Ваш улюбленець - наше натхнення.
PPVD master logo
Beige cat with stripes eating food from a bowl.

Спеціальні дієти для котів

Читати 6 хв
PPVD master logo
PRO PLAN® Ветеринарні дієти

Як і особистість кожної кішки, її потреби в їжі можуть відрізнятися від потреб інших - іноді це означає, що їй потрібна зовсім інша їжа. На щастя, є безліч варіантів на вибір.

На сьогоднішній день є величезна кількість кормів, які були створені для кішок, які страждають певними захворюваннями. Більш того, багато рекомендованих ветеринарними лікарями дієтичних продуктів грають ключову роль в сучасній ветеринарній практиці. При цьому перед тим, як надійти в продаж, кожна формула проходить клінічні випробування, в ході яких підтверджується правильний баланс поживних речовин і мікроелементів в складі корму, а також сувора відповідність продукту всім необхідним харчовим потребам організму домашніх тварин.

Ветеринарні дієти

Рекомендовані ветеринарними лікарями дієти в комплексній терапії застосовуються для дієтичного харчування кішок, які страждають від таких захворювань:

  • Харчової алергії або гіперчутливості;
  • Дерматиту і шкірних захворювань;
  • Захворювань травної системи - таких, як захворювання кишечника, запор, блювання і діарея;
  • Цукрового діабету;
  • Хронічних хвороб нирок;
  • Захворювань сечового міхура;
  • Захворювань печінки;
  • Ожиріння.

Також доступні спеціалізовані дієти, що сприяють швидкому одужанню кішок після тривалого голодування або важкої хвороби, наприклад, при реабілітації після тих чи інших операцій.

 

Надмірна вага у кішок

У наш час нерідко можна зустріти кішок з надмірною вагою. Причина цього проста - велика кількість калорій в раціоні і недостатня фізична активність. Ось чому слід не тільки контролювати раціон харчування домашніх улюбленців, але і уважно стежити за рівнем їх фізичної активності. У той же час не можна різко зменшувати розмір порції корму для вашої кішки - адже тоді вона не буде отримувати достатньої кількості поживних речовин і мікроелементів, яких настільки сильно потребує їЇ організм. У зв'язку з цим спеціально розроблена формула для кішок, які страждають надмірною вагою, допоможе вашій кішці схуднути без зменшення загальної кількості одержуваних поживних речовин.

Звичайно ж, якщо ваша кішка важить більше норми, потрібно ретельно стежити за її харчуванням, в тому числі за кількістю споживаних ласощів і перекусів протягом дня. Повністю відмовлятися від смачних ласощів, які полюбилися кішками, теж не варто, але потрібно тримати ситуацію під контролем і стежити, щоб ваша кішка не переїдала! Використовуйте наш спеціальний Інструмент з контролю за фізичним станом кішки, щоб дізнатися більше про ідеальну форму і оптимальну вагу вашої кішки, а також про те, як її правильно підтримувати.

 

Коти, які мешкають в приміщенні

Деякі кішки, що постійно живуть вдома і жодного разу не виходили на вулицю, дуже щасливі і цілком здорові. Але в проживанні на обмеженому просторі є і свої мінуси - особливо, якщо у вас вдома мало місця для повноцінних фізичних вправ. Ось чому так важливо грати з домашнім улюбленцем: це змусить кішку регулярно рухатися і привнесе в її життя необхідні їй фізичні навантаження.

При малорухливому способі життя кішки починають поступово набирати вагу - саме тому спеціальний корм, призначений для домашніх кішок, містить в своєму складі більше протеїну і в той же час менше калорій, ніж звичайний корм, що в комплексі з іншими схожими компонентами допомагає кішкам, перебувати в прекрасній фізичній формі.

Подібно своїм вуличним побратимам, домашні улюбленці часто залишають всюди грудочки шерсті, причому роблять це набагато частіше вуличних кішок. Це пояснюється тим, що домашні кішки доглядають за собою більш ретельно, ніж вуличні - або ж ми просто більше уваги звертаємо на порядок вдома, а не на вулиці! Ось чому багато корму, розробленого спеціально для домашніх кішок, поряд з пре- і пробіотиками містять в своєму складі додаткове волокно, яке сприяє збереженню здоров'я травного тракту і вільному просуванню по ньому грудочок шерсті. Крім того, використання даного корму також допоможе зменшити запах з котячого лотка, що стане приємним бонусом і для вас, і для вашого улюбленця!

Алергія

Харчова алергія або харчова непереносимість зустрічається у кішок і собак досить рідко - приблизно в 0,1% випадків. Однак якщо у вашого улюбленця все ж виявлена алергія, то слід ретельно стежити за його раціоном, так як дана ситуація може бути вкрай небезпечна для його життя. Приблизно в 97% діагностованих випадків алергія у домашніх вихованців проявляється висипаннями на шкірі, а в 10-15% випадків вона викликає розлад травлення. У зв'язку з цим вкрай важливо своєчасно поставити вашій кішці точний діагноз, так як перераховані вище симптоми цілком можуть свідчити і про інші захворювання .

Єдиний правильний спосіб діагностики харчової алергії або непереносимості - це проведення відповідного тесту по кожному продукту під контролем ветеринарного лікаря. У більшості випадків алергія у кішок викликана наявністю в складі того чи іншого продукту певного білка - тому для запобігання гострих алергічних реакцій з раціону кішки необхідно вивести той протеїн, який не переноситься її організмом

Щоб з високим ступенем точності виявити відповідний алерген(и), необхідно перевести кішку на монобілкові продукти. Однак організм тварини повинен бути до цього підготовлений - тому, найімовірніше, вашій кішці буде призначена спеціальна гідролізована або білкова дієта тривалістю в 2-3 місяці. Важливо пам'ятати, що у кішок, як і у людей, алергія - це наслідок неправильної реакції імунної системи організму на той чи інший продукт; отже, причина полягає не в якості і харчових характеристиках самого продукту, а в тому, що організм різних тварин може неоднаково реагувати на одну і ту ж їжу!

Більше статей від PRO PLAN® Ветеринарні дієти

PRO PLAN® Ветеринарні дієти