Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна собакам хліб?
Собака дивиться на шоколад

Чи можна собакам шоколад?

Читати 5 хв

Багато власників знають, що собакам не можна їсти шоколад, але чи знаєте ви чому собакам шкідливий шоколад? 

Можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що для собак вживання шоколаду може бути смертельним, оскільки він дуже отруйний, і якщо вони з'їдять навіть найменшу кількість, вам потрібно буде негайно звернутися за допомогою до ветеринара.

Чи можна собакам шоколад?

Ні, собака і шоколад — це несумісні речі. Хоча не всі собаки схильні до отруєння шоколадом, все одно він не приносить користі. 

Шоколад містить інгредієнт під назвою теобромін, який у людей метаболізується природним шляхом, а у собаки - ні. Через це вживання будь-яких продуктів, що його містять, призводить до накопичення теоброміну, який може стати токсичним.

 

Чи існують певні види шоколаду, які гірші за інші?

Деякі види шоколаду містять більше теоброміну, ніж інші. Найвищий рівень у чорному, кулінарному шоколаді та какао, а найнижчий - у молочному та білому шоколаді. Щоб отруїти 19-кілограмового собаку, достатньо менш як 28 г темного шоколаду. Тому, якщо ви підозрюєте, що собака з'їв навіть найменшу кількість, негайно зверніться за ветеринарною допомогою.

На жаль, неможливо визначити точну кількість шоколаду, яку повинен з'їсти собака, щоб наражатися на ризик серйозного захворювання, оскільки швидкість метаболізму у кожної тварини індивідуальна.

 

Симптоми отруєння шоколадом у собак

Якщо ви підозрюєте, що ваш собака з'їв шоколад, уважно спостерігайте за ним протягом наступних 24 годин, оскільки саме тоді, найімовірніше, почнуть розвиватися симптоми. Деякі з ознак отруєння шоколадом у собак, на які ви можете звернути увагу, наведені нижче:

 • Неспокій.
 • Прискорене дихання.
 • Прискорене серцебиття.
 • Часте сечовипускання.
 • Блювота.
 • Діарея.
 • Судоми
   

Можливо, ваш собака виблює шоколад досить швидко, і це не призведе до більш серйозних симптомів. Однак, якщо ви знаєте про кількість і тип з'їденого шоколаду, бажано звернутися до ветеринара за подальшою консультацією.

 

Що робити, якщо ваш собака їсть шоколад

Якщо ваш домашній улюбленець поцупив шоколадку, ви можете навіть не здогадатися, що сталося, поки у нього не починають проявлятися симптоми. Якщо ви помітили, що ваш собака їсть шоколад, або підозрюєте, що він це зробив, важливо якнайшвидше виконати наступні кроки:

 1. Щойно ви дізналися, що ваш собака з’їв шоколад, негайно зателефонуйте ветеринару і розкажіть йому все, що ви знаєте. Крім того, надайте ветеринару розміри та вагу вашого собаки - якщо ви звертаєтесь до постійного ветеринара, він вже повинен мати ці дані у своєму файлі. Ці дані дадуть уявлення про те, наскільки небезпечним може бути отруєння шоколадом.
 2. Після того, як ви зв'язалися з ветеринаром, доставте тварину до нього якомога швидше. Якщо з моменту вживання шоколаду пройшло не більше 2 годин, тварина може викликати блювоту, щоб спробувати вивести токсичний інгредієнт з організму до того, як він встигне накопичуватися. Ніколи не викликайте блювоту самостійно в домашніх умовах, без чіткої поради професійного ветеринара. Якщо у вашого собаки починає проявлятися будь-який із симптомів отруєння шоколадом у собак, ветеринар почне серію реактивних заходів, які можуть включати внутрішньовенне введення рідин і антиаритмічних препаратів, якщо у собаки спостерігаються ознаки судом.

Альтернатива шоколаду для собак

Тепер ви зрозуміли, чи можна собакам шоколад. Замінити його можна спеціальними ласощами! Використовуйте безпечні, схвалені та спеціально розроблені ласощі для собак, які можна їсти без ризику захворіти. Хоча людина з радістю з'їсть шматочок шоколадного торта, ви можете бути впевнені, що ваш собака віддасть перевагу кільком годинам, проведеним за гризінням смачної кісточки, або швидкому і ситному зануренню в пакетик з собачим печивом. Існує безліч ласощів для собак, які не тільки смачні для вашого улюбленця, але й мають низку переваг для його здоров'я, наприклад, додаткові поживні речовини та догляд за зубами.

Не піддавайтеся спокусі пригостити собаку шоколадом - інакше це може стати більш драматичною сімейною подією, ніж ви планували! Використовуйте безпечні та спеціально розроблені ласощі для собак, щоб задобрити свого улюбленця.