитсадка або готелю для тварин. Там про вашого цуцика дбатиме ціла команда професіоналів, у нього буде можливість взаємодіяти з іншими собаками. Непоганий варіант з огляду на те, що ваш домашній улюбленець матиме компанію, а ви – можливість забезпечити професійний догляд за ним, доки працюєте.

Чого робити не слід

Отже, як правильно доглядати за цуценятами і чого робити не слід? Не варто залишати цуценя самого на увесь день, а також у вольєрі чи клітці. Йому потрібен доступ до лотка (чи подвір’я), а також достатньо простору для ігор та фізичної активності. Натомість дайте домашньому улюбленцю можливість вільно бродити по всій оселі. Щоб забезпечити належний догляд за вашим цуценям за вашої відсутності, переконайтеся, що будинок для нього – безпечне місце. Іншими словами, приберіть усі дрібні предмети, які він може проковтнути, якомога далі від зони його досяжності. Окрім цього, варто встановити спеціальні ворота перед східцями, щоб цуценя не бігало по них й ненароком не травмувалося.

Попри все, проводьте час зі своїм цуценям

Навіть якщо ви вжили всіх заходів, про які ми говорили вище, дуже важливо, аби ви проводили багато часу з вашим домашнім улюбленцем. Переконайтеся, що він виконує усі вправи, які передбачені для його віку, і що ви приділяєте йому достатньо уваги і часу у вихідні та ввечері після роботи. Плануйте розваги і подумайте, у які саме ігри ви б хотіли пограти з вашим цуценям. Вигулювати домашнього улюбленця на повідці також важливо. Це також відповідальний період для виховання вашого собаки, адже якщо не виправити його поведінку на цьому етапі, потім зробити це буде складно. Соціалізація вашого цуценяти може відбуватися, доки ви перебуваєте на роботі. Та важливо, аби ви максимально брали участь у цьому процесі, щоб привчати його до дисципліни, дресувати і щоб він впізнавав вас як господаря.

Добре подумайте

Іноді ви можете дуже сильно хотіти завести собі домашнього улюбленця, але ваш робочий графік надто щільний. Це не рідкість, адже сьогодні ненормований робочий день – звичне явище. У такому разі перегляньте ваше рішення про те, аби завести цуценя. Цуценя потребує багато уваги та вашого часу, особливо на перших порах. Якщо ви маєте складну роботу зі значним навантаженням, або ж працюєте у вихідні, можливо, краще взяти старшу і вже треновану тварину. Надати прихисток та любов дорослому собаці – гарне рішення. Він потребуватиме менше уваги, ніж цуценя. Це може бути кращим варіантом і для вас, і для вашого домашнього улюбленця, тож спершу ретельно проаналізуйте свій ритм життя, перш ніж робити вибір.