Інструмент з контролю за фізичним станом кішки

Щоб ваш кіт залишався здоровим і щасливим, PURINA® рекомендує проводити регулярний огляд, щоб отримати оцінку фізичного стану вашого улюбленця. Ця оцінка дасть вам уявлення про вагу і здоров'я вашого чотирилапого друга.
Інструмент з контролю за фізичним станом кішки
Інструмент з контролю за фізичним станом кішки
Інструмент з контролю за фізичним станом кішки
purple cat icon

Що таке оцінка фізичного стану в балах?

Оцінка фізичного стану в балах - це чисельний показник в межах від 1 до 9, де 1 - вкрай недостатня вага, а 9 - вкрай надмірна вага. В ідеалі ваша кішка повинна мати показник близько 5, що означає здорову вагу кішки.

Ви можете скористатися нашим методом оцінки фізичного стану, щоб проводити таку оцінку будинку. Дотримуйтесь нашої покрокової інструкції, щоб провести цей простий огляд. Почнемо!

blue search icon

Перш ніж почати

Перш ніж почати, погладьте кота , приголубте, заспокойте його. Як тільки він заспокоїться, починайте оцінку його фізичного стану. Погладжуйте кота в процесі, і він навіть не зрозуміє, що його оглянули!

Purple calendar icon

Тепер, коли ви знаєте про основні зони контролю, порівняйте їх з таблицею:

Недостатня вага (1-4)

 • Ребра добре видно (у короткошерстих котів), очевидна відсутність жирового прошарку. Живіт сильно втягнутий, а хребет і тазові кістки чітко видно.
 • Ребра і хребет видно (у короткошерстих котів). М'язова тканина мінімальна, відсутність жирового прошарку очевидна, живіт помітно втягнутий.
 • Ребра промацуються під мінімальним жировим прошарком, є помітна талія. Живіт злегка втягнутий, жировий «запас» на черевці відсутній.

Ідеальна вага (5)

 • Пропорційне тіло - талія помітна, ребра промацуються під жировим прошарком. На животі є невеликий «запас». Такий стан - показник здорової ваги кота

Надмірна вага (6-9)

 • Ребра промацуються під злегка надлишковим жировим прошарком. Талія помітна, так само як і повний живіт, живіт не втягується.
 • Ребра промацуються під виразним жировим прошарком. Талія майже непомітна, живіт повний з помітними жировими відкладеннями.
 • Ребра не промацуються під жировим прошарком. Талія відсутня, повний живіт з очевидними жировими відкладеннями, жирові відкладення на спині.
 • Ребра і хребет не промацуються, жирові відкладення по всьому тілу. Живіт відвисає, талія відсутня.

І ось ви оцінили фізичний стан вашого кота – це так просто! Сподіваємося, ваш кіт в хорошій формі, але якщо у вас є сумніви щодо його стану, порадьтеся з вашим ветеринарним лікарем або зв'яжіться з нашим експертом на сайті.

Ці прості дії в догляді за котом сприяють його здоровому і щасливому життю та підтриманню здорової ваги в будь-якому віці..

Оцінка фізичного стану в балах: керівництво

Для початку просто подивіться на вашого кота. Візуальний огляд допоможе визначити, чи в нормі його вага. Огляньте його з різних точок:

 • Огляд збоку: подивіться на кота збоку. Так краще видно живіт, лінію спини і позу в цілому.
 • Огляд зверху: подивіться зверху на вашого кота. Так краще видно талію і хребет (спину)
 • При огляді беріть до уваги породу кота. Деякі коти (наприклад, сіамські) від природи стрункіші, ніж інші. У котів непомітно, чи є зайва вага, а якщо морда вашого кота здається занадто худою або, навпаки, повною, не переживайте - це просто особливість вашого улюбленця.

Після візуального огляду переходите до огляду тактильному. Потрібно перевірити три головні зони:

Ребра

Акуратно проведіть руками уздовж ребер кота, ніби погладжуючи, не надто м'яко. Ви повинні відчувати його ребра, не вдаючись до сильного натискання. Якщо ви відчули, що стирчать ребра або, навпаки, вам довелося натиснути сильніше, щоб відчути їх, можливо, у вашого кота недостатня або, відповідно, надмірна вага.

Ребра кота не повинні бути видні під шерстю, але іноді їх обриси помітні – це залежить від довжини шерсті.

Талія

М'яко проведіть руками від ребер до талії. Це чутлива зона, так що будьте делікатні! Акуратно проведіть руками по корпусу від талії до тазу, і ви відчуєте форму, схожу на пісочний годинник. Кіт з зайвою вагою може не мати такої форми.

Тактильний огляд важливий, коли ви оцінюєте талію кота, адже під шерстю вона може бути непомітна.

Живіт

Після того як ви оцінили талію, погляньте на живіт. Черевце може бути забороненою зоною у вашої тварини, так що оглядайте акуратно і уважно - якщо кіт дає зрозуміти, що йому неприємно, не змушуйте його.

Якщо ви змогли обмацати живіт, то помітили пряму лінію від грудної клітини до тазу. У котів там може бути невеликий «запас» - це абсолютно нормально, але переконайтеся, що він дійсно невеликий! Будьте впевнені: у вашого кота є зайва вага, якщо його живіт відвисає і погойдується при ходьбі.

Додаток з контролю за фізичним станом кішки