Ваш улюбленець - наше натхнення.
Господар додає в миску пробіотики

Пробіотики для собак: що це таке і коли їх використовувати?

Читати 3 хв


Мікрофлора в травній системі вашого собаки виконує багато важливих завдань, зокрема “хороші” бактерії поглинають і виробляють поживні речовини, а також запобігають хворобам, підтримуючи імунну систему. Стрес, зміна дієти або прийом антибіотиків можуть порушити цей важливий мікробний баланс і призвести до проблем зі здоров'ям, включаючи розлади травлення. Саме тут на допомогу приходять пробіотики для собак. 

 

Що таке пробіотики для тварин?

У кишківнику улюбленця живуть мільярди “хороших” мікробів, які виконують важливі функції у перетравленні їжі, виробленні вітамінів та підтримці імунної системи. Але іноді баланс мікробів порушується, і шкідливі бактерії розмножуються за рахунок цих корисних мікроорганізмів. Пробіотики для собак — це живі мікроорганізми, які можуть відновити здоровий баланс мікрофлори кишківника. 

 

Коли давати собаці пробіотики?

Ознаками мікробного дисбалансу у собак є проблеми з травленням, такі як діарея або метеоризм. Мікробний дисбаланс може бути спричинений багатьма різними факторами: 

 • Раптові зміни в раціоні.
 • Тривога, пов'язана з розлукою.
 • Тривалий прийом антибіотиків.
 • Стрес, наприклад, переїзд до нового будинку.

Це деякі з найпоширеніших причин, чому власники домашніх тварин можуть почати розглядати використання пробіотиків. Однак важливо проконсультуватися з ветеринаром, перш ніж додавати пробіотики для собак в їх раціон. Існує багато пробіотичних препаратів, але не всі вони якісні, тому краще у цьому випадку звернутися до ветеринара та слідувати його рекомендаціям. 

 

Які існують пробіотики для собак?

Якщо ваш ветеринар вважає, що пробіотики будуть корисними для здоров'я вашого собаки, існують різні форми: 

 • Таблетки.
 • Жувальні пастилки.
 • Харчовий спрей.
 • Порошок.
   

Важливо дотримуватися інструкцій до продукту, а також рекомендацій ветеринара щодо кількості та частоти введення пробіотиків вашому улюбленцю. 

 

Чи можна цуценятам давати пробіотики?

Так, іноді ветеринари рекомендують цуценятам приймати спеціально розроблені пробіотики для цуценят. Вони можуть бути неймовірно корисними для молодих цуценят. Життя цуценяти сповнене нових вражень і змін у раціоні, а стрес може спричинити рідкий стілець або інші проблеми з травленням. 

 

Переваги пробіотиків для собак 

Залежно від імунної системи та конкретних потреб вашого собаки, пробіотики можуть мати реальний вплив і зміцнити загальний стан здоров'я. Ось деякі з потенційних переваг:

 • Покращення травлення — сприяють росту корисних бактерій у кишківнику і можуть допомогти собакам з такими проблемами, як діарея, метеоризм і закрепи.
 • Підвищення імунітету — можуть зміцнювати мікробіом кишківника, стимулювати імунні клітини та модулювати імунні функції.
 • Кращий стан шкіри та шерсті — збалансований мікробіом може зменшити запалення та сприяти здоров'ю шкіри.
 • Зменшення тривожності та стресу — поганий мікробіом пов'язаний з поведінковими проблемами та стресом. Пробіотики можуть відігравати певну роль у розв'язанні цих проблем. 
   

Чи можна улюбленцям давати йогурт як пробіотик?

Йогурт добре відомий тим, що містить корисні кишкові бактерії, яких люди потребують. Що стосується собак, то він є дещо спірним варіантом, оскільки у собак травна система відрізняється від людської. Йогурт не токсичний для собак, і якщо ви пропонуєте його в помірних кількостях і уникаєте підсолоджувачів у складі, більшість собак можуть насолоджуватися ним десертом час від часу. Однак йогурт містить лактозу, яка може викликати проблеми з травленням, тому важливо пропонувати лише невелику кількість для початку і припинити, якщо виникнуть проблеми. 

Завжди варто читати етикетку та шукати інгредієнти, які можуть бути токсичними для собак, такі як ксиліт, і повністю уникати таких продуктів для вашого улюбленця.