Сіамська

Siamese

Сіамська кішка — це порода середнього розміру з довгим гнучким тілом. При всій граційності та елегантності сіамці мають добре розвинуту м'язову систему. Тіло добре збалансоване й атлетичне, лапи худі, а подушечки невеликі, овальної форми. Голова анфас нагадує трикутник, що чітко звужується в маленьку мордочку. Великі рухливі вуха посаджені так, що ніби повторюють лінії трикутника. Очі орієнтальної форми, з нахилом до носа. Хвіст довгий, звужується до кінчика, без зламів. Коротке, тонке та гладке хутро має основний блідий відтінок та темне на кінчиках волосинок. Забарвлені відмітини є тільки на морді у вигляді маски, а також на вухах, лапах і хвості: це найхолодніші частини тіла. Ця порода має великий діапазон кольорів. Колір очей при будь-якому забарвленні хутра та малюнків на ньому незмінно залишатиметься яскраво-блакитним.

  • Я б хотів мати дотепного кота, який полюбляє грати.
  • Соціального й залежного.
  • Дуже галаслива кішка
  • Я б хотів струнку й елегантну породу.
  • Потребує грумінгу раз на тиждень
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме обмежений доступ надвір
  • Може знадобитися деякий період освоєння, перш ніж жити з дітьми

Походження

Сіамські кішки є однією з найпопулярніших племінних порід у Великій Британії — за кількістю їм передують тільки британські короткошерсті. Напевно, цю породу впізнати найлегше. Сіамці з'явились там, де зараз знаходиться Таїланд, і ця порода існує вже сотні років. За легендою, сіамські кішки вважалися священними й охороняли буддистські храми. До Британії сіамців завезли в 1880-х роках. Спочатку сіамська порода мала тепле кремове забарвлення з густими коричневими відмітинами, але західні заводчики, включаючи інші породи в план розведення, вивели котів з багатьма варіантами кольорів. Перші сіамці мали скошені очі та злами на хвості, але зараз ці риси вважаються серйозними недоліками.

Таїланд (колишній Сіам)

Особистість

Напевно, сіамську кішку можна впізнати не лише за її класичною зовнішністю, а й за гучною «балакучою» поведінкою. Зазвичай ця порода поводиться як товариський екстраверт і може здіймати надзвичайний галас. Сіамські кішки вимагають уваги та хочуть бути справжнім членом сім'ї. Ця кішка не зовсім підійде людям, які цілий день проводять на роботі, оскільки вона не любить лишатися наодинці. Тому гарним рішенням проблеми може стати заведення двох котів з одного приплоду! Сіамські кішки надзвичайно розумні й потребують розваг. Їм потрібні іграшки та точилки для кігтів, щоб розважатися, і представників цієї породи навіть можна навчити приносити іграшки.

Здоров'я

Сіамські кішки живуть довго: за деякими свідченнями, їхній вік може перевищувати 20 років. Проте з цією породою пов'язують кілька особливостей. Так, деякі різновиди схильні до таких онкологічних захворювань, як лімфома та кишкові пухлини. У порівнянні з іншими породами сіамські кішки більше страждають від хронічного кашлю (бронхіальне захворювання) та блювоти. Деякі різновиди сіамських кішок можуть вживати неїстівні предмети (це явище називається геофагія), наприклад одяг з вовни, пластик і т. п., але причина цього явища невідома.

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються.  Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати належну кількість їжі, визначену згідно з рекомендаціями щодо годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

Коротка лискуча шерсть сіамської кішки не потребує надмірного грумінгу, але кішці сподобається, коли їй виявлятимуть увагу розчісуванням. Як і більшість короткошерстих порід, ці кішки дуже добре самі слідкують за своєю шерстю. Як і всі породи, сіамські кішки потребують захисту від хвороб з допомогою вакцинації і регулярної боротьби з паразитами, а також щорічних оглядів у ветеринара.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода не є широко визнаною як одна з найкращих порід для дітей, усі кішки є різними, і за умови належного освоєння вона зможе жити з дітьми.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.